Президент ФБУ Михайло Бродський бачить «Черкаські Мавпи» у баскетбольному сезоні-2022/23 років

1 Серпня, 2022

Президент Федерації баскетболу України  Михайло Бродський дав інтерв’ю щодо стану речей в українському баскетболі, зокрема про виступ чоловічої збірної України у кваліфікації до чемпіонату Світу, проведення майбутнього чемпіонату України та роботи ФБУ. Повністю інтервю за цим ПОСИЛАННЯМ

Зокрема щодо нового чемпіонату України і складу його учасників президент ФБУ сказав наступне:

– Ми зараз розпочинаємо роботу з клубами, хто у цих умовах може виступати у чемпіонаті України. Не солодко усім зараз, це зрозуміло, але проводити чемпіонат України ми обов’язково будемо. У нас буде два чемпіонати – Дивізіон А-Суперліга та Дивізіон Б, серед чоловіків та жінок. Раніше у нас було три чемпіонати – зараз буде два. Ми обдумували кілька форматів. Була навіть ідея усіх запустити в одну лігу, а у другій частині поділити на дивізіони, але зробили висновок, що краще розділити сезон на дві ліги за можливостями клубів. Гратимемо без уболівальників, але з обов’язковими онлайн і ТВ трансляціями та з відповідним медійним супроводом.

Ігри проходитимуть у безпечних місцях за наявності укриття. Тури проходитимуть у своєрідних баблах, що ми уже пройшли в умовах карантину, тобто клуби збиратимуться в одному місці, де проводитимуть серію матчів, кожен тур проходитиме десь раз на два тижні. Я думаю у кожній лізі буде близько 8-10 команд, стартуватимемо наприкінці жовтня.

Хочу наголосити на тому, що клуби, які виступатимуть закордоном, обов’язково повинні грати і в чемпіонаті України. В іншому разі – це не український клуб. Регламенти змагань зараз розробляються. Всі вони будуть узгоджуватися з клубами чемпіонату та виконкомом ФБУ.

Якщо говорити про чоловічі клуби, то окрім «Прометея» та «Будівельника» у команд немає потужних спонсорів чи власників. Я потроху допоможу «Черкаським Мавпам», у нас є спонсорський кулак у «Київ-Баскеті», є амбітний «Дніпро», розраховуємо на «Рівне», «Волинь»» та «Житомир», плюс ще кілька команд, є наші сильні активісти у Запоріжжі та Южному – десь таким зараз вимальовується Дивізіон А – Суперліга, там може бути команд 10. «Тернопіль», на жаль, пропустить сезон. Решта клубів будуть виступати у дивізіоні «Б».