Огляд матчів 12 туру чемпіонату України з футболу серед аматорських команд

22 Жовтня, 2019

Черговий тур чемпіонату «відзначився» тим, що  у шести зіграних матчах гості здобули чотири перемоги і в одній зустрічі зафіксована нічия.

 

 

Агродім (Бахмач) — Рубікон-Вишневе (Київ) 0:0

Агродім: Мусієнко, Двалі, Кордюк, Кіцута, Ільченко, Журба©, Сірий, Сокол (Кучинський, 61), Бамба (Кабанець, 73), Єсаулов, Кохановський (Пронак, 55). Запасні: Боженко, Микитенко, Кемфор, Пішта. Головний тренер: Микола Тищенко.

Рубікон: Стриж, Чорномаз, Швець, Арутюнян, Ніколаєць (Іващик, 65), Марченко, Шишкін, Бачинський (Паламарчук, 81), Глущук, Арендарук (Шутенко, 69), Тищенко©. Запасний: Левченко. Головний тренер: Віктор Курята.

Бойовою нічиєю закінчився матч давніх знайомих, між якими – численні кадрові перетини. Зокрема, після вилучення екс-півзахисника Рубікона Єсаулова Агродім залишився в меншості, але навіть ця подія не спонукала команди на голи. Суперники залишаються по сусідству в таблиці, причому, гості зробили крок вгору за додатковими показниками.

МФК Первомайськ — Дніпро (Черкаси) 2:0

Голи: Гранковський, 36, Севодняєв, 69

Первомайськ: Чоларія, Шпортко (Зайко, 87), Мізернюк, Вернидуб (Крамаренко, 46), Ротко, Ярчук, Федорченко©, Севодняєв, Гончаров, Гранковський (Алієв, 75), Волошинський. Запасні: Доценко, Д.Флакей. Головний тренер: Микола Флакей.

Дніпро: Баккі, Бузинський (Загоруйко, 46; Масоха, 73), Кулик, Лукомський, Молоков, Дашко, Дзюба, Винниченко©, Шевченко (Пуш, 46), Пантелей (Норенко, 22; Синицин, 75), Гарнага. Запасні: Роздорожній, Кулинич. Головний тренер: Євген Тарасенко.

Чотири матчі поспіль не міг виграти МФК Первомайськ, і хоча в більшості його суперниками були фаворити сезону із першої трійки, а ще в останніх турах у команди великі кадрові втрати, ця чорна смуга серйозно мотивувала колектив напередодні матчу з молодою черкаською командою.

Попри всі старання, господарям довго не вдавалося вийти вперед. Аж поки вже в розпал першого тайму не пішла багатоходова атака, м’яч заметався по карному майданчику й Сергій Гранковський метрів із десяти влучив у куточок – 1:0. Дніпро, до слова, виглядало гідно на фоні суперника з більшим загальнокомандним досвідом, але певна поспішність заважала гостям реалізувати свої моменти. Лише в другому таймі Первомайську стало спокійніше, коли Дмитро Севодняєв підхопив м’яча, видав слаломний рейд ударом з лівої (т.зв. «пир») пробив під стійку – 2:0.

 

Олімпік (Кропивницький) — ФК Біла Церква 0:3

Голи: Діякончук, 48, Петровець, 74, Бамба, 78

Олімпік: Ньянг, Кулібалі, Олавойін, Чорний©, Бурда, Довгий, Себего, Мкпасі, Акачукву, Езеані (Мамман, 76), Онйємаобі (Ніколенко, 69). Запасних не залишилося. Головний тренер: Юрій Кевлич.

Біла Церква: Скворцов©, Минзар (Супоцінський, 87), Скорба, Вієра, Хабло, Діякончук, Петровець, Костенко, Котов (Сисоєв, 13), Білоус, Бамба (Стрелько, 80). Запасний: Стадничук. Головний тренер: Вадим Мандрієвський.

Олімпік приймав гостей із Київської області не на звичному для себе верхньому полі стадіону «Зірка», а на сільському стадіоні в Олександрівці. До того ж, після непорозумінь із африканськими легіонерами всього лише 13 чоловік було в заявці на цей матч у Кевлича.

Тим не менш, кропивничани дали бій білоцерківцям і навіть могли виходити вперед, але після перерви містяни значно краще реалізували свої моменти. Поклав початок цій перемозі Діякончук. Минзар зі штрафного зі своєї половини запустив у чужий карний майданчик, воротар Олімпіка зіткнувся з одноклубником, випустив м’яча, тож Олександр просто закотив його в порожні ворота з гоструватого кута – 0:1.

