Давід Середа: «Беру участь у всіх можливих кібертурнірах міста»

5 Квітня, 2020

Півзахисник МСК «Дніпро» Давід Середа  нашій новій рубриці #позафутболом розповів про своє захоплення кіберфутболом та вибором між PES та FIFA.

Розкажи, чим займаєшся на карантині?

Взагалі, занять не дуже багато, тому що сидиш тільки дома. Так, як я навчаюсь в університеті, в мене продовжується навчання дистанційно – проходять по 2-3 пари в день. Окрім навчання, звичайно, допомагаю по дому, дивлюся фільми та граю на PS4. Буває ще, пишу музику. Та це й все. Чим ще займатись дома? Сподіваюсь, що скоро закінчиться карантин, разом з пандемією вірусу.

Сумуєш за футболом?

Риторичне питання. Звичайно. Коли ти кожний день займаєшся улюбленою справою і в тебе її віднімають на довгий час. Це як забрати цукерку в дитини. Вона не може без цукерки, як я, без футболу. Але є свої плюси: в нас є індивідуальна програма, по якій ми продовжуємо готуватися, набирати фізичну форму. Але не тільки ж в нашому місті немає футболу, а й в усьому світі. Тому немає матчів, цікавих слухів, трансферів. Це, звичайно, сумно. Але я впевнений, що все минеться і футбол буде радувати нас ще на довгі роки.

Розкажи про своє захоплення кіберфутболом? Як почав грати?

Перший раз, коли я сів грати в FIFA, був 2010 рік. Тоді в мене був перший PlayStation, на якій була FIFA 2002. Звичайно, я не вмів ще грати, але мені це подобалося. Наступною версією, в яку я почав грати, це FIFA 14. Я грав у себе на комп’ютері, на клавіатурі. Це, звичайно, жах, якщо зрівнювати з геймпадом. Дуже тяжко грати на клавіатурі. Після цього, я захотів собі PlayStation 4. Моя сестра, Яна, знала про моє бажання і подарувала мені його на мій День Народження. Я дякую їй за це, тому що, якби в мене не було PlayStation 4, то я не міг би тренуватися та ставати кращим в цій грі. Онлайн я почав грати з FIFA 18. Тоді я приділяв увагу більше цій грі, тому що в мене почало щось виходити. І по цей час я прожовжую грати.

Як щодо турнірів? Перемога у якому з них є для тебе найзнаковішою?

Я беру участь в усіх турнірах в нашому місті, якщо є час і можливість. Кілька днів тому я перший раз брав участь в онлайн СНД турнірі, де успішно взяв 1 місце. Суперники дуже сильні, тому й цікаво було спробувати себе в такому турнірі. В фіналі у мого суперника був такий інтернет, що здавалося, ми граємо на двох різних куточках планети. Дуже некомфортно було грати. Найзнаковіша перемога? Я думаю, це мій перший виграш на турнірі від SparkGame Club по FIFA 19. Це, взагалі, був мій перший турнір по FIFA. Я зміг його виграти. Це прибавило мені впевненості. Після цього, я беру участь майже в усіх турнірах.

У яких турнірах брав участь під час карантину?

Онлайн турнір СНД, в якому брало участь 16 людей. Поки що, тільки в ньому брав участь. Думаю, ще будуть такі цікаві міжнаціональні турніри, в яких я зможу взять участь.

З ким з команди найчастіше граєш у FIFA?

Нікіта Пуш. Але він зі мною вже не хоче грати, кажучи що я “не нормальний” в цій грі. Ми з ним частіше граємо вдвох за одну команду. І в нас непогано виходить. Вже зв’язка є якась. З Ігорем Дувняком, Артемом Кулінічем теж грав. Було весело.

За яку команду найчастіше граєш?

Якщо брати не мою команду Ultimate Team, де я збираю свою команду, то це “Барселона” або “Ман Сіті”. Дві улюблені команди як в реальному футболі, так і в FIFA. В цих командах на кожній позиції по топ-гравцю. Але в багатьох турнірах йде жеребкування, за які команди хто буде грати. Мені випадали “Наполі”, “ПСЖ” і “Баварія”. Всі були успішними.

Хто з команди справжній профі у FIFA, а хто зовсім не вміє грати?

Нууу, важке питання, тому що не з усіма я грав. А так, то Ігор Дувняк дуже непогано вміє грати. Подобається його стиль. А по чуткам, взагалі не знає, що таке FIFA – Кіря Молоков. Хотів би з ним зіграти.

FIFA чи PES?

FIFA. В цих двох футбольних симуляторах взагалі різна фізика у грі. У FIFA вона більш динамічна, приємна, а в PES навіть те, як бігають гравці мені не подобається. Якось не реалістично, мені здається, зроблена гра. Але це моя думка. Багато кому більше подобається саме PES. Я думаю, вони просто не грали в FIFA. Але й до моєї улюбленої гри є претензії. Це зв’язок з іншими гравцями під час гри. Взагалі, центр компанії “EA Sports” в Європі — це Німеччина. Тому, коли ти зустрічаєш проти себе німця, а ти живеш в Черкасах – то знай, що в нього буде ідеальне з’єднання, а в тебе ніяке. Це теж саме, що в когось WI-FI 4 смужки дає, а в тебе одну.