До 10-річчя «Черкаського спорту». РЕТРО-ІНТЕРВ’Ю: Григорій Вовчинський, 08.02.2012 року

5 Липень, 2021

У вересні 2021 року «ЧЕРКАСЬКОМУ СПОРТУ» виповнюється десять років і з цієї нагоди ми публікуємо інтерв’ю різних років, що були одними з цікавих і пам’ятних

8 лютого 2012 року

Oн-лайн конференція з Григорієм Вовчинським

(запитання від журналіста та читачів сайту)

Текстова транслцяцію конференції з дворазовим срібним та бронзовим призером Паралімпійських ігор Григорієм Вовчинським. Перші ніж розпочати конференцію Григорій Вовчинський отримав нагороду “Кращий спортсмен 2011-го року” за версією інтернет-порталу “Черкаський спорт”.

Коли почав займатися біатлоном та лижними гонакми?

Почав ще з самого дитинства, коли батько ставив мене на лижі. Також мав змогу з дідусем ходити на полюванням на лижах. Цікаво, що у 19 років почав професійно займатися лижними гонками та біатлоном. Потім познайомився з тренером з футболу і провів з ними три тренування з футболу. Мені сказали, що збірна на Параолімпіаду вже сформована. Потім я познайомився ще з однією спортсменкою, вона запросила на тренування з лижних гонок. На другий день мене поставили на лижероллери. І мене запитали, чи поїду я в Росію на збри. І я, звичайно, погодився.

Де в Черкасах можна займатися лижним спортом або біатлоном?

У Городищі була школа, там займався один хлопець юніор. А так, в Черкаському національному університеті проходить дисципліна “лижні гонки”.

Як ставляться батьки до цього виду спорту?

Мати завжди підтримує мене. Нагадаю, що коли я народився то моя ліва рука взагалі не рухалася. Мама мене возила по лікарнях. З батьком у мене завжди змагання, коли не приїжджаю до них, то він мене в шахмати обіграє, в шашки обіграє, в стрільбі обіграє, навіть зараз. Подарував йому дартс – і в дартс у мене виграє.

Наскільки допомагає тобі держава або якийсь із спортивних комітетів?

Спорт дав мені дуже великий розвиток у житті. надав більше друзів, я багато чого побачив у світі. Був у Канаді, Франції, Ітлаії. Без спорту, я мабуть, цього б не бачив. Держава допомагає. Насьогодні я отримую президентську стипендію за чемпіонат світу 2011-го року – 12 тисяч гривень, за Параолімпійські ігри також допомагають. Зараз будують тренувальну базу, яка отримала ліцензію Євростандарт, тобто на цій базі можна проводити етап Кубку світу.

Який гонорар за медаль?

За золото 700 тисяч гривень, за срібло – 500, за бронзу 350 тисяч гривень.

Ти вступив на факультет фізичної клуьтури. На скільки важкий був цей крок?

У мене було бажання вступити на економіста. Предмет економіка мені подобався, на Олімпіаді з економіки я посів друге місце в районі. Однак постійно брав участь у різноманітних спортивних змаганнях. Мені порадили вступити на факультет фізичної культури.

Як проводиш вільний час?

Люблю ходити на риболовлю. З друзями люблю грати у футбол, також граємо в “PES”.

Що цінуєш у дівчатах?

Мені подобається у дівчині її простота, щирість та відвертість. На другому місці – жіночність.

У якій країні, де ти був, найкращі умови для зимових видів спорту? І де тобі найбільше сподобалось?

Найкраще у Фінляндії. А найбільше мені сподобалося у Альпах.

На кого рівняєшся і чи маєш кумирів у спорті?

Починав у футболі – Андрій Шевченко, дивився всі його матчі, переходи, голи, інтерв’ю.

Розкажи, як проходять Параолімпійські змагання взагалі. Чи можуть змагатися в одних змаганнях люди, в яких різні вади?

Рівень Параолімпіади дуже відрізняється від інших змагань. Велика кількість уваги, скрізь камери – це змагання найвищого рівня.  Постійно бути собою і продемонструвати свій найкращий результат.

Параолімпійці поділяються на 3 класи – ЛВ29, вади з руками, ногами, може нога бути на протезі. Є спортсмен Йозеф, німець, у нього коротенькі ручки, він стріляв і робив перезарядку зубами. Перед змаганнями казав мені: “ти виграєш”. ЛВ 10-12 – вони також поділяються, є взагалі немає ніг, є люди на протезах. Останній клас – Б3 Б2 Б1 – слабкозрячі із вадами зору.

Якщо не біатлон або лижні гонки то чим би займався?

Можливо футбол або дартс, стрільба з лука, кульова стрільба. Думаю, все одно був би у спорті.

Що підіймає тобі настрій, коли він поганий? Маєш улюблений фільм чи домашніх тварин?

Більше всього підіймає настрій, коли завантажений не від фізичної втоми. Мені дуже підіймає настрій книга – Пауло Коельо “Победитель остается один”. Можливо хороший фільм, фільми жахів не люблю. Цікавлюсь психологією.

Коли на Ілліча?

Це, в селі де я виріс, куди з’їжджаються всі друзі, майже з усього СНД. Багато друзів, з якими раніше багато товаришували, у нас було багато вільного часу.

Як почуваєш себе у ролі татуся?

Донечка народилася 13-го грудня. У цей час мене не було дома, я був на змаганнях у Норвегії. 12-го грудня потелефонував дружині і сказав, що все буде добре, завтра ти народиш, а я тобі подарую перемогу на гонці.

Татом почуваю себе дуже добре, я до цього готувався. На гонки навіть брав із собою літературу. Приїхавши додому, я вже був готовий до дитини.

До чого готуєшся зараз. Пройшов чемпіонат України. Зараз є якісь серйозні орієнтири?

У 2013-му році планується чемпіонат світу у Швеції, де ми будемо готуватися до Параолімпійських ігор. Зараз є етапи Кубку світу, чемпіонат України – це прохідні змагання, які дають нам змогу розвиватися як спортсменам. Зараз готуємося до останнього етапу Кубку світу в Окаті, що у Фінляндії.http://sportlandia.net.ua/


Cheap NFL JerseysLamar Jackson jerseyCheap NFL JerseysCheap MLB JerseysWholesale JerseysCheap NHL JerseysCheap NFL Jerseys ChinaCheap Jerseys ChinaCheap NFL JerseysCheap NFL Jerseys