Кемерон Джонс (БК «Черкаські Мавпи»): Сподіваюся, скоро буду готовий на всі 100% своїх можливостей

29 Січня, 2021

В інтервю клубній пресслужбі американський легіонер черкащан розповів про три перемоги поспіль, прогрес у грі “Мавп” та командну хімію. Досвідчений баскетболіст за свою кар’єру пограв у топових чемпіонатах. Під час розмови назвав найсильніших суперників, відзначив рівень української Суперліги та похвалив молодих черкаських баскетболістів.

– Кемероне, зараз ви здобули три перемоги поспіль. Всі матчі були непростими. За рахунок чого вдалося перемогти у кожному матчі?

– Цю невеличку серію можна пояснити тим, що у нас грала вся команда. Усі гравці повернулися після травм. Діон повернувся після коронавірусу. Він є величезним фактором для нас. Загалом, коли у нас всі в зборі, всі здорові – ми можемо грати з будь-яким суперником, зараз ми це довели. Дуже важливо, що ми перемогли у цих трьох матчах. “Одеса” і “Миколаїв” наші прямі конкуренти у боротьбі за плей-оф. “Хімік” – також команда, яку ми можемо перегравати. Ми це продемонстрували. Ця серія дуже хороший момент для команди, у психологічному плані всі побачили, на що ми здатні і зараз налаштовані лише додавати з кожною грою.

– В усіх матчах були моменти, де команда втрачала хід гри. З “Хіміком” поступалися 22 очки, але потім зібралися. З “Миколаєвом” навпаки, мали велику перевагу, але розгубили її. Як це сталося і за рахунок чого ми перемагали?

– З “Хіміком” ми не відчували, що програвали 22 очки. Було таке враження, що програємо очок 10. Ми не показували свою гру, але бачили, що можемо додати. У певний момент зібралися, особливо у захисті. Постали зовсім іншою командою, стали грати дуже агресивно. І це повпливало на наш напад. У нас почало вдаватися у захисті і з кожною хвилиною ми ставали більш упевненими і зробили цей ривок і перемогли. З “Миколаєвом” ми в певний момент втратили концентрацію, не зіграли, як слід в атаці, пропустили суперника. Але також зібралися і дотиснули суперника. То була наша гра. Головне в усіх цих матчах те, що ми переконалися, що можемо вигравати. Після всіх наших важких поразок, команда бачить свою силу. Це дуже важливо.

– Як це повпливало на команду в психологічному плані?

– У нас було багато дуже складних поразок. Коли ми перемагаємо, то стаємо більш впевненими. Це впливає на нашу гру, на сприйняття. Навіть ці три перемоги – це хороший результат, але ми ще не демонструємо нашу найкращу гру. Ще є де додавати. У кожній грі.

– Над чим зараз потрібно найбільше працювати, які компоненти покращувати?

– Я думаю, нашу комунікацію в захисті. Ми маємо бути більш зібраними і зконцентрованими у кожному розіграші. Коли з нами Діон і Скапа – ми завжди близькі і маємо шанси на перемогу. Ми програвали коли не було Райта або Скапінцева. Коли вся команда здорова, ми можемо вигравати. Ми покращуємо наше взаєморозуміння на паркеті, ретельно працюємо над різними схемами в захисті і нападі. Удосконалюємо нашу гру.

–Ти пропустив старт сезону, два місяці не грав через травму. Але тренувався індивідуально, був разом з командою, дивився за ігровими схемами, слідкував за процесом. Це допомогло тобі одразу добре стартувати, коли ти видужав? Адже твоя адаптація в команді прошла ще до офіційних матів.

– Так, звісно. Я б хотів грати з першого матчу сезону, але на жаль отримав травму. Втім був постійно з командою, звикав до партненрів, вивчав схеми, малюнок гри. Так, я непогано розпочав грати. Але ще є над чим працювати. Перші матчі я провів у грудні, а до цього моя остання гра була у березні 2020 року. Це великий проміжок часу без баскетболу. Тому я лише набирав останні місяці. Зараз відчуваю, що я близький до свого звичного рівня. Сподіваюся, скоро буду готовий на всі 100% своїх можливостей.

