Вхід на сайт


Президент Асоціації футзалу Черкаської області Юрій Гончаров розклав по поличках усю роботу, що проводиться в його організації
Написав Administrator   
Четвер, 12 січня 2017, 11:58

Днями він дав велике інтерв'ю Асоціації футзалу України, у якому детально розповів про те, як стрімко розвивається найпопулярніший в області вид спорту.

 

- Наприкінці листопада минулого року під вашим головуванням в Черкасах відбулася конференція. Можете сказати декілька слів про ті питання, які на ній розглядалися?
- Асоціація футзалу України надала нам новий проект статуту, є нові вимоги АФУ про перейменування. Після конференції керуючим органом футзалу в області стала Асоціація футзалу Черкаської області. Окрім того, до неї були введені нові колективні члени. Ми зараз вибудовуємо нову структуру в області, для цього вже прийшов час вже в регіонах. Не у всіх регіонах розвивається футзал так, як би нам хотілося. Таких регіонів, де у нас є футзальні осередки, в області десь відсотків 80.

 

- В реорганізованій асоціації у Вас досить незвично дуже великий штаб підлеглих: перший віце-президент, чотири (!) віце-президенти. В чому була необхідність створення настільки солідної групи ваших помічників? І якщо це вже сталось, які обов’язки розподілені між п’ятьма віце-президентами?
- Кожний з них займається своїм напрямком. Один з віце-президентів займається виключно фінансовими питаннями. Окрема людина займається жіночим та дитячим футзалом. Нам вдалося залучити достатньо в області людей. Наприклад, Анатолій Коверський, це депутат обласної ради, великий шанувальник футзалу і футболу. Він у нас є і головою в обласній раді міжфракційного об’єднання «За футбольний клуб «Черкаський Дніпро»». Це відома людина, ми йому дали окремий напрямок – це жіночий та дитячий футзал. Якщо було за потрібне, я б і сім віце-президентів взяв, і кожному дав би напрямок роботи.

 

- Також до виконавчого комітету Асоціації футзалу Черкаської області входять такі відомі у вітчизняному футзалі люди, як Микола Зубко та Сергій Усаковський. Напевне, колишній арбітр, а нині спостерігач арбітражу Микола Зубко курирує питання арбітражу. А які питання в сфері відповідальності колишнього гравця збірної України?
- Я б не казав, що Сергій Усаковський – це наша ікона, але ми розуміємо, що таке Сергій Усаковський для українського футзалу та черкаського футзалу. В основному він займається дитячим футзалом. І конкретно організація дитячих турнірів – це зона його відповідальності. Якщо Анатолій Коверський заводить сюди якісь фінанси та фінансові ресурси, в дитячий та жіночий футзал, то на Усаковському організація дитячих турнірів.

Він і сам дітей тренує. Є у нас футбольний клуб «Черкаси». Свого часу на базі школи братів Усаковських бізнесмени Микола Безгуба та Сергій Макаренко створили дитячу футбольну школу для малих дітей, але зараз вони грають в футзал. Там Сергій Усаковський і працює.

 

- Щоб вже потім не повертатися до теми арбітражу – під керівництвом Миколи Зубка у Черкасах запрацювала школа футзальних арбітрів. Чи є у неї на меті видати молодих рефері такого рівня, щоб вони піднялися до Першої або Екстра-ліги?
- Під егідою Асоціації футзалу України ми потихеньку зростаємо, і зараз вже прийшов час зайнятися підготовкою арбітрів. У нас були проблеми з обласною Федерацією футболу, коли вони почали нам докоряти, що ви наших суддів залучаєте. Тому, настав час, і цього року ми створили школу футзальних арбітрів. Я не думав, що буде такий ажіотаж, більш ніж 20 людей у ній зараз займається. І вже деяким суддям з цієї школи, колишнім футболістам та футзалістам, ми дали шанс, і вони вже судили матчі Другої ліги, коли грали черкаські команди. Я вважаю, що відпрацювали вони непогано.

