Андрій Мельник: «Ця перемога збірної – на честь головного тренера Миколи Степанця»

15 Березень, 2021

Візит збірної України на Фарерські острови для матчу проти фарерців у відборі на Євро-2022 був сповнені переживань та труднощів. Перед грою коронавірус був діагностований у головного тренера Миколи Степанця, через що він опинився на карантині. Поки проводились тестування гравців збірної, команда фактично була позбавлена можливості готуватись. Початок самого матчу вийшов близьким до провального. Втім команда впоралась і виграла 26:25, вистоявши зокрема в нервовому завершенні поєдинку.

 

На питання про підсумки фарерського виїзду збірної України відповів президент Федерації гандболу України Андрій Мельник, який перебуває разом з командою. 

 

– Хочу передусім привітати наших уболівальників із перемогою і подякувати їм, а також подякуати тим, хто бажав нам поразки. Вони також роблять нас сильнішими. Велика подяка всьому нашому тренерському штабу. Цю перемогу хлопці мають присвятити головному тренеру збірної Миколі Степанцю. Сьогодні команда була вимушена грати без нього. У Миколи Степановича за результатами тестування, що було зроблено по прибуттю на Фарерські острови, виявлений коронавірус. Він знаходиться в ізоляції, але всією душею та тілом він з командою. Микола Степанович постійно був у контакті з другим тренером збірної Євгеном Будко. Женя не стушувався і гідно вів гру.

 

Де зараз перебуває Микола Степанець і коли він зможе повернутись до України?

 

Микола Степанович в готелі, але якщо у нього буде пігіршення стану здоров’я, то він буде доправлений до лікарні. Ми бажаємо нашому тренеру впоратись із хворобою, сил йому та терпіння. Ми забезпечимо його всім необхідним щодо перебування на Фарерських островах та щодо необхідних медикаментів. Також ми відразу зв’язались зі страховою компанією і владнаємо всі питання. Микола Степанець залишиться на карантин не менше ніж на 10 днів. Ще раз – висловлюю сподівання, що він якнайшвидше одужає і зможе повернутись до родини.

Микола Степанець під час домашньої гри Україна – Фарерські острови (10.03.2021)

Як випадок карантину в українській делегації вплинув на підготовку команди вже під час перебування на Фарерах?

 

Після позитивного результату тесту команду фактично дві доби не випускали з готелю, всі опинились в жорстокому карантині, сиділи по номерам. Але хлопцям потрібно віддати належне, вони не занепали духом, навпаки згуртувались і грали з бажанням. Насправді ми були на межі, якби під час чергового тестування – вже в день гри – бодай в одного гравця був би позитивний результат, матч би не відбувся і збірній була б зарахована технічна поразка. Дякувати Богу цього не сталось й у день Прощеної неділі, я хочу привітати всіх зі цим святом!

Гол Владислава Донцова

 

Збірна України мала велику перевагу в рахунку на фарерцями, але відрив майже повністю розтанув наприкінці матчу. Що стала причиною такого перелому  в грі?

 

Могли виграти набагато впевненіше, але зарано розслабились. Навіть маючі перевагу у сім голів, хлопцям не можна було зупинятись, потрібно було і далі збільшувати відрив. Натомість команда зупинилась, зникли швидкі переходи, в обороні притислись до шестиметрової лінії, хоча тренери просили захищатись вище. Ми самі далі фарерцям відчути впевненість у своїх силах. На щастя, все завершилось перемогою, хоча вона вийшла дуже нервовою.

Огляд матчу Фарерські острови – Україна 25:26

 

Велика заслуга у перемозі належить воротареві Геннадію Комку?

 

Всі знають, наскільки важливою у сучасному гандболі є вдала гра воротаря і Гена сьогодні дійсно дуже допоміг команді. Його сейви змушували аплодувати стоячи. Але похвалити потрібно всю збірну. В обох матчах з Фарерами дуже хорошу гру видав Андрій Акіменко, зокрема забив усі семиметрові, що в сучасному гандболі дуже нелегко. Дуже добре проявив себе Владислав Донцов – при чому і як бомбардир, і як захисник, коли перехоплював м’ячі і створював можливості для переходів. Чудово захищався Дмитро Дорощук, також в обороні в обох іграх дуже допоміг В’ячеслав Садовий, як і Дмитро Ільченко. Захар Денисов вийшов і в обороні закрив півсереднього господарів. У першому таймі дуже хорошу гру продемонстрував Ваня Бурзак.

Скандинавські гандболісти – не тільки швидкі, але й потужні та коренасті, втім наш Едуард Захаров в захисті показав їм нашу українську богатирську силу.

 

Як в Києві, так і сьогодні на хорошому рівні зігравОлександр Кириленко, мозок команди в нападі. Приємно було бачити як підтримували один одного воротарі Антон Терехов та Геннадій Комок.

 

На рівні відіграв Юрій Кубатко, зокрема зробив внесок в перемогу, закинувши чудові м’ячі. Вдало увійшов у гру Євген Буйненко. Як завжди з величезним бажанням грав Євген Жук, рвався вперед, хоча незабитий м’яч вочевидь його засмутив. Час від часу занадто квапився Тарас Міноцький. Але він забив потрібні голи. Це молодий гравець, який має хороші дані, щоб стати вийти на дуже високий рівень.

 

Важливо, що всі вірили в перемогу. Коли є така віра – у перемогу над суперником і над самим собою – тоді неодмінно приходить результат.

Гол Юрія Кубатка

 

Наскільки дві перемоги над Фарерськими островами наближають збірну до головної мети – виходу на чемпіонат Європи?

 

Ми виграли у Фарерських островів, а Чехія зіграла внічию з Росією. Ситуацію у нашій групі ситуація дуже цікава, але розв’язка попереду. Тепер будемо налаштовуватись на матчі проти Чехії. Будемо сподіватись, що вболівальники нас підтримають.



http://sportlandia.net.ua/


Cheap NFL JerseysLamar Jackson jerseyCheap NFL JerseysCheap MLB JerseysWholesale JerseysCheap NHL JerseysCheap NFL Jerseys ChinaCheap Jerseys ChinaCheap NFL JerseysCheap NFL Jerseys