Закріпити перевагу ФК Біла Церква змогла вже пізніше. Широку атаку загострив пасом на лівого хава Бамба, але воротар справився з його ударом, зате Артем Петровець встиг на добивання – 0:2. Через чотири хвилини третій гол також розпочався із штрафного від Минзара – цього разу більш наближеного до воріт. Від лівого кута воротарського майданчика Діякончук скинув в воротарський, де Шеік Ібрахім Бамба в падінні заштовхнув у ворота – 0:3.

 

ФК Чернігів — ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) 0:2

Голи: Дєдов, 22, Качур, 43

Чернігів: Радич, Борщ©, Конопко, Мчедлішвілі, Романченко, Кривобороденко, Мироненко (Головань, 83), Лазаренко (Новрузов, 86), Кравченко, Гордієнко (Чаус, 56), Зоц (Назаренко, 69). Запасні: Новобранець, Толкачов. Головний тренер: Вадим Постовий.

ЛНЗ-Лебедин: Козаченко, Парфьонов, Кондратюк, Листопад, Калинич©, Коломієць, Поступаленко (Литовчак, 62), Колос (Тубольцев, 66), Грицай (Балацький, 58), Дєдов (Поплавка, 76), Качур (Ткаченко, 62). Запасні: Дейнеко, Шестипалов. Головний тренер: Василь Гречаний.

Чернігівська область у цьому турі визначала лідера – поки Авангард грав у столиці, в обласному центрі містяни зустрічалися із ЛНЗ-Лебедин. Гра порадувала бадьорістю та великою кількістю ударів – Мироненко, Кравченко, Гордієнко в господарів, Грицай (колишній хавбек Десни), Калинич у гостей били з різних дистанцій, тримаючи в напруженні воротарів. Навіть чистий вихід на воротаря мав Лазаренко, але Козаченко виручив команду з Черкащини.

А в відповідь – гол фаворитів сезону, коли якраз Грицай запустив Дєдова через правий фланг, Сергій ввійшов у карний майданчик, розвернувся і з лівої закрутив у дальню дев’ятку – 0:1. Хоча господарі кинулися відіграватися й провели кілька академічних атак, ЛНЗ-Лебедин міг курйозним чином закріпити свою перевагу. В першому випадку прямо на воротаря вивалився Поступаленко, в другому – після відскоку м’яч влучив у каркас воріт.

Що не вийшло випадково – вдалося розіграти до вірного. Коломієць перехопив м’яча на чужій половині, Грицай знову дав на хід Дєдову, чий простріл з лівого краю в падінні замкнув Руслан Качур – 0:2. У другому таймі підопічні Гречаного впевнено зіграли по рахунку – один лише Грицай десь тричі зі штрафних турбував воротаря, плюс чистий вихід один на один змарнував Качур. А от коли чернігівець Борщ вискакував зліва під кутом на Козаченка, ФК Чернігів забити не зумів. Попри те, що «тигри» досить багато били по воротах ЛНЗ, цей матч вони програли «всуху».

Атлет (Київ) — Авангард (Корюківка) 1:2

Голи: Гаращенко, 5 – Твердовський, 84, Алаєв, 90

Атлет: Кочергін, Швець, Руснак, Колесник (Козачок, 75), Кучинський©, Мовчан (Пономаренко, 82), Гаращенко, Шлапацький (І.Русан, 66), Яценко, Суханов (Гайдук, 61), Твердохліб. Запасні: С.Русан, Кушнірук, Бабич. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

Авангард: Ширай, Цулукідзе, Поляниця©, Лакеєнко, Чуланов, Яловець, Гусєв (Вересоцький, 46), Чаус, Кирин (Алаєв, 27), Сердюк (Авраменко, 90+3), Ейєнга (Твердовський, 58). Запасні: Рощинський, Падун. Головний тренер: Валерій Чорний.

Атлет (як і ФК Чернігів) належить до тих сенсаційних новачків чемпіонату, які зуміли на старті сезону нав’язати боротьбу навіть загальновизнаним авторитетам і грандам змагань ААФУ. Втім, останнім часом ці команди пригальмували, зате продовжує стабільно виступати Авангард. Корюківський клуб прибув у столицю лідером і мав витримати натиск місцевої команди, яка ще недавно була в першій трійці.

Господарі справді почали здорово. Твердохліб збирався вриватися з лівого краю, коли його збили захисники. Зате Богдан Гаращенко низовим ударом пробив під стінкою й влучив у правий від воротаря нижній кут – 1:0. Закріпляти цю перевагу могли, щонайменше, Шлапацький і той же Твердохліб – але в першому випадку з виходу один в один форвард перекинув воротаря, та не влучив у ворота, а в другому з точним, але несильним ударом справився Ширай.

