Євген Баженков про майбутнє українського регбі

24 Січень, 2021

Чи є вже якісь плани по виступам наших національних команд цього року – і з регбі-7, і з регбі-15, чоловічої та жіночої?

 

– Календар виступу національних збірних команд формує європейська рада Rugby Europe. У зв’язку з пандемією Covid-19 складно передбачити як будуть розвиватися події в світі, і тим більше в регбі. Сподіваємося, що в 2021 році ігри відбудуться і всі бажаючі зможуть відвідати їх. Поки ми запланували підготовку збірних до ігор за шаблоном 2019-го року, так як в 2020-му році всі змагання були скасовані.

 

– Які кадрові посилення тренерських штабів збірних і клубів варто очікувати?

 

– Кадрових підсилень в збірних командах ми не очікуємо. Тренери досить добре працюють в національних командах, координуючи дії з наставниками клубів.

 

– Яких змін чекати в клубному розіграші? Що являє собою календар чоловічої Суперліги на майбутній сезон? Чи з’явилися там нові команди – в минулий раз ви говорили, що їх кількість повинна збільшитися з 6 до 7, а турнір пройде в два кола з роз’їздами …

 

– У клубному чоловічому регбі-15 планується виступ шести команд Суперліги і шести команд Вищої ліги за класичною схемою проведення в два кола з роз’їздами.

 

У чоловічому і жіночому регбі-7 надійшла пропозиція від Федерації регбі Молдови про включення команд у відкритий чемпіонат України. Це питання буде вирішуватися найближчим часом на тренерському комітеті і Президії ФРУ.

 

– Чи варто чекати від якихось клубів сюрпризів? Минулого сезону, нехай він був і зім’ятим, здивував одеський «Політехнік», хоч хлопці і аматори.

 

– Командам поки складно дотягнутися до харківського «Олімпу», так як умови і можливості дуже різні. Але від усіх без винятку учасників можна чекати сюрпризів і цікавих результатів.

 

– На кого з гравців варто було б звернути увагу – в жіночому і чоловічому регбі? Від кого ви чекаєте найбільшого прогресу, хто в майбутньому може стати основою національних команд?

 

– З молодих гравців 17-20 років, найперспективніші, які при належному підході можуть стати лідерами це три дівчинки з Харкова: Ая Хаммад (2003-го року народження), Ліза Гаврилова (2001-го), Катерина Сорокіна (2002-го), дві дівчини з Одеси: Настя Кузьміна (2001-го року народження) та Ірина Байкул – їй 19. Ще добре себе проявила львів’янка Вікторія Шепель, вона 2004-го року народження.

 

Серед хлопців варто звернути увагу на Давида Вівчарик (КПІ-Київ, 2002-й рік народження), харків’янина Євгена Давидова ( «Олімп», 2002-го року народження), львів’янина Данила Козака («Сокіл», 18 років). І, нарешті, трьох одеситів з «Кредо-1963» – Микита Самсонов, Максим Котляров, Євген Подоусов, хлопці 2002-го року народження. Всі гравці мають швидкісні якості, працьовиті і бажання прогресувати, пройшли юніорську збірну з регбі-7, є кандидатами в національну команду з сімки.

 

– Чи плануються в 2021 році будь-які проєкти, спрямовані на популяризацію регбі в Україні – може, на ТБ, в Інтернеті, якісь фестивалі? Все-таки про регбі знають в нашій країні не так багато людей – від того, можливо, і грають збірні не так, як хотілося б …

 

– ФРУ знаходиться в постійному контакті зі ЗМІ. Минулого року в нас було ряд ознайомлювальних і розважальних передач про регбі на ТБ. Безліч турнірів, турів чемпіонату, дитячо-юнацьких змагань 2020 проходили з інтернет-трансляціями ігор. Цьогоріч плануємо більшу кількість освітлення змагань по інтернету.

 

– Розуміємо, що всім важко через пандемію, часом не до спорту. Але все ж – може, десь уже намічена співпраця та підтримка з боку влади чи бізнесу?

 

– Ви знаєте, що джерелом фінансування збірних команд є Міністерства молоді та спорту. Цього року передбачається спонсорство збірних на рівні 2020-го року.

 

ФРУ веде постійну роботу по залученню інвесторів в регбі. Співпрацю набагато легше обговорювати, коли є попит на спорт. Зараз стало складніше розвивати цей напрямок, ніж до пандемії у зв’язку зі зменшенням прибутку бізнесу через Covid-19.

 

– Нарешті, питання на перспективу – чи чекати якогось прориву поточного року? Або може, вийде закласти якусь базу для майбутніх успіхів українського регбі?

 

– Прорив в командних видах спорту можливий при зростанні класу команд та їх рівня.

 

Залучення спонсорів в команди і збільшення професійних клубів поведе за собою зростання конкуренції в Чемпіонаті України. При зростанні конкуренції на клубному рівні та висвітленні в медіа підуть підвищення результатів збірних і, відповідно, збільшення бюджетів національних команд. А поки одним з основних напрямків є популяризація дитячо-юнацького регбі та збільшення дитячихhttp://sportlandia.net.ua/


Cheap NFL JerseysLamar Jackson jerseyCheap NFL JerseysCheap MLB JerseysWholesale JerseysCheap NHL JerseysCheap NFL Jerseys ChinaCheap Jerseys ChinaCheap NFL JerseysCheap NFL Jerseys