– Ти пропустив більшу частину матчів команди, але вже повернувся і зіграв 7 ігор у чемпіонаті. Що зараз можеш сказати про рівень Суперліги? Наскільки він конкурентний?

– Українська Суперліга достатьно фізично сильна. Швидка ліга. Знаю, що років п’ять тому вона була на дуже високому рівні. Але зараз рівень також пристойний. Бачимо багато колишніх гравців НБА, є чимало гравців національних збірних. Розумна і фізична ліга.

В Україні дуже серйозний рівень. Від першого до останнього місця – всі команди пристойні. У кожній грі кожна команда може перемогти, бачимо сенсації. У лідерів взагалі чимало топових баскетболістів. Ми поступилися у складних матчах, де могли перемогти. Ми можемо грати на рівних і з лідерами, і з іншими суперниками. Потрібно бути максимально готовими до кожного суперника, готовими фізично і ментально. Наші результати можуть покращитися.

– В усіх наших мачах були напружені кінцівки. Втім ти якісно проводив ці заключні хвилини, здобував важливі очки, загравав партнерів, діяв мудро і впевнено.

– Я бачив, за рахунок чого ми можемо перемогти. Я зіграв багато матчів у своєму житті. Тому знаю, як проводити заключні хвилини у близьких матчах. Потрібно бути зібраним і сфокусованим і діяти згідно командного плану. Після перемоги в кінцівці з “Одесою” ми побачили, як потрібно діяти в останніх хвилинах і як це працює. Тому з “Хіміком” ми були більш впевнені навіть тоді, коли поступалися, але дотиснули суперника в четвертій чверті і впевнено довели до перемоги. Те ж саме з “Миколаєвом”, ми пропустили ривок суперника, але знали, що можемо додати і зробили це. Тобто кілька перемог у кінцівках дає впевненість команді в наступних матчах. Це з нами і траплялося. Ми доводимо, що у команди є характер, ми всі налаштовані. Хороший настрій на тренуваннях і під час матчів. Це тішить.

– Під час матчів ти в певні моменти пришвидшуєш гру, чи навпаки знижуєш темп. Це розуміння гри прийшло із досвідом?

– Так, це приходть з роками. Я вже ветеран, тому знаю, в які моменти потрібно пришвидшити темп чи зповільнити гру. Я плеймейкер – це моя робота. Тому я повинен знати наші сильні та слабкі сторони і використовувати їх у певний момент гри.

– Ти і Сергій Попов – досвідчені гравці задньої лінії. Разом з вами є молоді Олег Бондаренко і Нікіта Руслов. Як працюється з ними на тренуваннях і що ти їм радиш під час роботи, щоб вони діяли більш впевнено і мудро в певні моменти, щоб розуміли гру так само?

– Ми спілкуємося на тренуваннях і під час ігор. Вони демонструють певний прогрес. Так, часто виникають помилки, але вони молоді гравці – це нормальний процес. Я їм кажу, щоб вони були агресивними і зарядженими на боротьбу, якісно відпрацьовували у захисті. Розумію, що помилки з’являються від того, що на них лежить велика відповідальність, коли вони виходять на майданчик, замінюючи нас. Але це хороший досвід для них. Олег Бондаренко дуже добре працює, він допомагає мені ставати кращим. Адже він хороший захисник, сильний фізично, тому мені місцями непросто на тренуваннях. Я думаю, їм потрібно виконувати настанови тренера і бути зконцентрованими. Решта поступово прийде.

– У нас молода передня лінія. У Дмитра Скапінцева чудовий сезон. Він серед лідерів Суперліги по підбираннях і ефективності. У цьому є і твоя заслуга, адже заграєш його, віддаєш передачі. Що радиш йому?

