Тетяна Довгаль з Ватутіно про підготовку до молодіжного чемпіонату Європи з боксу

6 Квітня, 2022

Боксерки молодіжної збірної України, зараз знаходяться на навчально-тренувальних зборах в італійському містечку Ассізі. Там, у провінції Перуджі, підопічні Романа Семенишина відточують свою майстерність і невпинно працюють над тим, щоб якнайкраще підготуватися до прийдешнього чемпіонату Європи серед молоді, що відбудеться в Болгарії.

Однією з претенденток на поїздку до Софії є Тетяна Довгаль. Талановита боксерка з м. Ватутіно Черкаської області, вона два роки назад здобула бронзову нагороду на юніорському чемпіонаті континенту, а сьогодні готується взятися за наступну ціль — поборотися за призи молодіжного чемпіонату Європи.

Пресслужба ФБУ розпитала у Тетяни Довгаль про роботу під керівництвом Романа Семенишина, особливості збору в Італії, спаринги з італійцями та  завдання на чемпіонаті Європи.

— Тетяно, розкажи нашим читачам, в якому настрої проходять збори в Італії?

— У всіх боксерок настрій бойовий. Ми працюємо над тим, щоб гідно представити нашу країну на міжнародній арені. Звісно, це завдання не з легких, адже очікується велика конкуренція, проте, ми докладемо усіх зусиль, щоб у Софії якомога частіше лунав гімн України… Тим паче, що носіїв переможного менталітету в збірній України не бракує.

— На чому акцентує свою увагу Роман Семенишин під час підготовки до чемпіонату Європи — техніці, силовій чи може психологічній підготовці?

— Важко виокремити щось одне… Роман Степанович звертає увагу на все. Ми працюємо і над технікою, і над силовими якостями. Про психологічну підготовку тренер також не забуває. Одним словом, наставник робить усе, щоб ми підійшли до чемпіонату Європи в максимальній бойовій готовності.

— До речі, як тобі працюється під наставництвом Романа Семенишина? Який він як тренер?

— Роман Степанович — професіонал своєї справи. Він проводить цікаві тренування, уміло контролює процес та приділяє належну увагу своїм підопічним. Наш тренер вміє підібрати правильні слова й підтримати бойовий дух у колективі. Мені подобається працювати під керівництвом Романа Семенишина.

— Нещодавно ви провели спаринг з італійками. Розкажи, яке завдання Роман Семенишин поставив перед вами у цих поєдинках?

— Роман Степанович вимагав від нас двох речей: боксувати з розумом та в жодному разі не піддаватися емоціям. Думаю, ми впоралися з цими завданнями…

— Який у боксерок графік тренувань? Чи встигла прогулятись містом?

— Зазвичай, ми тренуємось двічі на день. Кожен день ми починаємо з короткого тренування, де відпрацьовуємо «школу боксу». Ввечері працюємо або в парах, або відпрацьовуємо комбінації на мішках. За період мого перебування на тренувальному зборі я декілька разів прогулялась містом. Ассізі — місто, що заворожує… Тут мешкають дуже добрі та дружелюбні люди. Мене розчулило те, що на деяких будівлях вивішені плакати з написами на підтримку нашої країни і майже всюди майорять прапори України.

— Ти у 2020 році стала бронзовою медалісткою чемпіонату Європи серед юніорів. Пам’ятаєш свій шлях на п’єдестал пошани?

— Я дуже добре пам‘ятаю той чемпіонат Європи, адже він став дебютним для мене. Мені було психологічно важко, тому що поряд не було мого тренера Іллі В’ячеславовича Дубового. На тому чемпіонаті я провела два поєдинки. У першому бою я перемогла представницю Румунії одноголосним рішенням суддів і вийшла до півфіналу. А вже у півфіналі я поступилася суперниці зі Швеції. Таким чином, я стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи…

— Ти знаєш, хто будуть твоїми опонентками на молодіжному чемпіонаті Європи? Якщо так, то як розцінюєш свої шанси на потрапляння в призи?

— Я не знаю своїх майбутніх суперниць на чемпіонаті Європи, однак, якщо чесно, мене це не обходить. Насправді, не важливо, хто твій суперник. У будь-якому разі, це така сама людина, як ти. Я знаю напевно лише одне: щоб перемогти опонента, треба докласти максимум зусиль!