Цього року ми плануємо рекомендувати Асоціації футзалу України, Комітету арбітрів двох людей, які закінчать цю школу, на подальше навчання. У школі в нас багато молоді, 16-17 років, у нас діапазон змагань дуже великий, потреба в арбітрах є. І на поточний момент ми вже повністю незалежні від арбітрів з футболу. Ми вже ні в кого нічого не просимо.

 

- Цього року на Черкащині відбулася зміна формату чемпіонату області. Перша частина питання – як було до цього року, а друга – чому вникла така потреба?
- Ми постійно змінюємо формат та шукаємо інтерес. У нас завжди був чемпіонат області в двох лігах. Цього року в нас з’явилася велика кількість молодих команд, в яких грають 17-18-річні. Тому ми зробили ще одну лігу. У нас чемпіонат області – це три ліги, чемпіонат міста – це дві ліги, і є в нас бізнес-ліга. Остання – це проект, спрямований на те, щоб залучати до змагань, до футзалу топові підприємства області. Але й не тільки їх. У нас грає «Азот», грає «Епіцентр», грають відомі в місті підприємства. І в цих команди грають лише працівники цих підприємств.

 

- Розподіл команд по лігах йшов суто за спортивним принципом? Коли багато нових команд, часом складно визначитися з їхнім рівнем.
- Ті команди, які минулого сезону грали в нас в Екстра-лізі, вони залишились. Ті, що грали в Першій, теж залишилися, а з молодих команд лише одна пішла до Першої ліги, для неї ми зробили виняток, а решта всі за спортивним принципом до Другої ліги. Цей формат, я вважаю, є найбільш вдалим. На другій стадії змагань у кожній лізі фінальну частину будуть грати команди, які посядуть 1-4 місця, і там матчі будуть дуже цікавими. В цих четвірках очки будуть обнулятися, і кожен з кожним зіграють ще по три гри. В нас і зараз рівна йде боротьба, якщо подивитися за набраними очками, а в фінальній стадії будуть вже топові тури і матчі, які будуть збирати глядача, і самим командам буде цікаво. Додам, що будь-які формати ми приймаємо спільно з командами.

 

- Чи є у вас інформація, які фінансові витрати несуть команди-учасниці чемпіонату області, за гру, зокрема, і загалом, що в них вийде за сезон?
- Внесок в нас зараз порядку шести тисяч гривень, і він включає все повністю: зал, суддівство, лікарі, обов’язково ми включаємо до бюджету медіа-забезпечення, медіа-супровід всього чемпіонату. Решту складають кошти на зали, де хто може тренуватися. Є такі команди, в яких преміальні доходять до тисячі гривень за гру.  

 

- А який відсоток команд не з Черкас в обласному чемпіонаті?
- Якщо розбивати по трьох лігах, то буде десь 50 на 50. В нас грають Катеринопіль, Звенигородка, Золотоноша – це районні центри, у нас грають Матусів, Червона Слобода, Вергуни – це село в Черкаському районі, але це не команда з Черкас. Це не те, що назвали чемпіонат чемпіонатом області, а в ньому грають команди тільки з Черкас, або не з Черкас одна. Так, в Екстра-лізі менше команд, тому що там рівень вище. А в Першій лізі навіть більше ніж 50 відсотків. 

 

- До речі, чемпіоном області в Екстра-лізі минулого сезону став драбівський «Альтаїр», а Вищу лігу виграла черкаська «Хвиля». Але ці команди наразі серед учасників чемпіонату області не помічені. З цим це пов’язане?
- «Альтаїр» у нас два роки був чемпіоном області, і президент клубу порахував, що він вже переріс футзал і зайнявся великим футболом. Створив команду, вона заявилася на Першість області. Сама команда, вона повністю присутня під іншої назвою, зараз це команда «ПП Валюк».

Щодо «Хвилі», то це була студентська команда, і коли гравці закінчили університет, то вона припинила існування. Самі гравці грають, але вже зібратися разом вони не змогли.

 

- У місті проводяться ще два турніри – зимова «Епіцентр Бізнес-ліга» та чемпіонат міста. Як ви ці змагання інтегрували до загальної структури?
- Деякий час тому у нас окремо існувала Асоціація аматорського футзалу. Ми знаємо, що щось подібне існувало у багатьох містах. Десь два-три роки ми розповідали, показували, що їм все ж таки треба приєднатися до нас, разом об’єднати всі зусилля. І зараз ми всі разом, і ми одна команда. Дякую їм, що вони все правильно зрозуміли.

