Завершальні частини (№№ 7, 8, 9 і 10) інтерв’ю редактора сайту «Футбол Уманщини від Ігоря Соболенка» із Сергієм Мачульським

18 Січень, 2020

Від Білозір’я до Кочубіївки: у завершальних частинах відомий гравець аматорського футболу Черкащини розповідає про черговий цікавий період у своїй спортивній кар’єрі

 

Продовження масштабного інтерв’ю (7, 8, 9, 10 частини).

Початок (частини 1, 2, 3, 4, 5, 6)  ТУТ

 

 1. І тут з тобою згоден повністю. Після “Зорі” цілий десант висадився в “Уманьферммаші”? Як той варіант виник?

Тут взагалі Вікторич (І.С. – Дегтярьов) спрацював здорово, на випередження)))))) Він спочатку набрав того таки Юрку Гріню, а потім набрав мене і я вів перемовини від всього десанту!))))

 

 1. Хто в підсумку перейшов до “Уманьферммашу”? Куди інші пристроїлися?

Я, Гріня і Гопич, плюс Макс Кретов і Тема Гаркавий, ще Бойко Віталій! Інші… Багато хто в ЛНЗ, молодь – в «Славутич», Індутний в «Інгулець» здається, Вітя (І.С. – Єрошов) в «УТК». можливо когось забув, але зразу не згадаю.

 

 1. Знову довелося повертатися з режиму, коли у команди налагоджений тренувальний процес, до режиму “на під’їздах”. Не важко було?

На початку, якось легше було! Але потім це не могло не датися взнаки! Але тоді ми заявилися на чемпіонат міста своєю командою, щоб був хоть якийсь процес.

 

 1. Як прийняли в “Уманьферммаші”, як адаптувалися? Адже до цього принципові заруби були фермашівців із “Зорею”.

Прийняли нормально, ніяких проблем. Там екзотичні хлопці були, то швидко все налагодилось))) З того складу, з яким заруби були, небагато залишилось, та і ми ж всі люди.

 

 1. Що за “екзотичні хлопці”?)))

Ібра, Вілі і Картошка (Дамский угоднік)))))))

 

 1. Мабуть, не варто запитувати чуму “дамській угоднік”?))))

)))))) Він це недвозначно демонстрував)))))

 

 1. Не було хоч страшно?))) Або заздрісно?)))

Ну в душ ходили в різні кабінки)))))))

 

 1. Логічно))) Та і не Мачо ж цьому заздрити))))

 

 1. Що згадаєш про чемпіонат 2015-го? Тоді на трон, що звільнявся “ЛНЗ-Лебедин”, ціла група претендентів кинулася! Драматичний чемпіонат вийшов!

Згоден. Пам’ятаю, що дома добре грали, на виїзді – не дуже. Застілля хороші були))))

 

 1. Дома чи після виїздів застілля? Чи вам в принципі що так що так виїзд)))

Після домашніх ігор)) А в дорогі після гри стабільно, треба ж аналіз по гарячим слідам)))))

 

 1. А що – в інших твоїх командах були слабші застілля за ферммашівські?))) Чи взагалі не було?)))

Застілля були завжди, просто формат різний))))) Тоді ми на гру в Умань їхали десь 2:30-2:40, а назад п’ять годин)))

 

 1. Їздити ж можна по різному))) А хто був ініціатором застіль?))

Після гри тренерський штаб)) А в дорозі це було неписане правило)))

 

 1. В застіллі всі зазвичай чи кучкувалися? Хтось тамадив чи як піде?)))

За столом всі обов’язково, але хто уманський лимонад, а хто і більш ефективні напої ))))) Слово мали сказати всі!

 

 1. Так все ж про чемпіонат 2015-го. Все ж до останнього туру три команди реально претендували на чемпіонство а там ще й “Ретро” в призери вскочили, посунувши “ЛНЗ-Лебедин” навіть з призерів взагалі! Тоді ледь не в кожному турі сенсації і несподіванки! Як то було?

Скажу відверто -туманні спогади. Але пам’ятаю, що таке було. Але якісь моменти, нажаль, пригадати не можу.