– Я не очікував, що він буде грати так добре. Тренер йому довіряє, впевнений у ньому. І він доводить своєю грою, що заслуговує на цю довіру. Скапа – ключовий гравець у нашій передній лінії. Коли я тільки прийшов, то тренер постійно ставив нас у пару, щоб я зігрався з ним. Зараз у нас хороша хімія, ми добре розуміємо один одного. Він добре відпрацьовує в атацІ, грає впевнено. І доводить своєю грою, що є одним із кращих центрових ліги.

– Стосовно Ігоря Сергеєва, що можеш сказати?

– В Ігоря також все попереду. Він перспективний гравець. Він дуже розумний хлопець, коли щось не розуміє, завжди перепитає. Йому потрібно грати більш впевнено і все прийде. Для свого віку він вже демонструє непоганий рівень. Хочу відзначити наших молодих гравців, вони всі дуже працьовиті.

– Ти вже тривалий час у Черкасах. З тобою практично з перших тижнів дівчина Тереза. Як вам наше місто? Що подобається, а що ні?

– Мені подобається, що місто компактне, спокійне. Якщо я хочу в супермаркет чи в ресторан – там не так багато людей. Коли я хочу вийти пройтися чи поїхати кудись, я не хвилююся, що не зможу викликати таксі чи буде затор. Тут із цим все спокійніше. Такий розмірений стиль. Мені подобається, досить затишно. Люди дуже позитивні. Мені значно легше, адже зі мною Тереза. Їй тут дуже подобається, хоча зараз було досить холодно, а ми люди з Каліфорнії, втім ми звикли. Я зконцентрований на басктеболі, я не та людина, котрій потрібне велике місто і якісь активності, щоб бути щасливим. Якщо всі баскетбольні питання в порядку, у мене хороша команда і взаємини всередині – тоді мене влаштовує все інше. В Черкасах мені дуже добре.

– Протягом кар’єри ти виступав у низці сильних чемпіонатів. Який був найбільш конкурентний? І згадай гравців, проти кого тобі було грати найскладніше?

– Напевно Ліга ВТБ і грецький чемпіонат. У Греції дуже тактично сильний чемпіонат, там своя специфіка. Ліга ВТБ – дуже потужна у фінансовому плані ліга, багато сильних команд – ЦСКА, “Хімки”, інші клуби. Грав проти багатьох сильних суперників – Нандо де Коло, Мілоша Теодосіча, Тайріза Райса. Це ліга, де було зконцентровано найбільше талановитих гравців. Тому кожен матч був дуже складним. У Греції грав з “Олімпіакосом” і “Панатінаїкосом”. Мені пощастило за кар’єру пограти із такими командами, ці протистояння зробили мене сильнішим. Навіть зараз в Україні багато сильних гравців, проти яких складно захищатися. Мені подобаються такі протистояння.

– Ти досить різносторонній гравець – щоматчу у тебе не лише багато очок і передач, але чимало підбирань. Звик протягом кар’єри виконувати різні ролі на майданчику?

– У “Черкаських Мавпах” я граю першого номера. Протягом кар’єри я був розігруючим або атакувальним захисником. Бували команди, де я менше отримував м’яча, більше виконав кидків. В Черкасах я радий, що тренери мене використовують таким чином. Вони впевнені в мені, в якості плеймейкера. Я постійно знаходжуся з м’ячем, веду гру, починаю комбінації. У нас дуже хороша команда хімія. У нас дуже якісні тренери. У “Черкаських Мавпах” одні з найкращих тренерів за всю мою кар’єру. Головний тренер Максим Міхельсон довіряє мені, тренер Микола Кірсанов багато допомагає мені. Вдячний тренерам і партнерам за довіру. Це допомагає мені досить якісно грати цього сезону.

 

Джерело: сайт БК «Черкаські Мавпи»