«Епіцентр Бізнес-ліга» – це наше змагання, ми його започаткували три роки тому. В положенні цих змагань припускається участь двох людей, які не працюють на цьому підприємстві.

 

- Цікаво, що у Асоціація аматорського футзалу існує навіть окремий сайт, а ось решта футзальних змагань висвітлюється на сайті «Черкаський спорт». Чи не простіше створити сайт Асоціації футзалу Черкащини, і вже на ньому повністю зібрати всю інформацію про будь-які події футзального життя?
- «Черкаський спорт» – це і є наш сайт, сайт Асоціації футзалу Черкаської області. Так, в ньому можна прочитати новини і про баскетбол, і про волейбол, і про бокс, але цим він і цікавий. Якщо ми створимо сайт тільки нашої асоціації, то в нього буде відвідуваність нижчою. Наразі ми за відвідуваністю в тридцятці спортивних сайтів України. Зараз тур пройде, і ми будемо мати до двох тисяч відвідувань щоденно. За місяць аудиторія в нас доходить до 25 тисяч людей, індивідуальних відвідувачів. Можна сказати, що це своєрідний хід, щоб люди, які цікавляться іншими видами спорту, зайдуть на сайт і матимуть змогу побачити і футзальні новини.

 

- Як би Ви оцінили стан футзальних справ поза межами Черкас, в містах та селах області?
- Футзал зараз дуже популярний. Після літа великий футбол відходить, і починається футзал. Є у нас регіони, де дуже люблять футзал. Зокрема, Звенигородка, де проходять різноманітні турніри. Грають повсюди, але є проблема – це зали. У нас є зал в Умані, в університеті, є зал у Монастирищі, Звенигородці – це перелік тих, які десь трохи не відповідають стандартам, а решта – це шкільні зали. Це головне, були б зали – був би й розвиток. Повсюди проводяться чемпіонати районів, і цього року ми будемо робити Кубок області. Ми дамо змогу тим командам, які переможуть в районах, позмагатися за Кубок області без участі команд з Черкас. Свого часу ми робили роз’їзди, проводили тури в районах, але це дуже важко для команд через фінансову складову.

Всього в Черкаській області більше 20-ти районів, і є ще міста обласного підпорядкування. Більш ніж у 80 відсотках районів проводяться районні змагання. А які в нас популярні змагання серед ветеранів!  Ми їх проводимо в трьох категоріях: «40+», «50+» і цього року ми вводимо «60+». По районах можна підрахувати, якщо грають 17-18 районів, і в кожному більше десяти команд. Мені легше сказати, де не грають і нічого не проводять – це в Чигирині, там ні зала немає, ні майданчика.

 

- За рахунок чого існують команди в області? Чи є серед тих, хто підтримує ці команди, люди, які, як то кажуть, хворі на футзал?
- В основному, це фермери. Бюджет у команд невеликий, тому кожний хоче прийняти участь у турнірах. 

- У Першій жіночій футзальній лізі дуже непогано перше коло відіграла «Енергія», яка йде другою. На кому тримається ця команда, і які в неї можуть бути найближчі перспективи, зокрема підвищення в класі?
- Частково команді допомагає наша Асоціація футзалу, також допомагають президент «Солтекса» Олександр Соловей, Анатолій Миколайович Коверський, Артур Савін. У нас є деякі думки щодо цього клубу, все ж таки ми хочемо йти до того, щоб це був муніципальний клуб. Там треба і самим дівчатам трошки зорганізуватися. Але я вірю, що все буде нормально з клубом. Вища ліга? Вважаю, що ми ще трошки не готові – який сенс заходити до Вищої ліги, якщо немає фінансового ресурсу? Місто може виділити десь 100 тисяч гривень, але вони б не закрили питання. 

