Перші підсумки поточного гандбольного сезону в Україні та головні завдання на сезон наступний

21 Травень, 2021

Гандбольний сезон 2020/2021 наближається до завершення. Ще будуть зіграні останні матчі чоловічої Вищої ліги, Фінал чотирьох жіночого Кубка України, а також пройдуть фінальні етапи жіночої та чоловічої студентської Універсіади.

Інші ж змагання – чемпіонати Суперліг, Першої ліги, жіночого Вищого дивізіону, чоловічий Кубок України, відбірні етапи національних збірних уже відбулись.

 

Деякі з підсумків українського гандбольного  сезону 2020/2021, а також завдання на наступний сезон прокоментував виконуючий обов`язки президента ФГУ Євген Петрушевський:        

“Якщо говорити про спортивну складову сезону 2020/2021, то він був дуже складним і це стосується не тільки України. Ми бачили, які значні проблеми виникали в організації та проведенні матчів європейських кубків та офіційних ігор національних збірних. Пандемія коронавірусу Covid-19 вплинула на всю спортивну спільноту і завадила повноцінно провести всі календарні заходи.

В Україні ситуація з коронавірусом найбільше позначились на реалізації планів на рівні дитячо-юнацького гандболу. Низка об`єктивних причин – відповідні рішення Уряду, накази Міністерства молоді та спорту України, накази Міністерства освіти та науки про заборону проведення дитячо-юнацьких змагань, про локдаун, про карантинні обмеження – не дали нам можливість провести заходи, які були вже розроблені, до них були підготовлені система проведення, календарі, регламент. Це фестивалі з міні-гандболу, Шкільна гандбольна ліга, чемпіонат України серед учнів, чемпіонат України Міністерства молоді та спорту для нашого резерву, який ми хотіли провести за новою системою.

На сезон 2020/2021 також було заплановано проведення чемпіонату України з гандболу серед студентських команд з виходом на Всеукраїнську Універсіаду, а далі – на Всесвітню Універсіаду, де наш вид спорту є представленим.

Коронавірус зачепив всю Україну і цього сезону, на жаль, завадив нам провести етапи, які були базовими для нас з року в рік.

 

При цьому ми продовжуємо допомагати гандбольним відділенням у дитячо-юнацьких спортивних школах по всій Україні. У 2020-му році Федерація гандболу України передала їм більше 600 м`ячів. Акція з підтримки молодого покоління також була проведена і цього року: більше 60-ти відділень гандболу у ДЮСШ різних регіонів отримали більше 600 гандбольних м`ячів.

Також ми провели Всеукраїнський семінар на тему рухливих ігор з елементами гандболу у вихованні учнівської молоді. Була організована якісна відеотрансляція семінару, запис якої збережений на нашій сторінці ФГУ в youtube. Ми бачимо за коментарями, що захід отримав високі оцінки від учасників та глядачів.

Ми завершили чемпіонат України з гандболу серед чоловічих команд Суперліги, виявили чемпіона та призерів. Титул завоював “Мотор”, срібні медалі вдруге поспіль виборов “Донбас”, вперше у своїй історії призером стала команда “Одеси”, яка виграла бронзу. Ми вітаємо всіх учасників чемпіонату з тими результатами, які вони показали у цих непростих умовах.

Всі ми пам`ятаємо, як нелегко проходив сезон, які виникали труднощі, але нам вдалось з гідністю довести чемпіонат до завершення. Сподіваюсь, що сезон 2021/2022 буде більш вдалим для українського та світового гандболу.

Минулої неділі ми провели у Запоріжжі нараду за участі представників клубів чоловічої Суперліги. Велика подяка представникам команд, що відгукнулися та приїхали. Ми відпрацювали плани, які були намічені. Останнім часом нам вдалось вийти на формат прямого спілкування, щоб кожен був почутий і зрештою ми спільно робили правильні кроки для розвитку нашого чемпіонату.

 

Одним з найкращих за останні роки виявився Фінал чотирьох чоловічого Кубка України-2020/2021, що пройшов у Запоріжжі 17-18 травня. Були динамічні конкурентні ігри, які принесли велике задоволення глядачам.

Разом з командами хочеться подякувати також керівництву ГК “Мотор” – Олімпію Покатову, Геннадію Касаю, Дмитру Карпущенку, Дмитру Корнієнку і всім іншим, хто був поряд та допомагав у вирішенні організаційних питань.

На наступний сезон Федерація гандболу України ставить перед собою три головні завдання.

Ми будемо робити акцент на поверненні довіри до національних збірних. Наша мета – повернення довіри до всього інституту національних команд: дорослої збірної, молодіжної та кадетських команд.

 

Іншій важливий крок – цє повернення  довіри до роботи Національної Федерації. Сьогодні ми всі відповідальні за український гандбол: немає сторонніх спостерігачів, кожен вносить свою лепту. Ми спробували показати нову модель керування, провели низку Zoom конференцій з керівниками клубів, проводяться Zoom Президії ФГУ. Кожен має можливість напряму донести свою позицію, що покращить та прискорить вирішення проблемних питань.

І головне завдання ФГУ у новому сезоні – це спробувати збільшити масовість у дитячо-юнацькому гандболі. Для цього будемо працювати з обласними осередками, допомагати їм у вирішенні завдань, які ставляться перед ними.

Отже наші основні цілі, яких ми будемо намагатися досягти в новому сезоні це довіра до національних збірних, довіра до Національної Федерації і збільшення масовості у гандболі”.

 

В Україні гандбол доступний усім 

Федерація гандболу України  http://sportlandia.net.ua/


Cheap NFL JerseysLamar Jackson jerseyCheap NFL JerseysCheap MLB JerseysWholesale JerseysCheap NHL JerseysCheap NFL Jerseys ChinaCheap Jerseys ChinaCheap NFL JerseysCheap NFL Jerseys