 

 1. Оптимальний на твою точку зору склад “Уманьферммашу” назвеш за традицією?

Легко )) Володимирович в воротах. Я по старинці пилю справа))) Центр – Репін і Трегубов (тільки коли він не «варить»)))) Зліва – Гаркавий. Правий хав – Рудь. В центрі – Горщинський, Бабенко, Бойко (вивели в люди))))) Лівий – Гріщ, як зазвичай. І на лихому коні Олег Голка (Гопка))))

 

 1. Ну за традицією пару слів про тренера.

Вікторич (І.С. – Дегтярьов) – спокійний тренер. Я іноді дивувався – як можна тримати все в собі))) Якщо говорити сучасним сленгом, то можна охарактеризувати, як «прохаваний»)))) Але було пару раз, коли він реально підвищував тон, коли гравці дозволяли собі забагато!

 

 1. Що його саме могло змусити підвищувати тон?

Перед кожним матчем, не секрет, є установка на гру! І коли після гри він запитував чому не прислухався гравець, той починав, відверто кажучи, говорити нісенітницю. Приклад, який пам’ятаю. Було пенальті. Тоді бив всі я. І на установці це озвучилось. А Вілі каже: «я захотів» чи «я відчув впевненість», точно не згадаю)))) Тоді реально почалась розмова на підвищених тонах))))

 

 1. Скільки пограв за “Уманьферммаш”?

Якщо пам’ять не зраджує, то два сезони.

 

 1. Якщо в 2015-му чемпіонство вирішувалося в зарубі на фініші турніру, то в 2016-му “ЛНЗ-Лебедин” зробив золотий дубль із перевагою. В 2015 “срібло” “Уманьферммашу” не сприймалося з присмаком, що не досягли чемпіонства, а наступного року теж таки “срібло” було вже максимумом?

Ну комплектація гравців «ЛНЗ-Лебедин» була в основному з гравців «Зорі», тому все логічно))) На мою думку так – задля досягнення результату потрібно не лише основний склад, а і якісна «лавка»! Яка може конкурувати!

 

 1. Без якісної “лавки” дуже важко конкурувати на тривалій дистанції. Як сприйняв, що черговий твій клуб наказав довго жити?

Перепрошую ,не зрозумів)))))

 

 1. Мав на увазі, що в міжсезоння після 2016 і ФК “Уманьферммаш” теж оголосив про припинення існування. Ти застав таке у “Ходаку”. Був у “Зорі”, де різко змінили курс. Ще й “Холодний яр” можливо сюди (просто не пам’ятаю чи ти застав там цей момент).

Так, я – «чорна мітка»))))))) Але останній сезон «Уманьферммашу» я не грав, був перехід взимку!! В «Яру» я також не змінив традиціям)))

 

 1. Ну і замикаємо коло – після “Уманьферммашу” в “Базис”?

)))))знову ні. Ще був «Альтаїр»

 

 1. Точно! Було діло! Тут такі мемуари, що голова обертом))) Як в “Альтаїрі” справи пішли? Команда теж мала амбітні цілі

)))))) Ну почну з того, що у мене була травма серйозна і майже півтора місяці гіпс! В результаті зайва вага, фізичні кондиції та і форма не в порядку. Справи тут бажали кращого. Цілі амбітні, але все дуже складно.

 

 1. Що ж там так все ускладнювало?

На мою думку, підхід до справи! Хоча я і перегорнув цю сторінку для себе з не найкращими спогадами. Але завжди має бути фактор людяності, щоб при зустрічі не було соромно дивитись в очі!!!!

 

 1. Не буду провокувати тоді. Перегорнуто ту сторінку то перегорнуто. Виходить, що в непростий для тебе період сталася чергова зміна команди?

Так, людина після травми апріорі не може конкурувати з усіма. Тому я провів майже все коло на лаві запасних, а інколи і поза заявкою! Тому на мою думку, порядно було б поговорити і повідомити, що не бачать надалі в команді! А не передавати через Товариша. Життя ж не закінчується ))))

 

 1. А тобі через когось передали, що не бачать надалі в команді?