 

 

У нас є така ідея створити муніципальний спортивний клуб, де були б різні команди. Наприклад, є у нас відділення жіночого футзалу, то можна команді і в Першій лізі грати. Є у нас волейбольна секція, то перший рівень – це Перша ліга. Треба надавати шанс своїм. В місті немає таких великих бізнесменів, які готові платити за спорт. Бюджет може сплатити якісь певні кошти, але теж небагато. Бюджет не може роздавати по 20-30 мільйонів на якийсь спортивний клуб. А наприклад, якщо є жіночий муніципальний клуб – 100 тисяч вам будь ласка, ви берете участь у Першій лізі. Вже потім, під це може з’явитися і спонсор, і будемо рухатися далі.

 

- Серед дитячих та юнацьких змагань в Черкасах перше за все привертають своїми назвами «Кубок братів Усаківських» та «Кубок Олександра Ковпака». Дещо про ці турніри, та таке питання – саме тих, хто дав імена цим турнірам, можна побачити на них, хоча б на нагородженні?
- «Кубок Ковпака» – за нього дякуємо Сашкові Ковпаку, цей турнір проходить вже більш ніж 5 років. Головне фінансове навантаження по цьому турніру тягне саме Саша. Це турнір дуже високого рівня, цього сезону на нього і «Ураган» приїжджав. Зал може місто надати, а уся нагородна атрибутика на Олександрові Ковпаку. «Кубок братів Усаковських» проводить футбольний клуб «Черкаси», де працює Сергій. У нас зараз ще буде «Кубок Євгена Подолянчука», це хлопець, який займався у нас в дитячій спортивній школі, і він загинув у Донецьку в аеропорту. По цьому турніру все закриють спонсори. Ви б бачили останнє нагородження на «Кубку Ковпака»! Сашко кожному вручав футболку Ковпака. Цей турнір у нас проходить у двох місцях для дітей різних вікових категорій. Навіть коли він грав у «Ворсклі», завжди був на відкритті та нагороджені. 

 

- Окрім цих двох турнірів, в переліку дитячих змагань можна знайти «Кубок відкриття», «Різдвяний Кубок ФШМ». Це такий напрямок на короткострокові турніри зі швидким виявленням переможця?
- Перш за все, всі ці турніри традиційні, є ще у нас і дитячий Кубок миру. Чому ми не проводимо чемпіонати? Тому що на ці турніри приїжджають команди з усієї України. У нас зараз в місті з’явилося багато приватних шкіл, там багато дітей 5-6 років. За два роки вони підростуть, і можна вже буде думати про чемпіонат.

 

- За підсумками минулого сезону команда з Христинівки «Фортуна» та її тренер Віктор Мітасов були серед кращих в країні, за що були відзначені Асоціацією футзалу України. Чи можете пояснити, що дало для цього підстави, чим може бути цікавий досвід розвитку цієї команди?
- Треба спочатку сказати про самого Віктора Володимировича Мітасова – це фанат дитячого футболу, оскільки він працює з малими дітьми, то вони поки що не грають у футбол, а грають у футзал. У Христинівці це вже ціла релігія, там така велика кількість дітей займається, і по 2006-2007 року народження вони вважаються одними з найсильніших, принаймні в нашому регіоні. І те, що вони перемагають і на всеукраїнських турнірах, говорить про те, що там все гаразд. Більшою частиною там все за рахунок батьків, але вони не скаржаться. І самі батьки їздять на змагання з дітьми. Вони розуміють, що це їхні діти, це їхнє майбутнє.

 

- Цього сезону команда Черкаського інституту пожежної безпеки дебютувала в чемпіонаті України серед ВНЗ. Були часи, коли команда цього ВНЗ була помітною і в першості України серед команд Першої ліги. Як відбулося її повернення на орбіту всеукраїнських змагань?
- Керівництво вирішило спробувати свої сили, і дуже цікавим буде подивитись, як вони будуть виглядати на цьому рівні. Цей ВНЗ завжди культивував футзал, можливо, пожежно-прикладні види спорту в них на першому місті, то футзал можна вважати видом спорту номер два. Наскільки мені відомо, вони проїхалися по регіонах, запропонували молодим футболістам навчання, ті, хто вступив до закладу, займаються футзалом, і це майбутнє черкаського футзалу – команда «Рятівник». Команда, яка зараз показує саме футзал високого рівня. Вони зараз грають у нас у Вищій лізі, але могли б грати і у Екстра-лізі. Знаю, що в них є якісь домовленості з «Ураганом» з приводу обміну футболістами, і це реально футзалісти, які не грають у великий футбол. Працює з ними тренер Юрій Лісняк, мені подобається, як він працює, як грає ця команда. Навіть можу сказати, що ця команда за півтори роки зможе грати і у Першій лізі. У них є всі умови – є і спонсори, є і хороший тренувальний процес. 

