Андрій Агафонов (Черкаські Мавпи- Дніпро): Чемпіонат буде багатим на сюрпризи

11 Жовтня, 2023

До символічної збірної першого ігрового тижня Суперліги Favbet увійшов центровий Черкаських Мавп Андрій Агафонов. У Андрія за підсумками 15 матчів виявився найвищий середній рейтинг ефективності у лізі – 21 бал.

Про свої перші ігри в новому клубі та очікування від сезону один із найдосвідченіших гравців ліги розповів в інтерв’ю прес-службі ФБУ.

– Андрію, у трьох матчах івано-франківського бабла Черкаські Мавпи здобули дві перемоги. Наскільки цей проміжний результат відповідає очікуванням та амбіціям клубу?

– Звичайно, хотілося пройти стартовий відрізок взагалі без поразок. Однак напевно цього ж прагнули і наші суперники. Бабл – така річ, що його дуже важко відіграти рівно. Можна виграти два перші матчі, але поступитися у заключному. Взагалі хочу сказати, що попереду на наших уболівальників чекає дуже багато напружених ігор з непередбачуваним результатом. Зараз у Суперлізі багато рівних за силою команд, і вже один цей фактор передбачає багато сюрпризів.

– За статистикою Мавпи явно перевершували своїх суперників у виграних матчах за підбираннями. Водночас поступилися за цим показником у програному Прикарпаттю-Говерлі. Чи можна сказати, що боротьба на щитах у ваших матчах дуже сильно впливала на результат?

– Підбирання – це лише один із визначальних факторів, які впливають на результат. Однак є ще ціла низка інших статистичних показників і не тільки. Потрібно також говорити про індивідуальну відповідальність кожного гравця. Перед уболівальниками, партнерами, тренерами, самим собою нарешті. Іноді саме індивідуальної відповідальності бракує для досягнення результату. Якщо повертатися до наших матчів, то ми мали поганий відсоток влучань з гри у двох перших іграх. У третій – проти Рівне-ОШВСМ – нам його вдалося покращити.

– У чому ще ви перевершили свого суперника із Рівного?

– Насамперед хочу сказати, що в цьому матчі над обома командами вже тяжів фактор втоми. Вважаю, що наприкінці поєдинку позначилося те, що наша команда досвідченіша за свого суперника. У ключових епізодах досвід був нашим союзником.

– Андрію, у міжсезоння ви поміняли свій попередній клуб БІПА на Черкаські Мавпи. Що стало визначальним чинником під час ухвалення рішення перейти до черкаського клубу?

– Я вів переговори з обома клубами. Мавпи були більш конкретними у своїх прагненнях. Розмовляючи з Артемом Сліпенчуком, я зрозумів, що у Черкасах створюється амбітний проект із високими цілями. Мавпам під силу опинитися в призерах, проте треба враховувати, що цього сезону буде плей-оф. У вирішальній стадії щодо будь-якої команди робити якісь прогнози дуже важко.

– Коли ви роздумували над пропозицією Мавп, знали, що в клуб можуть перейти ваші давні партнери з попередніх команд Андрій Кальніченко та Роман Новіков?

– Так, знав. І це теж стало однією зі складових рішення перейти до клубу з Черкас. Мені було далеко не байдуже з ким із партнерів належить провести сезон. Завжди вважав, що команда має бути другою родиною. Ось зараз п’ятнадцять годин поверталися додому після закінчення останньої гри в Івано-Франківську. Навіть у такій звичайній для команди ситуації набагато краще перебувати поряд із людьми, з якими комфортно також за межами майданчика. Це додатковий бонус і для тебе, і для всієї команди.

– Під час ігор складалося враження, що ви майже автоматично взаємодієте з Кальнiченком і Новіковим.

– Однозначно, так і є. Ми граємо на найвищому рівні набагато більше 10 років і чимало часу я провів із хлопцями в одній команді. У багатьох ситуаціях нам достатньо навіть одного напівпогляду, щоб зрозуміти один одного.

– У чому Черкаські Мавпи-Дніпро можуть додати найближчим часом?

– Прогресувати у грі необхідно завжди. Зараз нам потрібно додати у взаємодіях один з одним та у розумінні тренерських задумів. Артем Сліпенчук однозначно уявляє, яку команду хоче побудувати. Нам необхідно постійно допомагати йому, втілюючи тренерські ідеї на паркеті.

– За тиждень команда зіграє у наступному баблі. У його рамках доведеться протистояти Дніпру, одному з претендентів на чемпіонство. Майбутній матч – гарний виклик для вашої команди?

– Говорячи про кандидатів на чемпіонство, варто згадати ще й столичний Будівельник. Мені якраз трохи вдалося подивитися матч Дніпра та киян. Не скажу, що маю зараз повне уявлення про Дніпро. Знаю, що команда зберегла свій склад та поповнилася двома кваліфікованими новачками. Ближче до гри обов’язково проведемо скаутинг суперника. Побачимо, наскільки змінилася його гра. Ну а потім виробимо стратегію як протистояти амбітному супернику.