Вже цього року черкащанин Артем Довбик може стати гравцем топ-чемпіонату

24 Січня, 2022

Директор італійського департаменту міжнародного агентства Ultimate Sports Алекс Великих поділився думкою з FootBoom про нападаючого “Дніпра-1” Артема Довбика, який заявляв, що йому близька Серія А.

– Довбик – це футболіст, який, безумовно, викликає підвищений інтерес клубів топ-чемпіонатів Європи. Вони завжди полюють на талановитих гравців зі Східної Європи та інших країн. Особливо цікаво багатьом отримати забивного центрального нападаючого, та ще й з такими антропометричними даними. Дані Артема найбільше підходять до чемпіонатів Італії, Німеччини, Англії.

Наскільки я знаю гравця, його найбільше приваблюють чемпіонати Італії та Англії. Футболіст уже перебуває у тому віці, коли він може – і, гадаю, повинен – приймати тверді рішення щодо свого найближчого майбутнього, а тому проміжні чемпіонати на кшталт Бельгії, Нідерландів чи навіть Франції не цікавитимуть Довбика.

В Англії та Німеччині справді є клуби, які хотіли б бачити Артема вже цієї зими, це я знаю точно. В Італії також є клуби, які не проти запросити цього талановитого форварда, проте цінник за футболіста збірної України їх дещо відлякує. Все-таки Довбик зараз коштує набагато більше, ніж до чемпіонату Європи і вдалого першого кола сезону 2021-22, що послідував за ним.

Певну складність придбання гравця викликають його контрактні умови, де 50% прав від перепродажу отримає попередній клуб Артема – “Мідтьюлланд”, а нинішньому дістануться лише решта 50%. Відповідно, якщо дивитися на трансферну суму в районі 10 мільйонів євро, то реально “Дніпру-1” дістанеться лише 5 мільйонів, що, на мій погляд, значно менше вартості Довбика, яку диктує кон’юнктура ринку, що склалася. Відсутність паспорта ЄС дещо гальмує отримання пропозиції від італійських клубів, але їх інтерес продовжує мати місце на футбольному трансферному ринку.

Такі клуби, як “Торіно”, “Болонья”, “Сампдорія”, звичайно, хочуть придбати здібного центрфорварда, але думаю, що ці команди не зовсім підходять для побудови кар’єри гравця. Все-таки Довбик – футболіст зріліший, і його типологія клубів – це “Лаціо”, “Фіорентина”, “Аталанта”, можливо навіть “Мілан”. Кожен із цих клубів має свою історію з нападниками, і саме динаміка їх розвитку може серйозно впливати на можливість придбання українського форварда вже в це трансферне вікно. Але, безумовно, активності у цьому напрямі спостерігаються. Агент футболіста регулярно спілкується з італійськими клубами та намагається знайти найкращий варіант для всіх сторін, включаючи “Дніпро-1”.

У ситуації, що склалася, з урахуванням і можливих матчів у збірній України, і не здається мені нереальної успішної кваліфікації на ЧС-2022, Довбик може отримати додаткову вітрину. Але однозначно – поспішати до літа ніхто не буде. Гравець сильний, позиція потрібна, клас і вік такі, що Довбик стане гравцем топ-чемпіонату вже цього року, – сказав Великих.

Джерело: footboom.com