 

 

- З вашого регіону у Другій лізі, яка стартувала цього сезону, представлені три команди. Логічним було б очікувати, що ці команди були провідними в обласних змаганнях. Команда «Солтекс» очолює турнірну таблицю в Другій лізі, і вона ж впевнено лідирує в чемпіонаті області. Проте інші дві команди, який заявилися в Другу лігу – «Рувер» та «Епіцентр», в обласному чемпіонаті посідають два останніх місця.
- По-перше, коли вони заявлялися до Другої ліги, чемпіонат області ще не стартував. А загалом, я не вважаю, що в цьому є щось погане. Хлопці хочуть спробувати свої сили, і по гравцях можу сказати, що і у «Рувера», і у «Епіцентра» непоганий підбір виконавців. Це сам наш чемпіонат області такого рівня! Ми Другу лігу пропонували всім, треба було надати ковток іншого повітря. У нас багато команд не ставлять собі за мету будь-якою ціною перемогти, і тому в чемпіонаті області у нас не грає жодного так званого легіонера. Свого часу в нас тут грали і брати Борсуки, вигравали чемпіонат області багато разів. Наразі Друга ліга – це ковток свіжого повітря. Це нові правила, інший рівень, все по-іншому. Зараз ті команди, які свого часу не пішли до Другої ліги, десь побоялися, зараз подивилися, кажуть: «Ми б теж могли!», і десь жалкують. Ми наступного сезону можемо цілком на Черкащині зробити з чемпіонату області зону Другої ліги. Будемо грати під більш вищим статусом – чому ні? 

 

 

- В 2014 році через відомі обставини в Черкасах проводилися вирішальні матчі чемпіонату Екстра-ліги. Черкаси також були місцем проведення «Фіналу восьми» Кубку України. Якимось чином ці дві події вплинули на те, щоб розвиток футзалу в регіоні дещо пожвавився, або отримав новий поштовх?
- Якщо відверто, то ні. Тоді ще й час такий був тривожний… Так що, ці змагання пройшли дещо стороною. Ми наразі ставимо задачу пропагувати футзал, привчати людей до футзалу. Ми могли б знайти одного шаленого спонсора, піти до «Азоту», впасти на коліна. Випросити грошей на один сезон, заявитися в Екстра-лігу, зіграти, програти все і забути. Я знаю, що якщо буде такий формат Другої ліги, ці команди не зникнуть. Наступного року туди підуть, чотири, п’ять команд – нижче вже не буде. Знаю, що через рік буде команда Першої ліги, яка вже буде постійно грати і там не загубиться. Сподіваюсь, що «Рятівник» дозріє, команда «Солтекс» цілком може грати у Першій лізі. Їм треба трошки переглянути деякі моменти, і не грати всюди де можна, це розпорошення бюджету. 

- Які для себе та своїх однодумців ставите основні завдання за 2017 рік?
- Масовість, масовість і ще раз масовість. Футзал у Черкасах – найпопулярніший вид спорту. Ми не використовуємо ніякий адмінресурс, нас ніхто не фінансує за рахунок бюджету, ніхто не дає директив, на кшталт, в районі має бути футзальна команда. 

  

- 28-29 січня а Києві відбудеться непересічна подія – товариські матчі збірних України та Іспанії. Чи можна нашій головній команді розраховувати на вболівальницький десант з Черкащини?
- Так, ми тільки-но обговорювали це все. Я обов’язково здзвонюся з президентом АФУ Сергієм Владико, яка там справа з квитками. Десь візьмемо автобус, і організовано приїдемо. На дві гри нам буде важко приїхати, а на одну – обов’язково.

