Кемерон Янг (новачок БК «Черкаські Мавпи»): «Моя головна мета – допомагати команді перемагати»

6 Березня, 2021

Американський легіонер черкащан поділився своїми першими враженями від «Черкаських Мавп», розповів про свою адаптацію та завдання у нашій команді, баскетбол із джетлагом та багато іншого.

– Кемероне, вітаємо тебе в Черкасах. Ти у нашому місті вже тиждень. Встиг акліматизуватися?

– Так, все добре. Всі організаційні питання вирішили, зараз звикаю до команди, вчу комбінації, адаптовуюсь.

– Ти тільки прибув до України і вже наступного дня дебютував за “Черкаських Мавп”. У першому матчі здобув 15 очок. Складно було, адже ти не встиг як слід відпочити?

– Зараз пройшов вже рік, як я не грав у організований професійний баскетбол. Але весь цей час я тренувався, займався у Маямі і Каліфорнії, тому я був готовий до гри. Намагаюся ставитися професійно до баскетболу. Так, у мене ще був джетлаг, тому влитися в ігровий ритм було складно. Мої ноги були важкуватими. Втім ці два матчі хороші для мене, я одразу відчув змагальний ритм, тому зможу швидко прогресувати у кожній грі.

– Після цих матчів ти вже тиждень тренуєшся з командою. Що можеш сказати про наш колектив, як тебе прийняли?

– Мене дуже добре прийняла команда, є американські баскетболісти, які з того ж штату, що і я, тому вони мені допомагали і в побутових речах, і в командних взаємодіях. Декого я знав ще до “Черкаських Мавп”, тому мені легше. Колектив мені подобається. У всіх є спільна мета, думаю чим далі, ми тим більше будемо зіграватися і зможемо якнайкраще провести решту чемпіонату.

– Кого ти знав до нашого клубу?

– Я знав Діона ще до того, як сюди потрапив, також знаю тренера Ніко (Микола Кірсанов), з ними ми перетиналися в штатах, спільно тренувалися в залах. Тому це завжди полегшує тобі адаптацію в новій команді.

– Протягом тренувань ви відпрацьовуєте чимало комбінацій “Черкаських Мавп”. Складно вивчити всі схеми?

– Не дуже складно, ми намагаємося поглинати всю інформацію. Всі ми професіонали, це наша робота. Тому я прагну якнайшвидше вивчити плейбук і допомагати команді всім, чим можу.

– Зараз “Черкаські Мавпи” здобули чотири перемоги поспіль і розташувалися на 8-му місці. Що скажеш про гру команди?

– Мені подобається гра команди. До того як приїхав команда здобула перемоги, радий, що я допоміг виграти два матчі. Команда рухається у правильному напрямку. У нас на всіх позиціях є якісні виконавці, ми можемо бути досить варіативними, тому я з нетерпінням чекаю наступних матчів і впевнений, що ці результати – не наш максимум. Ми можемо більше.

– До приїзду в Черкаси, що ти знав про Україну і Суперлігу?

– Так, звісно, що я дізнавався про Україну. Знаю, що тут раніше був хороший чемпіонат і зараз рівень зростає. Я знаю Пуха Джетера, який раніше тут грав, грав і цього сезону, також він гравець збірної України, тому я багато питав у нього про країну, баскетбол. Він допоміг мені. Також знаю кількох гравців із чемпіонату.

– Попереду ще багато матчів із сильними суперниками. Які очікування?

– В Україні дуже хороший рівень баскетболу, є сильні команди я в цьому вже пересвідчився. Але в нас також дуже хороша команда, всі ретельно працюють, тому ми можемо обігрувати сильних суперників.

– Як тобі Черкаси? Встиг погуляти по місту? Які враження?

– Місто досить компактне, мене влаштовує. Коли я приїхав було досить холодно, але це не критично для мене, адже в штатах я грав у Коннектикуті, там було холодно. До того ж, це не перший мій сезон у Європі. Минулого року я грав у Італії, тому вже звик до Європи.

– Ти сказав, що рік не грав у професійний баскетбол. Чому так складалося? Не хотів залишати дім через коронавірус?

– Так, пандемія дещо повпливала на це. Я хотів взяти паузу і подивитися, як буде складатися ситуація. В США коронавірус досить широко розповсюджений, тому я дещо хвилювався. Коли ситуація з вірусом стала спадати, я вирішив, що можу почати грати.

– Яка твоя головна мета на решту сезону? Персонально чого хочеш досягнути у Черкасах?

– Не буду оригінальним і скажу, що моя мета – вигравати матчі. Хочу давати максимум користі в нападі і захисті, позитивно впливати на команду і перемагати. Дуже радий, що вже в перших матчах ми перемогли.

– Що тренер Максим Міхельсон вимагає від тебе? Які настанови тобі дає?

– Бути самим собою. Чітко працювати в захисті, закривати найкращих гравців суперника, а в атаці – бути самим собою. Демонструвати свої якості, діяти згідно командного плану. Але дуже ретельно ставитися до захисту.

– Встиг відвідати якісь місця у Черкасах?

– Я вже був у “Вано”. Спробував грузинську їжу, мені дуже сподобалося. Далі ще відвідаю багато ресторанів, партнери сказали, що в Черкасах із закладами харчування все в порядку.

Джерело: сайт БК «Черкаські Мавпи»