До 10-річчя «Черкаського спорту». РЕТРО-ІНТЕРВ’Ю: Олександр Лобов, 12.10.2011р.

18 Червень, 2021

У вересні 2021 року «ЧЕРКАСЬКОМУ СПОРТУ» виповнюється десять років і з цієї нагоди ми публікуємо інтерв’ю різних років, що були одними з цікавих і пам’ятних

12 жовтня 2011 року

 Олександр Лобов: «У хорошого опорника має бути холодна голова і гаряче серце»

Незабаром черкаський «Славутич» зіграє принциповий поєдинок з чернігівською «Десною». Один із стовпів оборони черкаського «Славутича» опорний півзахисник Олександр Лобов розповів “Черкаському спорту»  про важливість своєї позиції та запоруку успіху гарного старту команди.

Олександре, як ти почав займатися футболом і чому саме цей вид спорту обрав?

Будучи хлопчаком я бігав у дворі, як і більшість хлопців району. Потім потрапив разом зі своїм другом на тренування з футболу. Ми почали займатись і нам сподобалось. Згодом досягав певних успіхів, і в мене виникла мрія стати футболістом.

За які команди ти грав?

Спочатку грав за свою дитячо-юнацьку спортивну школу, в якій ми двічі ставали чемпіонами України, у Першій лізі та один раз завойовували бронзу. Потім виступав за «Ходак», де став чемпіоном області. Після того як команда припинила своє існування, провів два сезони в Білозір’ї, аж поки цього міжсезоння мені потелефонував Олександр Кирилюк і запросив грати у новоствореному клубі «Славутич». Я з радістю прийняв пропозицію, і зараз знову граю в Черкасах.

Ти граєш в середині поля. Як вважаєш які якості повинен мати опорний півзахисник щоб бути якісним гравцем?

В хорошого опорного півзахисника має бути холодна голова і гаряче серце. Він повинен бачити поле, вміти віддавати точні передачі. Якісний опорник має правильно вибирати позицію в захисті, направляти своїх партнерів, які перед ним та позаду нього, підказувати їм.

Кажуть, що опорник іноді важливіший в обороні воріт навіть від захисників команди. Згоден з цією думкою?

Більшість голів забивають із середньої дистанції. Опорний півзахисник один із перших хто вступає в захисні дії, він не дає розвиватися атакам суперника. и поля. Тому я вважаю, що позиція опорника одна з найважливіших у футболі.

«Славутич» доволі мало пропускає, ваша команда одна з кращих в другій лізі у цьому показникові. Як вважаєш чому так?

Тому що ми організовано граємо в захисті. Ми завзято відпрацьовуємо кожне тренування. Ми працюємо над тим, як правильно переміщуватись по полю, як відбирати м’яч без фолу та багато інших елементів. Це дає свої плоди, тому ми мало пропускаємо.

Майже завершилося перше коло і команда є одним із лідерів чемпіонату. Ви очікували на такий результат?

Я думаю ніхто не чекав такого успіху. Всі задоволені результатами, які демонструє команда. У нас молодий склад, тому нам є куди прогресувати й покращувати гру.

У вашій команді дуже низький середній вік. На твою думку це ваш плюс чи мінус?

Я думаю це нам допомагає і водночас шкодить. Ми повністю віддаємося на полі, намагаємось виконати завдання тренера з останніх сил. Однак нашим мінусом є відсутність досвіду, тому в деяких іграх ми віддаємо ініціативу. На початку чи в кінці матчу команда погано виглядає – це на мою думку через те, що в нас немає досвіду.

Останні матчі ви демонструєте невиразну гру, команда мало забиває. Чому виникла така ситуація? Який зараз мікроклімат в команді?

Я думаю це через те, що ми втомилися психологічно. На початку чемпіонату ми «горіли» кожною грою, а зараз дається взнаки наш молодий вік, в деяких матчах розслабляємося. Ми відчуваємо впевненість у своїх силах, подекуди вона переростає й у самовпевненість. Також команда грає не зовсім вдало можливо й через те, що суперники стали до нас серйозніше ставитись, деякі команди взагалі повністю закриваються і нам не вдається їм забити. А загалом мікроклімат хороший, всі віддаються на полі, працюють на тренуваннях, налаштовуються на ігри.

В останніх домашніх турах на стадіоні була рекордна кількість уболівальників. На скільки це відчуває гравець?

Дуже приємно грати коли багато вболівальників приходить на стадіон. Ми відчуваємо підтримку, було особливо приємно коли грали з «Сумами». Трибуни буквально женуть нас вперед. Тому ми стараємось, працюємо з останніх сил, щоб виграти і порадувати наших уболівальників.

На кого з відомих футболістів рівняєшся? І на кого за стилем схожий?

Мені особливо подобається Хабі Алонсо. Він бачить поле, віддає гарні передачі. Незважаючи на те, що він опорний півзахисник, він швидкий і креативний. Щоправда за манерою гри я напевне не схожий на іспанця, а більше на Дженнаро Гаттузо. Я як і він більше орієнтований на оборону, власне на руйнування гри суперника.http://sportlandia.net.ua/


Cheap NFL JerseysLamar Jackson jerseyCheap NFL JerseysCheap MLB JerseysWholesale JerseysCheap NHL JerseysCheap NFL Jerseys ChinaCheap Jerseys ChinaCheap NFL JerseysCheap NFL Jerseys