Підбиваємо підсумки року. Інтерв’ю з Юрієм Гончаровим. ЧАСТИНА ПЕРША. «В епіцентрі уваги муніципальний спортивний клуб «Дніпро»

18 Грудень, 2019

Директор КП «Центральний стадіон» Гончаров Ю.А. розповів про сьогодення та плани спортивного клубу, створення якого стало неординарною подією не лише на місці, а й в межах країни 

-Трішки більше ніж рік тому було створено МСК «Дніпро» і на мою думку, вже можна підвести деякі підсумки, – розпочинає розмову Юрій Гончаров. – На базі муніципального клубу у нас є 2 футбольні команди – які беруть участь у чемпіонаті України серед аматорських команд і чемпіонаті України серед гравців U-19 (I ліга). Команда, яка зараз грає у чемпіонаті серед дорослих, спочатку брала участь в юнацькому чемпіонаті України сезону 2018/2019р.р. та вже з цього сезону вони почали виступати у чемпіонаті України серед аматорських команд. Також знову була створена команда із вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкас і області, зараз бере участь у чемпіонаті України серед команд першої ліги U19. Також була створена волейбольна команда жіноча, яка уже почала брати участь в чемпіонаті України серед жінок (Перша ліга). Уже пройшов перший тур, у якому команда МСК «Дніпро»  показала, на мою думку, дуже достойний результат і вона зараз у групі лідерів. На базі клубу у нас функціонує команда жіночого футзалу. Дівчата також вже взяли участь у першому груповому етапі і вона зараз займає лідируючі позиції у групі. Також відзначимо, що у чемпіонаті України з футзалу серед (U-17, вища ліга) наш клуб також представлений своєю командо. Але ми на цьому етапі не ставимо яких-небудь високих турнірних завдань. Звісно, що призові місця – це дуже добре, але перш за все – це сама філософія клубу. Ми хочем, щоб випускники наших дитячо-юнацьких спортивних шкіл мали можливість надалі розвивати свою спортивну майстерність у нашому місті.

Розуміємо, що у чемпіонаті України з футболу серед аматорських команд за середнім віком гравців наша команда наймолодша і не показує високі результати. Чи не збираєтесь підсилити її досвідченішими футболістами?

Ми можемо підсилювати склад команди, але не відходити від тої філософії що у нас є. Ми можемо шукати гравців, але вони мають бути з Черкащини. Поки у нас немає можливості брати у команду професіональних футболістів.

Розкажіть, будь ласка, яким чином відбувається фінансування клубу?

– Навколо нас багато різних чуток. Потрібно відзначити, що ніхто із цих дітей заробітних плат не отримує. Завдячуючи депутатському корпусу Черкаської міської ради та  виконавчому комітету Черкаської міської ради і міському голові та заступникам міського голови, які включилися у роботу по муніципальному спортивному клубу, ми використали 420 000 гривень. Також у нас були партнери і хочу подякувати їм за підтримку. Спасибі управлінню сім’ї, молоді і спорту Черкаської ОДА, які також стали партнерами муніципального спортивного клубу і дуже допомагали нашим хлопцям, які виступають у чемпіонаті України U19.

Деяку частину витрат взяло на себе комунальне підприємство «Центральний стадіон».  Ці кошти були витрачені на спортивний інвентар та на забезпечення спортивної форми . Також  ми закупили усім командам повністю все екіпірування. За ці кошти ми їздили на ігри в гостях та забезпечували  спортсменів харчуванням.

Зараз ми подали документи на проходження атестації на отримання ліцензії на отримання права грати у другій лізі чемпіонату України. Це потрібно для того, щоб ми могли розвиватися та йти далі. Клуб працює над тим, щоб нас утримувала не тільки міська рада, а щоб у нас були партнери для того щоб ми могли розвиватися і рухатися далі.

«Центральний стадіон» зараз займається тільки обслуговуванням усіх тих локацій, які у нас є. Але ми вже розуміємо, що зараз виконуємо функції набагато більшу. На прикладі цього муніципального спортивного клубу, який ми створили на базі комунального підприємства ми займаємось розвитком спортсменів, для того, щоб вони змогли гідно представляли Черкащину на всеукраїнських змаганнях. Ми даємо можливість нашим спортсменам розвиватися у Черкасах, а не шукати кращої долі у інших містах.

Щодо «Центрального стадіону» – яка там історія з його перейменуванням?

– Зараз ми подали на розгляд депутатів Черкаської міської ради документ про перейменування комунального підприємства «Центрального стадіона» на «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро». Також вносимо деякі зміни в статут комунального підприємства, які будуть направлені саме для того, щоб ми могли більш ефективно займатися розвитком ігрових видів спорту.

Доводилося чути, що ідея створення у Черкасах муніципального спортивного клубу не нова.

-Я не хочу тут сперечатись за якісь ініціативи. Можливо колись були такі пропозиції, але головне – це створення. Критикують тих, хто щось робить. Тих хто нічого не робить – не критикують. Ми розуміємо, що критики буде дуже багато. Звісно, ми можемо помилятися. Нашою метою було створення спортивного клубу з ігрових видів спорту. Ми не будемо поділять увагу більше якомусь одному виду спорту чи футболу, чи волейбол, чи футзалу. Вони усі для нас рівні. Ми цю ідею та філософію будемо проносить до кінця.

Чи не входить у плани клубу збільшення команд за рахунок представників інших видів спорту?

Дуже великий інтерес у Черкасах  до волейболу, хотілося б, звісно, щоб з’явилася і чоловіча команда. Але це повинна бути ініціатива тренерів, які готують дітей. Ми будемо раді, якщо є дитячо-юнацькі спортивні школи, які кажуть: «У нас є хороша команда, яка вже можна взяти участь у чемпіонату України серед чоловічих команд. У Черкасах є баскетбол, він розвивається окремо. Можна сказати, що ми переймаємо у них якийсь досвід. Можливо, з’явиться регбі і хокей на траві.

Чи не розглядається створення на базі МСК «Дніпро» своєї ДЮСШ, або об’єднання з уже діючими школами?

-Ми поки не бачимо у цьому сенсу. Але логічно було б, якби наш клуб і дитячо-юнацькі школи, які займаються такими ж видами спорту як і ми, працювати за однією програмою та філософією. При цьому з наступного року через муніципальний спортивний клуб ми будемо створювати та розвивати соціальні проекти. Ми хочемо створити дитячі школи футбол-кідс та волейбол-кідс та запропонувати батькам маленьких дітей до 6 років, щоб їхні дітки займались у нас на території стадіону безкоштовно два чи три рази на тиждень. Ми вже розробляємо програми, по яким ці діти зможуть займатися. Ми розуміємо, що не всі зараз батьки можуть заплатити 500 гривень у місяць за навчання в аналогічних школах. У планах є ще один соціальний проект. Ми співпрацюємо з різними громадськими організаціями, які займаються дітками з інвалідністю. Хочемо, щоб вони мали можливість займатися спортом і розвиватися у ігрових видах спорту. Таким чином, ми будемо підготувати дітей  для дитячо-юнацьких спортивних шкіл  по наших програмах. Потім вони переходять до дитячо-юнацької спортивної школу  і коли вони вже виростуть для них буде відкритий спортивний клуб.

 

Спілкувалася Юлія Глизьhttp://sportlandia.net.ua/


Cheap NFL JerseysLamar Jackson jerseyCheap NFL JerseysCheap MLB JerseysWholesale JerseysCheap NHL JerseysCheap NFL Jerseys ChinaCheap Jerseys ChinaCheap NFL JerseysCheap NFL Jerseys