Так, через кума))) Що дивно для сучасного світу))))

 

 1. Таки да – в сучасному світі зв’язок на відповідному рівні. Тебе сильно зачепила ця історія?

Так, але я і сам не бачив себе надалі там! Мене в Білозірї списували двічі, а я воскресав)))) Тому і цей раз не сильно знітився! Праця і бажання все перетруть, ну і плюс віра людей!

 

 1. Припускаю, що в тебе навіть стимул додатковий появився відновити форму і знову показати на що вартий. Яким чином відновлювався після травми і повертався до кондицій?

Хочу подякувати всій сім’ї «Базису», яка реально реанімувала мене. Остання крапля терпіння залишилась саме в Паланці проти «УТК». Тоді Юрчик набрав і запитав, чому я не грав. Я відповів правду. Поговоривши, підсумував, що запропонує мої послуги тренеру! Я живу навпроти пляжу, тому фізичні кондиції не були особливо проблемою. А от ігрові кондиції бажали кращого! Тому і подякував на початку всій сім’ї «Базису», що через ігри терпіли мене)))))

 

 1. Ну от тепер замкнули хронологічне коло)))) Логічно припустити, що від добра добра не шукають і ти наразі не плануєш змінювати команду?

Звісно ні))) Мене абсолютно все влаштовує!))

 

 1. Поки що закінчення року і можна потішитися здобутим результатом. Чи вже є в клубі думки про рік прийдешній? Ну, наприклад, не йде мова про можливі завдання на сезон – вибороти кубок області чи чемпіонство, чи, можливо, спробувати себе по аматорах в Україні?

Однозначно команда буде брати участь в обласних змаганнях, звісно з завданнями))) Амбіції звісно зросли і я думаю однозначно будуть стояти найвищі задачі! З приводу аматорів, то все в цьому житті можливо!!))))))

 

 1. Ну в аматорському футболі завжди кажу – раніше кінця зими нічого не спрогнозуєш в нашій країні))) Дай Боже, щоб були команди і мали амбітні плани! Давай тоді ще пам’ять понапружуємо. Пройдемося так би мовити по хіт-парадам від Мачо))) Назви збірну з гравців, з якими ти грав за всю кар’єру.

 

Хітямби))

В воротах – однозначно Васіліч.

Справа – я, граючий тренер))

В центрі – Карась, Каплюченко.

Зліва – Каліна.

Хав правий – Горобець .

В центрі – Ротань, Ткаченко .

Ліворуч – Юрій Петрович.

В нальоті – Янчук і Гопка.

 

 1. Яка найвагоміша, найцінніша перемога в тебе?

Взагалі чи в цьому році?)

За всю кар’єру зараз будемо “самий-самий” розбирати.

Ого, так і не згадаєш))))

Зато ж цікаво все перегорнути в пам’яті)))

))))згоден, пів дня копаюся вже))))

 

Давай я тобі зразу накидаю “номінації”))). 1. Найцінніша перемога. 2. Найпамятніший матч. 3. Найдраматичніший матч. 4. Самий дивний матч.

 

Найцінніша перемога, мабуть, мій перший кубок області в «Ходаку», по пенальті над «ЛНЗ».

Найпамятніший, мабуть, «Холодний Яр» – «Зоря», коли я забив переможний м’яч.

Найдраматичніший – матч-відповідь «Уманьферммаш» – «УТК».

Ну а дивний це звісно в Яремчі.

 

 1. Найвдаліший сезон твій це коли визнали кращим гравцем області?

Думаю да. Центр, бум, пік, мабуть. Вдалих багато.

 

 1. Назвеш свої сильні і свої слабкі сторони як гравця?

Звісно))) Сильні -характер, фізичний розвиток, інколи «другий поверх», почав трохи читати гру))))))

Слабкі – швидкість, емоції , фінти (на полі)))))))

 

 1. З фінтами за полем навпаки – в порядку?)))

