Вхід на сайт


ФК «Ретро» (Ватутіне) започатковує Міжнародний футбольний форум
Неділя, 03 грудня 2017, 15:10

0212 етикетка 3

У Києві у готелі «ІнтерКонтиненталь» відбувся міжнародний  футбольний  форум, ініціатором проведення якого виступив спортивний меценат, президент ФК «Ретро» (Ватутіне) Петро Ніколенко  

Головне питання  зібрання  - обговорення  авторитетними футбольними постатями розвитку дитячого футболу в Україні та світі.

Після завершення кар’єри гравця Петро Ніколенко зайнявся бізнесом, а згодом почав надавати  підтримку  дитячо-юнацькому футболу. За його ініціативи 5 жовтня 2001 року було засновано громадську організацію «Дитячий футбольний клуб «Ретро» (Ватутіне)». Починаючи з 2003 року у Ватутіному проводиться міжнародний дитячо-юнацький турнір «Кубок Ретро». За цей час у турнірі взяли участь 450 команд із 15 країн світу. Зокрема київське «Динамо», московський «Спартак», мінське «Динамо»,  молдавський «Зімбру»,  угорський «Олас» та інші відомі клуби.

Програма Форуму була насиченою і різноманітною. Відкрив захід  представницький міжнародний  міні-футбольний турнір, що відбувся на майданчику спортклубу «Гран-Прі».  У ньому взяли участь: команда зірок футболу київського «Динамо»,  збірна команда  посольств і консульств зарубіжних країн у Києві,  збірна команда тренерів і зірок ФК «Ретро», збірна команда журналістів України.

У роботі Міжнародного футбольного форуму участь  взяли: легенди київського «Динамо» Володимир Мунтян, Анатолій Дем`яненко, Іван Яремчук, Олег Саленко, Влад Ващук, екс-гравці національної збірної України з футзалу Сергій та Юрій Усаковські, генеральний директор ФК «Оболонь –Бровар» Олександр Резніченко, радник президента з питань міжнародної і гуманітарної співпраці, голова організації «Спорт проти наркотиків» Юрій Верхман, прес-секретар національної збірної України з футболу Олександр Гливінський, прес-секретар головного тренера національної збірної Микола Васильков, відомий тележурналіст Руслан Свірін, представники посольств та ін.

Форум розпочався з фотовиставки, присвяченій дитячому міжнародному турніру «Кубок Ретро» та презентації книги-довідника про ФК «Ретро» та проведені дитячі футбольні турніри «Кубок Ретро». Про книгу детально розповів її автор  Віктор Яременко.

Після цього  учасники Форуму перейшли до обговорення. Першим слово взяв президент ФК «Ретро» (Ватутіне) Петро Ніколенко

який подякував всім, хто  відгукнулися на його пропозицію і завітав  на цей захід. Що таке дитячий футбол Петро Іванович знає не теоретично, а на практиці, зсередини. «Потрібна державна програма розвитку дитячо-юнацького футболу в Україні. Комплексне вирішення всіх наболілих проблем, адже поодинці вирішувати їх набагато складніше. Думаю, що подібні заходи  нам потрібні, адже вони об’єднують людей, їхні позиції», - наголосив Петро Ніколенко.

 

RTR-222

З цікавістю всі слухали Володимира Мунтяна, який пригадав свої далекі дитячі футбольні роки, свого першого тренера, відзначивши його високий рівень  кваліфікації. Анатолій Дем`яненко акцентував увагу на тому, що в Україні не будуються спортивні об’єкти, підростаюче покоління немає можливості для занять спортом. Владислав Ващук розповів про свій власний дитячий футбольний проект – «Академія Влада Ващука», що функціонує у Броварах, та фонд допомоги дитячого футболу.  На думку Юрія Усаковського, сьогодні однією з проблем дитячого футболу  є  те, що імениті гранди у ранньому віці переманюють гравців у клубів, які  у фінансовому плані їм поступаються. Проходить час, а клуб, який виховав футболіста, так і не отримує належної компенсації. Головний тренер жіночої футбольної команди «Легенда» (Чернгігів) Володимир Кулик відзначив славні футбольні традиції Чернігова, який подарував нам Олега Кузнєцова та Андрія Ярмоленка. 

