Новий-старий гравець «Мавп» М.Конате: «Радий повернутися в клуб, де зробив перші кроки у професіональному баскетболі»

12 Липня, 2021

Першим підписанням “Черкаських Мавп” цього сезону став Макс Конате. Український форвард є улюбленцем черкаських уболівальників. У черкаському клубі Макс дебютував у доросломі баскетболі, а згодом допоміг “Мавпам” здобути перший в історії чемпіонський титул.

Конате поділився з клубною прес-службою клубу своїми враженнями після підписання контракту та розповів про плани на сезон.

– Макcе, вітаємо знову в Черкасах! Наскілько приємно повернутися? Чи були інші пропозиції і довго думав над переходом?

– У мене дуже хороші враження залишилися про Черкаси. Я раніше говорив, що тут я починав свою кар’єру і став чемпіоном у цій команді. Повернутися в Черкаси дуже приємно. Можна сказати, що це повернення додому, адже тут я почав професійно займатися баскетболом ще у 16 років. У мене були переговори з іншими двома клубами. Я порадився з сім’єю, і оскільки я вже остаточно почав жити в Києві, обрав Черкаси, адже це близько до столиці. Тому над переходом особливо не думав. Радий знову бути тут.

– Які позитивні аспекти виділиш у грі Черкаських Мавп? У чому сила клубу?

– У Черкас мені дуже подобається, що тренер вибудував хороший баланс між нападом і захистом. У команді завжди сильні як українці, так і американці. Проти цієї команди складно захищатися і складно забити. Команда грає у швидкий і атлетичний баскетбол. Це великий плюс “Черкаських Мавп”. Так завжди було і так було, коли я три роки тому був у команді.

– Які завдання ставиш перед собою на прийдешній сезон?

– Індивідуальні завдання – треба прогресувати. Більше працюватиму над кидком. Останні два сезони у мене був відсоток близько 40-42% триочкових. Хочу це підкоригувати, щоб бути агресивним і під кільцем і на триочковій лінії. Стосовно командних завдань, в першу чергу, знаю, що в Черкасах дуже хороший колектив. Я грав у хороших клубах, де посідав і друге місце, і був чемпіоном, і третє місце в Естонії посідав. І я знаю, що головне – це людські якості. Якщо набрати команду індивідуально сильних гравців, але у них не буде взаєморозуміння і будуть конфлікти, то це ні до чого не приведе. Якщо набрати командну однодумців, команду, яка буде один одного підтримувати, підбадьорувати, буде хороша атмосфера в роздягальні – це дасть свої плоди. Тільки в такій команді буде результат і медалі. Я думаю, що колектив збереться хороший. Знаю, що тренер багато уваги приділяє тому, які люди будуть в команді і особливу увагу звертає на людські якості. Думаю, результат буде дуже хороший.

– Рівень Суперліги щороку зростає. Яке у тебе бачення наступного сезону? Чого очікуєш від чемпіонату?

– Рівень Суперліги, дійсно, росте. З урахуванням того, що ліміт на легіонерів підняли, думаю, чемпіонат буде достатньо сильним. Буде непросто, думаю, у кожній грі треба буде боротися і викладатися на 100 відсотків. Очікую яскравого і позитивного, емоціонального і видовищного баскетболу від усіх команд. Гадаю, Суперліга буде дуже сильна і видовищна.

– Як проводиш літо, відпочив вже від баскетболу?

– Близько трьох тижнів відпочивав від баскетболу і спорту. Треба було відпочити і ментально і фізично. Далі поступово почав втягуватися – тренажерна і баскетбольна зала. Це адекватні навантаження, нічого понаднормового, адже попереду збори. Головне завдання – підійти в хорошій формі до зборів. Оскільки основвна робота і база буде закладена на зборах із командою. Зараз, головне підтримувати своє тіло в тонусі, знайти баланс між відпочинком і роботою. Бути у формі.

– Вболівальники дуже позитивни сприйняли новину про твоє повернення. Що скажеш їм?

– Вболівальники у Черкасах дуже круті. навіть пілся сезону багато хлопців з Черкас писали, давай повертайся до нас. Так вийшло, що з деякими вболівальниками я підтримую зв’язок останні кілька років, ми періодично переписуємося в соціальних мережах. Після підписання дуже багато людей написали, що раді, що повернувся. Для мене це дуже позитивно. Я такий гравець, який не те, що залежить, але демонструє свою максимальну гру і грає краще при підтримці трибун і вболівальників.

Хочу сказати вболівальникам, дуже дякую за таке вітання і бажання бачити мене в команді. Я буду викладатися на 100 відсотків. Думаю, в команді буде багато класних гравців, які зроблять цей сезон видовищним і цікавим. Дякую, що підтримуєте і вболіваєте за нас. Побачимося на майданчику!

Джерело: БК «Черкаські Мавпи»