Ну зараз я собі цього дозволити не можу)))) Але раніше Корольова було в топі для переглядів перспективних)))))

 

 1. ))) За природою людською одне з улюблених занять народу рахувати чужі гроші))) Відкриємо трішки таємницю?))) Не траплялося в твоїй кар’єрі, коли не виплатили обіцяне, зароблене?

 

))))) Було в «Ходаку», але то дрібниці!!))) До честі Григорія Плічка скажу, що все, про що домовлялися, було виплачено, хоча я і не грав! В усіх інших випадках я грав і все було як домовились!

 

 1. Може футболіст лише грою в чемпіонаті області заробляти на життя?

Раніше міг, в «Зорі»)))))))) Зараз мабуть без шансів!

 

 1. Ризикнеш назвати, наприклад, усереднену суму, що може заробити гравець в тих таки лідируючих клубах області (славу Богу тебе по аутсайдерам не носило)))) ?

Скажем так, щоб було зрозуміло!))) Відстань від стадіону «ферммаш» десь до площі перед адміністрацією (від дому до магазину) могли дозволити собі таксі)) Це в Зорі! Зараз ця сума залежно від результату 6 – 10 тисяч.

 

 1. Думаю, що і цікавість до фінансів задовільнили))) Як би ти оцінив рівень обласного чемпіонату за період що граєш? Чи змінювався цей рівень?

Коли я одружився (мені було 30), у мене з дружиною була розмова. Тоді я сказав, що десь 2-3 роки у мене ще є. Зараз 35 і я ще зможу. Тим паче, коли воротарю 45, нападнику 43! Є на кого рівнятись! До чого я вів, що молоді мало, або взагалі нема! То катастрофа нашого футболу в майбутньому! Коротше кажучи, дуже ослаб!

 

 1. Що тому причиною на твою думку, що ослаб обласний футбол?

Немає, як раніше, молоді! Були дублюючі склади, було бажання молоді! На мою думку вектор у молоді змінився. Раніше спорт це було мега престижно. Зараз в тренді соцмережі і клуби))))

 

 1. Доречі, що на твою думку варто було змінити чи почати робити, щоб покращити його?

Насамперед, це зарплата тренера, вчителя!!!

 

 1. Згоден. Але це в нашій країні вже зі сфери фантастики((( І в межах однієї області цю проблему не вирішиш…. Доречі, про вчителя, тренера, арбітра… А ти себе в які з цих ролей не пробував чи бодай не плануєш? Он Віталій вже паралельно з грою за “Олімп” вже на всю судить)))

Я закінчив ЧНУ, факультет фізичної культури)))) Працював тренером трішки в Білозірі. Чесно кажучи, в нинішніх умовах я себе там не бачу. Але ніколи не говори «ніколи»!

 

 1. А в ролі арбітра не пробував себе?)))

Поки що не на часі))) Хоча думки різні є! Цим треба займатися відповідально! Прикладом для мене є Гопка. За два роки людина стала арбітром екстра-ліги футзалу. Тому якщо дозрію, приклад є!)))

 

 1. От бач – у тебе вже, як мінімум, два арбітри з числа партнерів є))) Можливо Семен Шлончак прочитає це інтерв’ю і задумається про твою кандидатуру)))

 

))))

 

 1. Давай не обділимо увагою футзал. Я не сильно відслідковую події в черкаському футзалі. Дійсно настільки він виріс?

Він виріс однозначно в плані розвитку та зацікавленості! В плані гри поки що ні, тому що в нього грають футболісти зимою. А справжній футзал інший! Асоціація дуже багато робить для популяризації, чого вартують матчі збірної в Черкасах! Тому я думаю з таким підходом є майбутнє.

 

 1. Самому подобається така практика: взимку – активно в футзал, а з весни по осінь – великий футбол?

Так! Це два різних види спорту, але при правильному розумінні, вони доповнюють один одного! Футзал – це швидке прийняття рішення, футбол – фізична готовність і мобільність.

 

 1. Не вважаєш якийсь з цих видів основним для себе?

Ні, для цього потрібні відповідні умови! В наших реаліях треба насолоджуватись просто грою, оскільки команд все менше!

 

 1. В Черкасах останніми роками ще і пляжний футбол присутній. Ти і там не проти пограти?