 

Прес-служба Асоціації футзалу України 

 

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

До уваги!

                        logo futzal oblast

ОГОЛОШУЄТЬСЯ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ:

у чемпіонаті Черкаської області з футзалу у трьох лігах – екстраліга,
вища ліга і І ліга
Місце проведення матчів чемпіонату:
м.Черкаси, Палац спорту
«Будівельник» (пр. Хіміків, 50/1).
Тривалість змагань: 
листопад 2017 р. – березень 2018 р.
Вартість заявочного внеску8400 грн.
Прийом заявок та оплата заявочного внеску: до 01.11.2017 р.
Контактні телефони: 
063-134-44-21; 097-288-51-20 
До участі у змаганнях команди допускаються лише після оплати заявочного внеску у повному обсязі – 100%! 
 
у розіграші Кубка Черкащини з футзалу
Змагання пройдуть у кілька етапів: від зональних змагань за територіальним принципом до проведення фінальної частини і не перетинатимуться з проведенням ігор у чемпіонаті області
(екстраліга, вища та перша ліги)
ОСОБЛИВІСТЮ ПРОВЕДЕННЯ КУБКА Є НАСТУПНЕ:
 - команди-учасники цих змагань мають формуватимуться ВИКЛЮЧНО із гравців, які зареєстровані у своєму районі не менше 1 року та особи, які є уродженцями цього населеного пункту, але проживають у іншому місті;
- матчі можуть проводитися як у закритих залах так і на відкритих футбольних майданчиках розміром 40 м х 20 м; 
Тривалість змагань: 
листопад 2017 р. – березень 2018 р.
Прийом заявок та оплата заявочного внеску: до 01.11.2017 р.
 Контактні телефони: 
093-519-35-45; 097-941-66-31 
 
у чемпіонаті Черкащини з футзалу у таких вікових категоріях – U-13 (2005-2006 р.н) та U-11 (2007-2008 р.н).
Турнір пройде у два етапи: зональні змагання за територіальним
принципом та фінальна частина.
Тривалість змагань:
грудень 2017 р. - березень 2018 р.
Прийом заявок: до 7 листопада 2017 р.
Контактний телефон: 067-398-44-10.
Вартість заявочного внеску: 300 грн.

 

у чемпіонаті Черкасько області серед ветеранів

 Змагання пройдуть у наступних вікових групах: 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+.

 За команди можуть грати футзалісти зареєстровані (прописані) у Черкаській області та особи, які народилися на Черкащині, а зараз проживають за її межами!

 Тривалість змаганнь серед команд 35+ і 40+: 2 грудня 2017 р. – січень 2018 р. (підтвердження надати до 15.11.2017 р.

У команді 35+ має бути наймолодші гравці 1983 р.н., а у команді 40+ - наймолодші гравці 1978 р.н.)

 Тривалість змагань серед команд 45+ і 50+: січень-лютий 2018 р.

 Тривалість змагань серед команд 55+ і 60+: лютий-березень 2018 р.

 Гравці старшої вікової групи можуть грати за команду меншої вікової групи. Але гравець на сезон має право бути заявленим лише за одну команду своєї або меншої вікової категорії.

 Відповідальна особа: Зубко Микола Миколайович (тел:096-495-21-25)

АНОНС

                    bizness-liga

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

прийом заявок на зимову

«Бізнес-лігу» з футзалу

у дивизіонах «Ліга брендів» та «Корпоративна ліга»

Місце проведення змагань:

м. Черкаси,

КП «Центральний стадіон,

 спортивний зал СК «Сокіл»

Турнір проходитиме з листопада

2017 р. по березень 2018 р.

Прийом заявок на участь у змаганнях до 01.11.2017 р.

Контактні телефони: 063-134-44-21; 097-288-51-20 

Детальніше

фк черкаси4

Афіша

plakat futzal

freya

tenis

Ми в соціальних мережах

2 27   chs   images4190517

© 2011

Всі права захищено. Інформаційний партнер ТОВ "Довідкове бюро"