Тренер «Венето-Черкаси-07» Наталія Євтушевська про проведений збір у складі збірної України U-14 з баскетболу

11 Серпня, 2021

Вихованки «Черкаських Мавп» – Каріна Шевцова, Юлія Власенко та Анна Кушніренко завершили збір у складі збірної України U-14. До тренерського штабу команди увійшла і наставниця «Венето-Черкаси-07» Наталія Євтушевська.

Після завершення зборів клубна пресслужба поспілкувалися із тренеркою, яка повідала, як дівчата проявили себе:

– Це був перший підготовчий збір для дівчат цієї вікової категорії. Команда готується з прицілом на чемпіонат Європи U-16. На збір були запрошені одразу 22 гравців, двоє дівчаток не підійшли одразу. Решта займалася весь цей час. Щільний графік – по 3.5 години тренувань на день. Для наших дівчат це дебютні такі збори під керівництвом досвідченого тренера. Наші дівчата добре відпрацювали на зборах, для них було багато нової інформації, але вони намагалися її освоювати.

– Як підготували дівчат до цих зборів?

– Для дівчат такий виклик був несподіваним, тому на початку головним завданням було впоратися із хвилюванням, все-таки в такому віці дівчата вперше працюють у збірній. Але вони втягнулися у робочий процес швидко і не відставали від інших.

– Наскільки продуктивним видався збір для дівчат?

– Дуже продуктивний, дівчата побачили, як працює збірна України із кількома тренерами. Головний тренер команди – колишній наставник національної збірної України Євген Мурзін. Він давав багато цікавих завдань і вправ для дівчат, також надав багато порад, як діяти в тих чи тих ситуаціях. Дуже багато нового, зрозуміли, до якого рівня треба прагнути, над чим треба працювати, щоб потрапити до збірнох України і наступного разу.

– Ви увійшли до тренерського штабу команди. Як ці збори пройшли для вас?

– Для мене це також абсолютно новий досвід. Працювати з такими тренерами було почесно. Я також дізналася багато нового, всі комбінації, різні схеми – все подається англійською. Зрозуміла, що для професійного зростання необхідно вивчати англійську мову, як мені, так і дівчатам. Словом, збори дуже продуктивні.

– Як ці збори вплинуть на дівчат у майбутньому?

– Однозначно позитивно, адже вони вже побачили, до чого може привести наполеглива робота. Вони можуть потрапити до збірної України, а це вже честь. Я впевнена, що зараз вони значно наполегливіше працюватимуть, готуватимуться до сезону, щоб своєю грою довести, що їх запросили недарма. Зараз у нас уже починається тренувальний збір, тому вони з першого дня увійдуть в роботу. Свої нові знання мають втілювати у робочий процес, десь ділитися досвідом із партнерками.

Джерело: БК «Черкаські Мавпи»