 

RTR-234

 

Підсумовуючи роботу круглого столу його учасники  дійшли висновку, що треба спільно об’єднувати зусилля у питанні розвитку дитячо-юнацького футболу в Україні, а подібні заходи повинні проходити регулярно. Вони також подякували президенту ФК «Ретро» (Ватутіне) Петру Ніколенку за організацію Форуму та висловили сподівання, що  вже наступного року зберуться знову.

 

RTR-193

 

RTR-199

 

RTR-213

ПРЯМА МОВА:

Любомир Мішурович, Надзвичайний і Повноважний посол Чорногорії в Україні: «Все організовано на дуже хорошому рівні. Подібні турніри і форуми дуже актуальні, їх треба проводити якомога частіше. У Чорногорії дитячому футболу приділяється дуже велика увага, прийнята державна програма розвитку дитячого футболу. У найпопулярнішу на планеті гру  вкладаються величезні гроші.  Світова футбольна спільнота ще почує братів Матію та Олівера  Шаркічів.  Матія зараз виступає в англійській «Астон Віллі», а Олівер є гравцем молодіжного складу лісабонської «Бенфіки». Ось побачите, вони стануть зірками першої величини».

Нгуен Ань Туан, секретар посольства В’єтнам: «Приємно відзначити, що у такий не простий час ви, серед інших важливих питань, займаєтесь проблемами дитячо-юнацького футолу  і заради цього організували  Міжнародний футбольний форум. Цікаво послухати думки, щодо розвитку дитячого футболу».

 Томіслав  Відошевич, тренер збірної  команди  посольств і консульств зарубіжних країн, Надзвичайний і Повноважний посол Хорватії в Україні: «По-перше, дякую за запрошення. У моїй команді, яка взяла участь у міжнародному турнірі з міні-футболу Кубок Ретро, вдалося зібрати представників багатьох країн – Хорватії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини, Македонії, В`єтнаму, Пакистану, Італії, Франції. З задоволенням побігали. Усі матчі пройшли у напруженій боротьбі. Зазначу, що у Хорватії у розвиток дитячого спорту інвестуються серйозні кошти. Славетна академія загребського «Динамо» виховала багатьох виданих футболістів, які нині грають у топових європейських клубах.  Якщо запрошуватимуть  на подібні турніри, то з задоволенням виступатимемо».

Сергій Усаковський,  збірна команда тренерів і зірок ФК «Ретро»: «Що таке дитячий футбол я знаю дуже добре, адже зараз працюю у ДЮФК «Черкаси». У школі займається 150 дітей, працює 5 тренерів, я є  куратором усіх п’яти вікових груп. Мій вихованець, 2005 року народження, грає у  варшавській «Легії», декілька хлопців  перейшли у київське «Динамо», нещодавно двоє гравців поїхали на перегляд у донецький «Шахтар». До речі,  тепер уже футболіст основного складу «Динамо» (Київ) Віталій Миколенко починав колись грати у мене. На мій погляд, міжнародний футбольний форум, який організував Петро Ніколенко, повинен дати новий поштовх у розвитку дитячого футболу».

 Юрій Усаковський, збірна команда тренерів і зірок ФК «Ретро»: «Я теж, як і мій брат, працюю у дитячому футболі – президент і тренер ФК «Білгород Сіті» (Києво-Святошинський район). Клуб у нас молодий, почав функціонувати на початку 2017 року. У ньому  улюбленою справою займається 100 хлопчаків, вікові групи – 2004-2012 роки. Маємо вже певні успіхи: перемагали на турнірі у Словаччині і Польщі. Вважаю, що на Форумі розглянуто  чимало  актуальних для сьогодення футбольних питань».

