Черкаський ветеран АТО Артем Лукашук представляє Україну і Черкащину на «Іграх Нескорених»

16 Квітня, 2022

У Гаазі, що в Нідерландах, 16 квітня відкриття міжнародних змагань “Ігри Нескорених”. Ветеран АТО з Черкас Артем Лукашук розповів Суспільному про перші підготовчі дні.

13 квітня українська збірна “Ігор Нескорених” прибула у Гаагу на змагання, серед учасників — черкащанин Артем Лукашук. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну Артем удруге пішов на війну:

“Я був у теробороні, та пояснив хлопцям, на скільки важливі ці змагання. Після змагань одразу планую повернутись у тероборону. У Гаазі нашу збірну зустріли дуже добре, особливо зараз гарно відчувається підтримка всіх країн. Нині маємо багато офіційних заходів з різними посадовцями: з президентом України, принцом Гаррі й Меган Маркл та іншими”.

Артем Лукашук розповів про підтримку України світу:

“Всі знають, що в Україні ведеться повномасштабна війна. Всі розпитують, всі країни допомагають. Навіть у місцевих кав’ярнях нашу збірну зустрічають оплесками. Ми розуміємо, що зараз ми не лише спортсмени, ветерани, а й дипломати, оскільки представляємо Україну”.

Колись почув фразу «І прийде час, коли один скаже “Слава Україні!”, а мільйони відповідатимуть “Героям слава!” — так зараз і є.

Зі слів ветерана, після приїзду збірної розпочались тренування, та думками він з Україною:

“Програма насичена, тож я трохи втомлений, але налаштований перемагати. Віддамся як на дипломатичному рівні, так і на спортивному. Налаштований виключно на перемогу. Хоч тілом ти можеш бути тут, а думками все одно в Україні. Війна позначається емоційно. Немає того спортивного настрою, який був перед повномасштабною війною. Ці два роки до вторгнення Росії були іншими — настрій був як у спортсмена, а зараз більш дипломата. До того ж півтора місяця носіння бронежилета дались взнаки — відчуваються старі травми”.

Артем Лукашук пояснив, чому нині важливі так змагання для ветеранів з України:

“Такі змагання для українських ветеранів нині дуже важливі. Ти розумієш, яка підтримка світу, та налаштуватись виключно на спорт дуже важко. Не можу не читати новини: постійно моніторю, що відбувається в Україні. Настрій піднявся, коли російський корабель пішов у відомому напрямку. Зараз ми бачимо велику підтримку від абсолютно всіх країн. Під час спілкування зі спортсменами з інших країн, намагаємось розповідати про те, що зараз відбувається в Україні. Тому ми розуміємо, що переможемо, адже з нами весь світ. Ми не можемо програти — у нас сильна армія і мужній народ, якого немає ніде у світі. Наш народ сильний і нескорений”.

Нескорені — це не лише наша збірна, а і весь український народ.

На змагання у Гаагу Артем приїхав разом із підтримкою: за нього вболіватимуть син та дружина. Артем змагатиметься у двох категоріях: легка атлетика (біг на 100 та 200 метрів, стрибки у довжину) та в баскетболі на візках.

Що відомо про “Ігри Нескорених”

Ігри Нескорених — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї.

“Ігри Нескорених” мали стартувати 9-го травня у нідерландській Гаазі, але через карантин їх на рік відклали.

На участь в Іграх Нескорених в Гаазі наразі заявлено близько 20 учасників з України.

В українській збірній є втрати: Дмитро Сидорук – ветеран і тренер команди зі стрільби із лука, який загинув 5-го квітня, та Юлія Паєвська – перебуває в полоні.

Відкриття змагань у 2022 році заплановане на 16 квітня. Черкаси представлятимуть двоє ветеранів: Сергій Прядка та Артем Лукашук.

Що відомо про Артема Лукашука

Народився Артем Лукашук у селі Благодатне на Донеччині. Там і виріс. Служити пішов за контрактом ще в 2014-му році у 25-ту окрему повітряно-десантну бригаду – одну з перших, що брала участь у бойових діях, захищаючи Україну.

Поранення отримав у Вуглегірську у серпні 2014-го, за п’ять днів до свого 20-річчя.

У лютому 2022 року вдруге пішов на війну. Нині Артем Лукашук служить в теробороні однієї з приміських частин.