До 10-річчя «Черкаського спорту». РЕТРО – ІНТЕРВ’Ю: Віталій Грицай, 30 листопада 2012 року

17 Липня, 2021

У вересні 2021 року «ЧЕРКАСЬКОМУ СПОРТУ» виповнюється десять років і з цієї нагоди ми публікуємо інтерв’ю різних років, що були одними з цікавих і пам’ятних

30 листопада 2012 року

Віталій Грицай: «Хочу закріпитися в основі «Сталі»

Незважаючи не те, що інтерес до футболу на Черкащині підігрітий дуже серйозно  у командах вищих футбольних дивізіонів можна зустріти лише поодинокі прізвища уродженців нашого регіону. Один з повпредів футбольної Черкащини в Першій лізі України – Віталій Грицай. Молодий півзахисник з Городищини наразі захищає кольори алчевської «Сталі», яка завершила перше коло чемпіонату на високому – другому місці турнірної таблиці. Цікаво, що дебютував Грицай в Першій лізі, ще в 2009-му. Тоді йому було лише 17 років і він захищав кольори ФК «Львову». А в це міжсезоння міг навіть потрапити в Прем’єр лігу, однак замість прописки в запоріжському «Металурзі» підписав контракт зі «Сталлю»

Віталію, тебе «Черкаський спорт» поздоровляє з якісною частиною чемпіонату для твоєї команди, як взагалі можеш оцінити перше коло?

Дякую, додому приїхав дійсно в гарному настрої, ми провели хорошу частину сезону. Поки що команда бореться за місце в Прим’єр лізі і робить це доволі успішно. Зважаючи на це в піднесеному настрої пішли на канікули, думаю буде гарно відпочиватися і морально готуватися до другого кола.

Відносно завдань на сезон, керівництво «Сталі» їх вже окреслило?

Поки що ніяких конкретних завдань керівництво не ставило. Так, виходимо на кожну гру лише за перемогою, багато, що вдається. Там буде видно, можливо по ходу другого кола говоритимуть про завдання.

Як можеш для себе охарактеризувати перше коло чемпіонату?

Загалом не можу його назвати успішним. Не так багато виходив у стартовому складі, як того хотілося. Ще й перед останнім туром захворів і взагалі в ньому не брав участі. Думаю цю частину сезону відіграв десь на 50 відсотків своїх можливостей. Сподіваюсь друге коло буде значно успішнішим для мене. Хочу закріпитися в основі «Сталі».

Напевне найуспішнішим для себе в цій частині сезону вважаєш кубковий матч проти київського «Арсеналу»?

Насправді було чимало цікавих ігор. Так 1/16 Кубка України запам’яталася найбільше. Тоді ми могли пройти далі, першими забили, але поступилися в доданий час 2:3. Я вийшов на заміну в тій грі і забив останній м’яч шкода, що він не вплинув на підсумок поєдинку.

Стосовно знайомих облич, часто бачиш черкащан в Першій лізі?

Так, звичайно. Більшість їх грає в складі єдиної команди, яка нас випереджає в турнірній таблиці – ФК «Севастополь». Там грає і мій друг – Вова Танчик (на знімку обоє). З ним ми з 9-го класу навчалися і грали, тоді ще в академії «Княжа». Там же грають Кастя Махновський з Городища, Антон Крамар зі Сміли. Знаю також, що в «Олімпіку» хтось грає з черкащан, але я з ним не знайомий.

Нас читає чимало людей, які починають  займатися футболом, або виступають на обласному рівні, дай пораду як звичайному хлопцю можна пробитися в професійну команду.

Я переконаний, що головними є два моменти: бажання та постійна, титанічна робота. Якщо це буде то невеличкий елемент фарту і ти можеш потрапити в професійний клуб.

Персонально ти, як потрапив у Першу лігу.

Все почалось з того, що я поїхав займатися в академію «Княжа» з Щасливого. Потім чотирьох гравців з цієї команди без перегляду взяли в «Княжу-2», серед них був я з Танчиком. Там вже доводили свою проф. придатність. А коли в Кендзерського була криза ми переїхали до команди «Львів-2», згодом потрапили в першу команду.

 

Зараз в тебе є можливість відпочити дома чим будеш займатися?

Я люблю риболовлю та комп’ютерні ігри. Напевне буду цим із займатися, тим більше зараз можна на щуку піти. Також пограю в міні-футбол, він відрізняється від великого і в нього своя ізюминка, з місцевими товаришами однозначно гратиму.