Олег Саленко, найкращий бомбардир чемпіонату світу з футболу 1994 року: «На мій погляд,  організація Форуму відповідала європейському рівню. Діалог між авторитетними у світі футболу людьми вийшов конструктивним і результативним. Хто, якщо не ми? Діти – це наш завтрашній день, тож потрібно дбати, аби вони були здоровими і сильними. Хочеться, щоб Україна стала  футбольною державою, а для цього потрібно починати з дітей. Мене хвилює багато питань. Наприклад, чемпіонат Києва серед дитячих команд проводиться лише у категоріях до 13 років. Старші вікові групи можуть змагатися лише у ДЮФЛУ. Вважаю, що це неправильно, потрібно запровадити віковий ценз до 16 років. Турбує мене і система підготовки юних футболістів, вона застаріла: мало уваги приділяється роботі з м’ячем та технічним навичкам гравця. Словом, нам є над чим працювати».

Міжнародний футбольний форум, організований президентом ФК «Ретро» (Ватутіне) Петром Ніколенком не прощається, а  каже – до нового побачення.

Коваленко Володимир

 

СЮЖЕТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ФУТБОЛЬНОГО ФОРУМУ НА ТВ КИЇВ

 

 
Чемпіонат обл. Екстраліга
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 ЛНЗ 4 20 - 10 10
2 «Край» 4 11 - 3 9
3 «ПП Валюк» 4 8 - 5 7
4 «Майфон» 3 6 - 4 5
5 «Рятівник» 4 10 - 14 4
6 «Рувер» 3 2 - 8 3
7 «Шарм» 3 3 - 5 2
8 «Цетус» 4 7 - 12 2
9 «Енергія» 3 5 - 11 1
Чемпіонат обл. Вища ліга
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 «Карбон» 4 21 - 13 9
2 «Наша Ряба» 3 10 - 8 6
3 «Хімелектробуд» 3 8 - 9 6
4 «Рятівник-2» 4 10 - 9 5
5 «Яснозір’я» 3 8 - 8 4
6 Шполабудматеріали 3 8 - 9 4
7 МСК «Дніпро» 4 6 - 7 4
8 «Громада» 4 10 - 16 4
9 «Колос» 4 12 - 14 3
Чемпіонат обл. Перша ліга
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 «Гермес» 4 14 - 6 10
2 «Юнайтед» 4 16 - 7 9
3 «Альянс» 3 12 - 5 9
4 «Вектра» 3 10 - 5 7
5 Єрківська ОТГ 4 15 - 13 7
6 «Патріот» 4 8 - 10 6
7 «Granada-Makros» 3 13 - 14 4
8 «Слобода» 4 11 - 12 4
9 «Старий город» 4 4 - 8 4
10 «Сміла» 3 9 - 9 3
11 «Служба порятунку» 4 11 - 14 3
12 «Агро-старт» 4 5 - 12 1
13 «Юніт» 4 2 - 15 1
Зимова "Бізнес-ліга"
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 «Юрія-Фарм» 2 20 - 8 6
2 "Майфон" 1 8 - 4 3
3 «Капрі-Трейд» 2 12 - 10 3
4 «Фотоприлад» 1 6 - 4 3
5 «Патріоти» 0 0 - 0 0
6 «Черкаські козаки» 2 9 - 19 0
7 «Черкасигаз» 2 5 - 15 0
плакат

 

IMG-acfd21f48fedf12c91000e09ea36554c-V

baners 

Реклама n

Интернет-магазин Store.volleyball.ua

freya

 

ОГОЛОШЕННЯ

«Черкаський спорт» запрошує на роботу менеджера з реклами. Офіційне працевлаштування. Резюме надсилати на електронну адресу: [email protected]

Ми в соціальних мережах

2 27   chs   images4190517

© 2011

Всі права захищено. Інформаційний партнер ТОВ "Довідкове бюро"