Головний тренер «Черкаських Мавп» відповів на запитання уболівальників

30 Грудня, 2020

Максим Міхельсон дав інтерв’ю за підсумками першої частини сезону Суперліги Паріматч. Керманич команди відповів на запитання уболівальників, котрі всі охочі ставили у соцмережах клубу.

Про першу частину сезону:

Оцінка нашій грі, моїй роботі в першу чергу – це результат команди. Ми знаходимся на останньому місці, маємо лише дві перемоги, тому оцінювати свою роботу позитивно я сьогодні не маю права. Так, можливо є причини, чому був такий старт сезону, але, тим не менше, маємо 2-12 на старті сезону. Звичайно, ми не задоволені. Є багато чого, що потрібно змінити і у грі, і в нашій роботі. Все бачимо, тому після Нового року, я думаю, має з’явитися інший результат.

Про вплив коронавірусу:

Перші 10 матчів ми жодного разу не зіграли у повному складі. Кемерон – єдиний наш досвідчений розігруючий, приєднався до нас лише на кубкових матчах у Харкові. З ним ми зіграли 5 ігор – 3 виграли. Нехай дві гри були із командою Вищої ліги, але “Політехнік” непогано нам протистояв. Також переграли “Тернопіль” і програли “Київ-Баскету” і “Прометею”. Оцінювати однозначно нашу роботу складно. Ми зараз підняли статистичні показники за весь цей період – там жахливі цифри. Але наскільки вони дають реальну картину? Адже перші 6 ігор ми грали з 15-16-річними хлопцями у складі. Грали вшістьох, всімох. Наскільки звикли до гри в таких умовах? Напевно, ми пережили вже це. Гіршої ситуації, ніж та, в якій опинилися ми, уявити складно. Тому ми вже готові до всього.

Про відрахування Сеада:

Сеад минулого року показав, наскільки він якісний гравець і наскільки він важливий для командної хімії і атмосфери. Сеад був тією людиною, котра допомагала згуртувати команду. Те, що у нього не вийшло у цьому сезоні, не знаю. Можливо, така реакція його організму на півроку карантину. Тому що він не молодий хлопець, відсутність тренувань терміном півроку вплинула на нього. Також він приїхав, одразу отримав розсічення – не грав два тижні, далі заразився коронавірусом і знову випав на два тижні. Він ніяк не міг отримати можливості втягнутися у цей процес. Ми давали йому шанс стільки, скільки могли. Варто відзначити, що ми підписували Сеада у той момент, коли ніхто не знав, що буде в сезоні. Був інший план на сезон. Ми думали грати молодим складом. Щоб було кілька досвідчених українців, молодь і більше нікого. Далі виникло питання по Сеаду. Він минулого року добре відіграв, сподобався вболівальникам. Це було підписання для фанатів. Ми повинні взяти людину, яка привертала людей до зали, він давав позитивні емоцій, показував результат. Також ми розуміли, що Сеад як ментор, буде корисним у молодій команді.

Про підсилення:

Будемо підсилювати позицію Сеада. Також протягом сезону ми втратили двох атакувальних захисників, які удвох забивали під 40 очок. Тому наша команда просіла в нападі. Нам потрібно знайти, як мінімум одного атакувального захисника і також ми шукаємо гравця, який зміг би замінити Сеада.

Про прийнятний результат за підсумками чемпіонату:

Я не звик дивитися на мінімальний результат. Що таке мінімальний результат? Мене задовільнить, якщо ми переможемо у всіх іграх, що лишилися. Якщо ми переможемо у Фіналі восьми Кубка України, якщо ми повернемо собі чемпіонський титул. Мене задовільнить така ситуація. Зрозуміло, щоб це отримати, потрібно здійснити певний обсяг роботи, мають скластися обставини. Всі ці моменти, на які ми не можемо повпливати. Ми виходитимемо на майданчик і боротимемося за перемогу у кожному матчі. Ніяк інакше.

Аналіз своєї роботи:

Чи задаю я питання собі і шукаю причини в собі? Щоденно. Щодня після кожної гри, перше питання, що зробив, що не зробив? Що правильно, що не правильно? В чому помилився? Наприклад, коли ми грали з “Прометеєм”, ще під час гри, коли побачив, що хлопці не добігають у захисті, було питання до себе, можливо перевантажив? Можливо десь дав чогось лишнього. Перше питання до себе. Вже потім розбір відео і помилок, виконаних і не виконаних настанов на матч.

Про підписання легіонерів:

Я на 100% задоволений Кемероном Джонсом, на 100% задоволений Діоном Райтом. Ми не просто так їх підписували. Дуже класний гравець був Лакі Джонс, який влаштовував нас по всіх параметрах і зараз я шукаю схожих гравців. Порівнюю гравців із ним. Я вже не хочу гравців, нижчого рівня за Лакі.

Про гру команди:

Варто зазначити про стан команди в останні два з половиною місяці. У нас коронавірусом перехворіло 17 осіб, включаючи дітей, яких ми залучали. Не хочу все списувати на коронавірус. Але, хочеш – не хочеш – це впливає на гравців. Уявіть, що від старту сезону до першого грудня, весь цей час у нас на тренуваннях ніколи не було 10 осіб. Було 6-8. Не було можливості грати 5-на-5. Можна уявити рівень конкуренції, який був на тренуваннях. Зрозуміло, що виходячи на майданчик – зовсім інша ситуація. Суперник користується нашими проблемами. Я думаю, що наш відсоток реалізації, всі наші показники – все це не відображає реальний рівень команди. Якийсь більш інформативний аналіз можна буде робити навіть не одразу після Нового року. Сподіваюся, що ми скоро когось підпишемо. Новачкам, які прийдуть, потрібен певний час на адаптацію та зіграність. Думаю не раніше, ніж через 3-4 тижні можна робити якісь висновки.

Про самовідданість і вихованців клубу:

Єдина гра, в якій у мене були претензії до гравців по самовіддачі – це гра з “Прометеєм”, коли ми провалилися в середині гри. Ми вже все розібрали, хто і де недопрацював. Але навіть там, вважаю, що я десь перевантажив команду у фізичному плані. Ми настільки хотіли переграти “Прометей”,  готувалися, розуміли, що можемо. Дуже сильно повпливала ситуація із Дмитром Скапінцевим, який отруївся напередодні гри. Він наш основний 5-ий номер, котрий впливає на малюнок гри, у першу чергу в захисті. Він змушує змінювати траекторії кидків абсолютно всіх гравців, які заходять у трисекундну зону – це впливає на відсоток реалізації суперників. Те, як він працює цього сезону – молодчина. Хлопець із такими габаритами виконує величезний обсяг роботи. Претензій по самовіддачі немає до жодного хлопця. Ми билися, маючи у складі 15-16-річних хлопців.

Стосовно таланту – маємо те, що маємо. У нас є кілька дійсно талановитих хлопців, у який я вірю. Вірю в їхнє майбутнє і в те, що вони вже зараз можуть допомагати. Можливо не в кожній грі, але не може молодий гравець стабільно грати в кожній грі. Також у нас є хлопці – трудяги, можливо не з найбільшим талантом, але працьовиті. Це все вихованці нашого клубу, ми повинні давати їм шанс. Для чого тоді наша дитяча школа і вся ця структура?

 

Джерело: сайт БК «Черкаські Мавпи»