Вхід на сайт


Максим Міхельсон: «Ми були близькими до п’єдесталу»
Понеділок, 15 травня 2017, 14:11

150517 60

Слово – головному тренеру «Черкаських Мавп» Максиму Міхельсону, чиї підопічні посіли підсумкове четверте місце.

 

Відгомоніли пристрасті у Суперлізі Парі Матч. Комплекти медалей знайшли своїх володарів, вболівальники отримали насолоду, спостерігаючи за розв’язкою. Як оцінюють пройдений шлях наставники кращих команд чемпіонату? Чи мають підстави впевнено дивитися у майбутнє? Слово – головному тренеру «Черкаських Мавп» Максиму Міхельсону, чиї підопічні посіли підсумкове четверте місце.

– Виступ команди у чемпіонаті варто оцінювати з різних ракурсів. З одного боку мало хто очікував, що ми таки будемо у чільній четвірці. Але ми видали гарну кінцівку чемпіонату. У підсумку нав’язали боротьбу «Дніпру» у серії за бронзу і могли стати призерами. Оскільки здобути бронзові медалі не вдалося, то у цьому плані є певна прикрість. Ми з гравцями поставили завдання виграти бронзову серію і були близькими до мети. Та й півфінальну серію ми також могли зіграти краще. Витратили забагато зусиль на цю гонитву наприкінці чемпіонату – вибралися з сьомого на четверте місце. Тому до серії з «Будівельником» лідери перебували у своєрідній ямі, були психологічно спустошеними.

 

– Та все одно у серіях з «Будівельником» і «Дніпром» «Черкаські Мавпи» показали себе боєздатним колективом.

– Я теж так вважаю. Тому в душі залишився трохи неприємний осад. Знаю, могли виступити краще. Так, з одного боку навіть перевиконали ті плани, що складалися на початку сезону. Десь когось здивували своїм результатом. Є крилатий вислів: на п’єдесталі є тільки перше місце. То ж, якби ми стали чемпіонами, тоді б я сказав – так, все чудово! Але для цього треба було фінішувати на три позиції вище.

 

– Чи усі гравці, що втілювали на паркеті Ваш тренерський задум у матчах чемпіонату, відповідали Вашим вимогам?

– За великим рахунком, у мене нема претензій до хлопців. Не вважаю за потрібне говорити, що хтось не відповідає якомусь рівню. Кожний працював самовіддано. Зрозуміло, у кожного з гравців були злети і падіння. Тут швидше не у гравцях справа, а у постанові питання – що можна було б зробити краще, чого уникнути? Комплектація команди на початку сезону має бути більш системною. На початку сезону перші два кола ми свідомо давали більше часу молодим гравцям. Тоді і не дорахувалися перемог у деяких матчах, особливо у першому колі. І отримали ту ситуацію, на початок третього кола, коли треба було вибиратися з низів турнірної таблиці. Протягом другого кола доукомплектувалися. Додали до складу Кольченка, Івшина, потім Бояркіна з Тихоновим. Нарешті до третього кола повернувся на свій належний рівень Кобець і ми вже показували зовсім інший баскетбол. Я впевнений – якби ми мали таку комплектацію з початку сезону, нам не довелося б вибиратися з низів, витрачати на це величезні зусилля і до ігор плей-оф гравці виглядали б більш свіжими.

 

– Отже, ви зігрувалися по ходу сезону?

– Ми закінчили комплектацію за два місяці до кінця «регулярки» і потім протягом часу, що залишився, ми вилазили з сьомого місця на четверте. Взагалі, здавалося, що у нас нема шансів закінчити регулярний чемпіонат четвертими, отже, певною мірою, зробили неможливе.

 

– «Кривбас», який знявся по ходу чемпіонату, мимоволі вам цьому посприяв?

– Дивлячись, як на це дивитися. Те, що ми посилилися його гравцями – це добре, однозначно. Проблемні позиції закрили не іноземцями, а українцями за більш-менш прийнятні гроші. І зекономили ресурс, і закрили позицію. З іншого боку – втратили дуже класного конкурента. Бо «Кривбас» був сильним суперником.

 

– Рівень чемпіонату порівняно з попереднім сезоном підвищився?

– Чемпіонат однозначно став набагато сильнішим і кращим. Він був цікавим. У ньому будь-яка команда мала шанс на перемогу. Ми у цьому сезоні обіграли кожну команду хоча б раз. Це при тому, що ми не були фаворитами. У свою чергу Харків підніс нам «сюрприз», – обіграв нас вдома. Я вважаю, у цьому чемпіонаті не можна було розслаблятися з жодною командою.

 

– Якщо зазирнути у майбутнє, чи є вже гравці, які підписали контракт на новий сезон?

– Поки що усе перебуває у чорновому варіанті, тому конкретної інформації дати не можу.

 

– Спробуєте уникнути ситуації, щоб комплектуватися нашвидкуруч в останній момент?

– Ми вже сьогодні починаємо вести перемовини з гравцями, яких хочемо залишити тут, яких бачимо у команді на наступний сезон. Певні обриси складу формуємо, це залежатиме і від того, яким буде бюджет на наступний сезон. Щойно після завершення останньої гри, на зворотньому шляху з «Дніпра» ми вели перемовини з певними агентами та гравцями. Цей процес, напевно, не припиняється ніколи.

 

– У планах команди – вихід з відпустки у серпні?

– Якщо говорити про нашу роботу – зараз молоді гравці беруть участь у Студентській Лізі, з понеділка (15 травня – ред.) ми починаємо працювати з молоддю, яка готуватиметься до різних збірних України. 1 червня у Черкасах вже розпочнуться збори молодіжної збірної України U-20 (Максим Міхельсон є її головним тренером – ред.). То ж, до кінця липня тренерський склад здебільшого буде задіяний у підготовці та участі у чемпіонаті Європи U-20. А вже з 15 серпня ми розпочнемо роботу. Зрозуміло, що з тими гравцями, які на той час матимуть контракти, тренери з фізпідготовки зв’язуватимуться, нададуть програму. 15 серпня – це поки що орієнтовна дата, чорновий варіант, але саме тоді плануємо розпочати підготовку до нового сезону.

 

mavpabasket.com

 

Mavpy667

Чемп. обл. Ексталіга. 1-4 місця
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 «Дніпро» 3 11 - 3 7
2 «ПП Валюк» 3 12 - 4 5
3 «Шарм» 3 4 - 6 4
4 «TITAN» 3 2 - 16 0
Чемп. обл. Екстраліга. 5-8 місця
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 «Шевченків край» 3 10 - 5 6
2 «Рувер» 3 4 - 2 5
3 «Цетус» 3 6 - 7 4
4 «Одна Родина» 3 3 - 9 1

freya

Ми в соціальних мережах

2 27   chs   images4190517

© 2011

Всі права захищено. Інформаційний партнер ТОВ "Довідкове бюро"