Вхід на сайт


Олександр Ковпак: «Я хочу зіграти офіційний матч за збірну України»
Написав Стас Лопес   
Середа, 02 січня 2013, 14:05

kovpakvsmetalsket65527

   Традиційно на новорічні свята в Черкасах можна побачити чимало спортсменів, яких знають далеко за межами регіону і котрі мають місцеве коріння. Один з таких – футболіст київського Арсеналу – Олександр Ковпак . В Черкаси корінний смілянин в цей час приїздить поспілкуватися з футбольними товаришами. Зокрема, Євгеном Тарасенком, Богданом Розсохою та іншими. В цьому році Олександр ще й організував футбольний кубок для юнаків двох вікових груп. Під час змагань ми і поспілкувалися з відомим нападником.


Олександре, «Черкаський спорт» радий тебе вітати на батьківщині. Цього разу ти маєш можливість послідкувати за юними футболістами. Себе пам’ятаєш в такому віці?

Дякую. Так, пам’ятаю, щоправда, в такому віці я ще не займався футболом, активно ходив на гімнастику і лише після чотирнадцяти років захопився футболом. Але, звісно, це не означає, що в чотирнадцять років  я вперше побачив м’яч. Зрозуміло, що з хлопцями з двору бігав у футбол, але до певного часу це не було серйозно.

 

Тобто ти хочеш сказати, що не варто з юного віку хлопцям день і ніч проводити на футбольному майданчику задля того, аби стати професійним футболістом?

Дуже часто задають такі питання. Думаю, найоптимальніше – поєднувати заняття футболом з чимось іншим, скажімо з гімнастикою чи легкою атлетикою. Футбол – це не просто катання м’яча, це сила, координація, спритність, які можна краще розвинути за допомогою інших видів. Тим більше, що діти не так часто тренуються, як професіонали.


Якщо говорити про сезон, що минає, як можеш його охарактеризувати. «Арсенал» ніби в середині чемпіонату виглядав дуже переконливо, а от кінцівку змазав, з п’яти останніх ігор програли чотири. З чим це пов’язано?

Так, напевне, вболівальники очікували дещо успішнішої кінцівки першого кола, а так вийшло, що наприкінці дещо розклеїлися. Зрозуміло на це є і об’єктивні причини. На жаль, незрозуміло, що зараз відбувається з командою. Тренер (Леонід Кучук) то йде, то залишається. Наскільки мені відомо, він таки написав заяву. Невідомо, які будуть далі в команди завдання на сезон. Звісно, ці знаки питання не можуть позитивно вплинути на результат. Нас збирають 10-го січня, сподіваюся, щодо цієї дати знатимемо щось більше. А поки що навіть не відомо, де будуть збори, як готуватимемося до весни.


Тренер йде через невиконане турнірне завдання чи через фінансові проблеми в команді?

Завдання виконується по завершенню чемпіонату. Я думаю, що тренер пішов через фінансові проблеми. Знаєте, у футболі важливо знайти мотивацію, за таких обставин це зробити дуже важко, мотивацію можна знайти на один-два матчі, але постійно мотивувати, не маючи під цим підґрунтя, дуже важко.


Для себе першу частину чемпіонату, як можеш оцінити? Ти забив три м’ячі, думаю, це не той показник, на який ти розраховував напередодні старту чемпіонату.

Якщо бути відвертим, то зрозуміло, що від себе не цього очікував. Можливо, в деяких моментах мене підводило гольове відчуття, є над чим працювати, головне – знати свої помилки і намагатися ліквідувати їх. Тренер бачив мене в цьому сезоні на місці правого інсайду. Я уже, звісно, звик до цієї позиції, потрібно й так приносити команді користь, зрештою, мені подобається там грати.


Але все життя ти грав центрфорварда, можливо, тому в тебе в дечому впала реалізація?

Я так не думаю, треба і з цієї позиції забивати. А те, що тренер бачить тебе ще й на іншій позиції, думаю, непогано. Зараз футбол вимагає універсалізму, тренер може тебе сьогодні поставити на одну позицію, завтра – на іншу, якщо тобі вдається вдало грати і там і там – це дуже добре.


Тренер пішов з команди, є певні фінансові проблеми. Ти себе бачиш в «Арсеналі»?

Якщо виникне серйозна проблема і клуб не зможе утримувати футболістів, потрібно буде шукати клуб. Агент зараз займається цим. Але мені навіть не хочеться думати про такий перебіг подій для «Арсеналу». Думаю, точно про ситуацію з «Арсеналом» ми дізнаємося 10-го січня.


kovpakdsgf

Сьогодні тобі 29 років, футбольна кар’єра в цьому віці має бути на піку. Як ти вважаєш – це максимум для Олександра Ковпака?

Ні! Це не той максимум. Все-таки в мене є свої планки, приміром, я хочу зіграти офіційний матч за збірну України. Принаймні, поки я буду грати у футбол на професійному рівні, я ставитиму перед собою цю мету. Прогресу немає меж, можна постійно прогресувати – це доведений факт. Якщо ти пробуксовуєш і зупиняєшся – це твої особисті проблеми, потрібно їх знаходити, вирішувати і йти далі, головне – не зупинятися.


З ким із черкаських футболістів ти підтримуєш стосунки?

Постійно тримаємося на зв’язку з Євгеном Тарасенком та Русланом Качуром. Це мої футбольні друзі, з якими ми починали грати. Підтримую з ними стосунки, часто зіздзвонюємось.


Слідкуєш за виступами черкаських клубів та спортсменів?

Так, звісно, я за всіма професійними черкаськими командами слідкую, зокрема, і за «Славутичем», хочеться, щоб вони прогресували, розвивалися. Якось мені друзі порадили ваш ресурс, зараз частенько заходжу на «Черкаський спорт», слідкую не лише за футболом, а й за іншими видами. Приємно, що є таке видання в регіоні, переконаний, що воно стимулює до занять спортом.


В Черкасах та області дуже люблять футбол, але, як не парадоксально, в цьому сезоні у Прем’єр лізі граєш лише ти один. Як вважаєш, чому так?

Потрібно до всього підходити з глибини. Зараз ви сказали про реальну проблему. Можливо, справа в дитячому футболі та підходах до нього. На жаль, сьогодні в черкаській області лише пара нормальних залів, інфраструктури взагалі немає. Виходить так, що «Наш Пеле зростає на піску». Тренуються хлопці на піску, в бур’янах, в якихось хащах. Напевне, не вистачає грошей та підтримки.

 
Афіша

1508 твоя сила

Ми в соціальних мережах

2 27   chs   images4190517

2 27dniprofbiinsta

Літня Бізнес-ліга з міні-футболу
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 «Азот» 8 53 - 22 19
2 "Майфон" 7 38 - 14 17
3 "Служба порятунку" 6 30 - 18 13
4 «Юрія-Фарм» 8 21 - 41 12
5 «Черкасигаз» 7 21 - 20 7
6 «Патріоти» 8 14 - 29 4
7 ДФС 8 22 - 55 3
Чемпіонат Черкас з футболу 8х8
Команди
Матчі Різниця мячів Очки
1 "Карбон" 6 25 - 12 18
2 "Черкаські козаки" 6 16 - 12 13
3 МСК"Дніпро" 6 19 - 13 9
4 "Патріот" 6 13 - 15 7
5 Олімп 5 11 - 14 3
6 "MOBILE Store" 5 8 - 26 0
Реклама n

freya

Интернет-магазин Store.volleyball.ua

020419 1

© 2011

Всі права захищено. Інформаційний партнер ТОВ "Довідкове бюро"