Кароліна Махно з Черкас: «Я вірю в Бога та щиру любов»

14 Березня, 2022

У ці дні у хорватському місті Пореч проходить чемпіонат Європи збоксу серед спортсменів до 22 років, де у складі збірної України виступають троє черкащан, серед яких Кароліна Махно з Черкас.

До уваги відповіді черкащанки на сім запитань від пресслужби Федерації боксу України:

— Чому бокс та із чого все починалося?

— У бокс я потрапила завдяки старшому брату. Він займався боксом у дитинстві, тож запропонував мені спробувати свої сили в цьому виді спорту. Мені на той час було дев’ять років… Моє дитинство було доволі насиченим і цікавим. Я відвідувала музичну школу, де вивчала мистецтво, народні танці, гру на фортепіано, сольфеджіо. Але увесь час мені був цікавий бокс. Тож я вирішила змінити відвідини музичної школи заняттями в боксерському залі. Батьки були не в захваті від мого рішення залишити музику, але дозволяти ходити на тренування з боксу, вбачаючи в цьому навчання самозахисту.

— Що вас мотивує кожного дня виходити на тренування?

— Мене мотивує сім’я. Я дуже люблю своїх рідних і хочу для них комфортного життя. Буду відвертою, сьогодні жінки, що займаються боксом, мають можливості забезпечити та реалізувати себе в житті. Я прагну втілити ці можливості у реальність. Окрім цього, мене дуже мотивує тренер — Андрій Володимирович Мальований (на знімку). Він є справжнім фанатом своєї справи, добре знає, що робить. Вірю, що важка праця над собою неодмінно принесе плоди.

— Ваше життєве кредо…

— Я вірю в Бога та щиру любов…

— Чи є місце страху в боксі?

— Страх притаманний всім людям, а спортсменам і поготів. У кожного з нас різні причини страху. Хтось боїться пропустити удар, хтось боїться програти та втратити авторитет. Важливо навчитися жити в злагоді зі своїми емоціями, тоді вони не збиватимуть тебе зі шляху.

— Яким був ваш найважчий бій і чому?

— Безперечно, найважчим для мене був фінальний поєдинок чемпіонату світу 2015 року у Тайбеї серед юніорів. Це був мій дебют на міжнародному рівні. У фіналі я програла, після чого втрапила у психологічну яму. Я декілька місяців аналізувала те, чому так сталось, чому не змогла перемогти… Зібравшись з силами та думками, я повернулась на переможний шлях і почала здобувати нагороди. Тепер я переконана, що поразка у Тайбеї зробила мене сильнішою!

— Ваша найважливіша поки що перемога – це…

— …Перемога над собою! Саме так. Я перемогла свого внутрішнього критика, що сіяв у мою душу сумніви, породжував негативні емоції, гнів, злість. Для перемоги потрібний «холодний розум», якщо цього не буде — програєш ще до виходу на ринг.

— Яку мету переслідуєте в боксі?

— Прагну до золота чемпіонатів світу та Європи. Також хочу здобути медаль Олімпійських ігор — це моя мета. Я докладу усіх зусиль, щоб втілити її в життя.