Максим Міхельсон: завершення чемпіонату – однозначно правильне рішення ФБУ

16 Березня, 2020

Сезон для «Черкаських Мавп», як і для усіх клубів Суперліги Парі-Матч, завершився кілька днів тому, оголошенням ФБУ закриття чемпіонату через пандемію коронавірусу

Прес-служба БК «Черкаські Мавпи» поспілкувалася з головним тренером команди Максимом Міхельсоном щодо того, як гравці прийняли це рішення, також тренер спробував коротко підбити підсумки сезону, що завершився.

– На жаль, Суперлігу Парі-Матч зупинили через пандемію. Яка особисто ваша позиція щодо цього рішення?

– Однозначно це правильне рішення президента та виконкому Федерації баскетболу. Ще до цього рішення, коли обговорювали з колегами можливі варіанти розвитку, я більше схилявся до того, щоб потрібно завершити чемпіонат. Впевнений, що це рішення було прийнято правильно на всі 200%.

– Як можете підсумувати сезон, зважаючи на результат? Команда фінішувала шостою.

– Якщо повертатися до попереднього питання у мене є дві позиції, моє бачення, як людини та частини суспільства, та моя позиція, як тренера та представника команди, що брала участь у змаганнях. Очевидно, що вони відрізняються. Звісно є серйозна частка відчуття того, що ми не сказали останнє слово у турнірі, є відчуття певної пустоти і деякого невдоволення за підсумковий результат. Після бою руками не махають, але є відчуття, що ми могли і зобов’язані були виступити краще у другій частині сезону. Завдання було стати у регулярному сезоні четвертими, аби мати свої шанси у плей-оф. Є відчуття, що могли…

Якщо ж говорити виключно з людської позиції, повторюся, що вважаю це рішення абсолютно правильним. Ніяка спортивна складова чи щось інше не може бути важливіша людського життя! Вирішальним фактором зупинки чемпіонату було саме життя і здоров’я гравців та уболівальників. Відразу після України таке рішення прийняв цілий ряд європейських федерацій. Ситуація в НБА нам показує, що це не лише паніка, а реальна небезпека. І це ми говоримо про гравців мільйонерів, які мають необмежені фінансові можливості. У наших реаліях це може мати неймовірно важкі наслідки.

 

– Як гравці сприйняли цю інформацію, так розуміємо, на тренуванні було оголошено, що сезон завершено?

– Усі розуміючі люди, всі слідкують і розуміють які наслідки та рішення можуть бути. Напередодні ми говорили про 3-4 сценарія розвитку подій, один із цих варіантів був прийнятий лігою. Абсолютно усі хлопці, без виключення, правильно відреагували на ситуацію. І українці, і легіонери розуміють, що ми усі безсилі у вирішені цього питання наразі. Ані директор клубу, ані головний тренер, ані президент не може вплинути на цю ситуацію.

Зрозуміло, що і у самих гравців є відчуття не сказаного останнього слова у чемпіонаті і для нас воно дуже гостре, але повторюся, що спортивна складова у такій ситуації відходить на другий план.

– Уже з хлопцями попрощалися? Легіонери роз’їхалися?

– Переважна більшість гравців уже роз’їхалися. Дехто з гравців ще завершують певні технічні моменти з квартирами і так далі, але уже днями усі мають будуть дома зі своїми рідними.

Якщо подивитися наразі у підсумкову турнірну таблицю з упевненістю можна сказати, що 5 поразок командам, які знаходяться на 8-му та 9-му рядку турнірної таблиці (Запоріжжя та Харківські Соколи) фактично вартували вам бронзи за такої системи розподілу місць…

Це одне з головних питань, яке було у нас на останньому зібранні команди. Коли ми програли 1-2 гри командам аутсайдерам я сказав хлопцям, що ми можемо напрікінці сезону «кусати собі лікті» за ці поразки, адже вони були дійсно необов’язковими і в результаті серйозно вплинули на турнірну ситуацію зараз. Про це не могли не згадати і на зібранні, коли прощалися з хлопцями. Якби ми уникнули 1-2 поразки у цих матчах були б на четвертому місці, якби програли ще менше, були б у призах. На жаль, нічого не повернеш, ми програли ці матчі і відкинули себе на 6-ту позицію, хоч і тричі по ходу сезону ми обіграли Одесу, яка зараз вище нас.

– Підсумкові місця турнірної таблиці, які дали право трьом першим командам здобути нагороди є закономірними на ваш погляд? Ці команди найсильніші у лізі.

– Це ті три команди, які краще провели цей ігровий період. Це однозначно. Як було б у плей-оф мені дуже важко пророкувати. З іншого боку, ми обігрували у регулярному сезоні і Прометей, і Київ-Баскет, щоправда жодного разу не обігрували Дніпро. Ми усі знаємо, що плей-оф це чемпіонат у середині чемпіонату. Водночас, можна скільки завгодно гадати як би там завершився плей-оф, але на даний момент ці команди сформували трійку призерів, адже краще пройшли зіграний відрізок сезону. Думаю наразі нам не потрібно уже про це думати, а сконцентруватися на тому, хто і який внесок може зробити у боротьбу з цим вірусом.

Джерело: сайт БК «Черкаські Мавпи»