Зате Авангард включився ще до перерви. Після кутового ледве не забив Алаєв, який вимушено замінив Ментея – м’яч просвистів у сантиметрах від поперечини. Пізніше вже Яловець влучив у стійку після подачі з лівого краю. Не раз після подач із гри та зі стандартів доводилося хвилюватися воротареві Атлета. Аж поки в самій кінцівці гості з Чернігівщини не вирвали вольову перемогу. Спершу пішла атака через лівий край, навіс Чауса, якому навперейми кинувся Кочергін, легким кивком голови замкнув Артур Твердовський – 1:1 (до речі, його досить брутально штовхнув суперник, за що не отримав картки), а через п’ять хвилин в ході ще одної атаки через той же фланг уже Сергій Алаєв в стрибку головою відправив переможного м’яча в ворота – 1:2.

Шалена кінцівочка запам’яталася ще влучанням у каркас воріт, обміном метушливими, але гострими моментами, а також вилученням капітана господарів. Авангард лишається лідером в оточенні грандів – такий підсумок цього туру.

Вийшов за форс-мажором, міг зрівнювати рахунок ще до перерви й не виключився з гри до самої кінцівки – до власного переможного голу.

 

ФК Тростянець-2 — Вікторія (Миколаївка) 0:2

Голи: Без’язичний, 21, Чередниченко, 77

Тростянець-2: Синицин, Дяковський©, Хомич, Троценко, Курило, Сліпухін, Стецюк (Казарян, 85), Кубай (Москаленко, 46), Деряпа, Давиденко (Михтуненко, 32; Пимоненко, 89), Мигаль (Тиєчко, 76). Запасні: Дерев’янко, Жила. Головний тренер: Сергій Коритник.

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Яценко, Чередниченко, Н.Шевченко, Гранкін (Шимко, 87), Нелін©, Борисенко (Єременко, 63), Акімов (Кузьмін, 75), Цапій (Черніков, 62), Без’язичний (Рябцев, 85). Запасні: Зінченко, Ретушняк. Головний тренер: Артем Радіонов.

Дербі Сумщини пройшло в особливому місті – Охтирка приймала навіть матчі найвищого дивізіону, тутешній Нафтовик був незмінним учасником чемпіонатів України аж до літа 2018 року. Втім, уже рік арена та пристойна спортивна база залишаються незатребуваними, тож навіть ситуативні виступи ФК Тростянець-2 (який реконструює власний стадіон) для неї – подія.

Тим більше, матч-то який! В гості до клубу-дебютанта ААФУ завітала могутня Вікторія – віце-чемпіон України серед аматорів, який в останні роки не відпускає медалей цих змагань. Гості, зрозуміло, виглядали гостріше, хоча на штрафний миколаївця Акімова своїм рейдом із приглушеним ударом відповів Мигаль. Але спершу Без’язичний струсонув поперечину, а потім уже й відправив м’яч у сітку з близької відстані. Номінальні господарі вкидали аут, Вікторія перехопила, Борисенко навісив на дальній край карного майданчика, звідки Цапій скинув точно на Костянтина – 0:1.

Чи міг ФК Тростянець-2 відігратися? Окрім дальніх ударів, був ще шанс у Михтуненка, який з лівого краю вилітав точно на Зарубіна, але не зміг його переграти. Після штрафного від Сліпухіна невеличка «пожежа» виникла біля чужих воріт. Але, об’єктивно, Вікторія мала не менше шансів закріпити свою перевагу, і що не вдалося Акімову та Єременку – вийшло після кутового у захисника. Після навісу Гранкіна Ігор Чередниченко забив головою – 0:2.

У 13 турі зустрічаються:

26.10 (субота)            МФК Первомайськ – Олімпік

26.10 (субота)            Вікторія – ФК Біла Церква

26.10 (субота)            ЛНЗ-Лебедин – Рубікон-Вишневе

26.10 (субота)            Атлет – Агродім

27.10 (неділя)                       Авангард – ФК Тростянець-2

27.10 (неділя)                        Дніпро – ФК Чернігів

    І В Н П М О
1 Авангард (Корюківка, Чернігівська область) 12 9 2 1 22:8 29
2 ЛНЗ-Лебедин (Черкаська область) 12 9 2 1 33:6 29
3 Вікторія (Миколаївка, Сумська область) 12 9 2 1 31:8 29
4 Атлет (Київ) 12 5 2 5 22:19 17
5 МФК Первомайськ (Миколаївська область) 12 5 2 5 21:18 17
6 Рубікон-Вишневе (Київ) 12 4 4 4 15:19 16
7 ФК Тростянець-2 (Сумська область) 12 5 1 6 19:21 16
8 Агродім (Бахмач, Чернігівська область) 12 4 4 4 9:9 16
9 ФК Чернігів 12 4 3 5 17:20 15
10 ФК Біла Церква (Київська область) 12 3 3 6 15:18 12
11 Дніпро (Черкаси) 12 1 1 10 9:37 4
12 Олімпік (Кропивницький) 12 1 0 11 13:43 3

Джерело: sportarena.com