Так, присутній, це через дорогу від мене)) Але, нажаль, він переживає не найкращі часи. Раніше був мега інтерес, та і був повноцінний чемпіонат і кубки! Ми навіть їздили у Франківськ на фінальну частину! Взагалі цікавий вид ,потребує хорошої технічної готовності.

 

 1. Не накладаються один на одного ці види? Мається на увазі участь в них?

Ні, в цьому плані все добре! Інколи свіжості немає, бо різні групи м’язів задіяні!

 

 1. Знаю, що не всі тренери чи власники клубів позитивно ставляться до такого “сумісництва”.

Так, але чим займатися в зимовий період ?! Тренування тренуваннями, а хочеться ігри.

 

 1. Футбол футболом. Розкажи про свій надійний тил, про свою сім’ю.

Дружина – Ілона. Доця – Злата.

 

 1. Як домочадці ставляться до футболу? І зокрема до того, що тато вихідні всі задіяний?

На початку жінка була невдоволена, а зараз вже як до роботи ставиться. Зараз вже запитує, в якій формі граємо, щоб вона була випрана))) Бо можуть бути штрафні санкції накладені!)))) А для донечки папа іде бух))))

 

 1. Якесь хобі, крім футболу, маєш?

Так, за бокальчиком посидіти поговорити, потравити когось))

 

 1. Рибалка тебе обійшла стороною? ))) Ато щось масово футболісти в це хобі приплили))) В мене батько називав прихильників футболу “буйнопомішаними”, а прихильників рибалки “тихопомішаними”))) а тут багато “буйно-тихо-помішаних” виявилося)))

Так, до рибалки я взагалі холодний)) Але рибу дуже люблю))) Колись рибачити пробував, але не моє!))

 

 1. Тут я з тобою близнець))) Як на предмет куховарити? Дружину раптом не балуєш кулінарними шедеврами?)))

))))))) Можу пільмеси зварити або макаросіки))) Коли дуже балую, то смажену картоплю)))) Після інститутського гуртожитку я профі в цій страві)))) До речі в справі куховарства Гріщенко з Гопкой профі, вони макарони з варенням їли ))))))))

 

 1. Нє, ну макарони з варенням то сильно, то гурмани, не кожному дано!))) А які твої улюблені страви?

Пільмеси і шашличок))))

 

 1. А напої улюблені?

Люблю хороше пиво)) Шампунь і винце також))))

 

 1. Які улюблені пиво, вино?

Зараз багато пивоварень в Черкасах, роблять якісне)) Заводське біле подобається. Вино різне червоне, але щоб шмурдом не пахло)))

 

 1. Не кіноман?)))

Фільми також люблю!

 

 1. Назвеш улюблені фільми?

Намбер ван це однозначно «Гладіатор», «Троя»! Комедії полюбляю, але історичні в пріоритеті.

 

 1. Улюблені актор, актриса?

Джолі і Піт.

 

 1. Як щодо книг?

Читаю багато, але не книг!)) Не моє.

 

 1. А що і про що читаєш?

Читаю в неті, різного роду статті, публікації, новини, ютуб-канали різні.

 

 1. Є улюблена команда в світовому футболі, за яку уболіваєш?

Фанатично ні, в кожному окремо взятому матчі за якусь.

 

 1. А є улюблений гравець?

Улюблених немає, є гравці, гра яких подобається. Це переважно крайні захисники.

 

Ну думаю, що нічого не забули))) принаймні більшість тем розкрили досить широко і відверто!))) Можливо ‘ питання, на яке хотів би відповісти, але не задав я?

 

Та все наче було))) Ну хіба що, чи планую гримнути дверима під завершення кар’єри – то планую)))))))))

 

Ігор Соболенко, umanfootball.com.ua

Грудень 2019 року.http://sportlandia.net.ua/


Cheap NFL JerseysLamar Jackson jerseyCheap NFL JerseysCheap MLB JerseysWholesale JerseysCheap NHL JerseysCheap NFL Jerseys ChinaCheap Jerseys ChinaCheap NFL JerseysCheap NFL Jerseys