Футбольна «битва» у Золотоноші: ФК «Златокрай-2017» – ФК «УТК»

25 Квітня, 2021

Звіт з гри від  umanfootball.com.ua

Чемпіонат Черкаської області. 1 тур. 24 квітня. Золотоноша.

“Златокрай-2017” – “УТК” 1:2 (0:2)

Арбітри: Березняк В., Залозний В., Погорілий М.

Делегат ФФЧО: Ліврінець П.

“Златокрай-2017”: Манжела, Горбинко, Котелюх (61, Сутула), Коломієць, Коркішко (87, Безгуба), Скороходов (61, Погребняк), Кіт (46, Аргєєв), Горбань (37, Масло), Блонський В. (66, Блонський М.), Олійник, Панченко (68, Гарнага).

“УТК”: Щербина, Тарасенко, Подколзін, Коломієць, Троян, Горобець, Твердоух, Потапов, Поплавка (87, Єжаченко), Раковський (68, Король), Зоря (80, Лебедєв, 90+1, Любченко).

Голи: Потапов (22, 28), Гарнага (82)

Попередження: Горбенко (31), Скороходов (52)

Нереалізований пенальті: Потапов (62, воротар)

Упорядники календаря чемпіонату області вже у першому турі звели між собою чемпіона і срібного призера минулого сезону. Тому чемпіонат стартував зразу із топового протистояння. З урахуванням того, що і в попередні роки матчі між цими командами проходили завжди видовищно і на високому рівні, то сумнівів не було – буде яскраво! І матч не розчарував і виправдав всі сподівання.

Команди підійшли до сезону із незначними змінами у складі а відтак на газон в Золотоноші (доречі, традиційно в гарному стані) вийшли знайомі всім обличчя. І обидві команди відразу активно увійшли у гру. В стартові хвилини гостріше діяли господарі. І перший реальний гольовий момент в поєдинку створили саме вони – на 9-й хвилині неймовірного сейва здійснив Володимир Щербина, коли не дав забити супернику після виходу один в один. Ще кілька атак були потенційно небезпечними для воріт гостей. Тепличники не збиралися на те все споглядати пасивно. І на 16-й хвилині небезпечно бив головою Сергій Твердоух після подачі Поплавки. Дещо неточно.

А з середини тайму «УТК» взагалі прибрали до своїх рук і ніг ініціативу. Таким собі водорозділом став епізод на 23-й хвилині. Гості отримали право на штрафний далеко від воріт суперника. Ближче до правого флангу. До м’яча підійшов Олександр Тарасенко. Всі очікували подачі. Але Олександр зіграв нестандартно і ледь не досяг результату – м’яч після гарматного пострілу з великими труднощами Манжела перевів у поперечину. Кутовий. І саме з нього Роман Потапов забив гол! Прямо з кутового! Закрутивши в дальній верхній кут! Як у нас завжди традиційно кажуть «сухим листом», як Лобановський! В світі ж такі голи здебільшого називають «олімпійськими» (цікавтесь про походження назви). 0:1.

А через 5 хвилин Роман і другого м’яча забив! Проникаюча пердача в розріз зі своєї половини від Дмитра Подколзіна і вихід сам на сам. Роман його реалізував витончено – в останню мить елегантно підсік м’яча над Манжелою, що кидався в ноги! 0:2.

В заключну треть тайму «УТК» повністю контролювали хід гри. Так же розпочався і другий тайм. І по доброму «УТК» мали в цей період знімати найменші питання про переможця матчу. Наприклад, на 46-й хвилині Поплавка чудово зліва асистував на Зорю. Але Віталій, будучи абсолютно один на дальній стійці, не забив у притул – не приборкав м’яча! На 59-й хвилині чудова комбінація за участі Поплавки і Зорі завершилася прострілом, який ледь не замкнув Потапов. А за дві хвилини лише ціною порушення захисник зупинив Зорю, який увірвався в штрафну справа. Беззаперечний пенальті. Рідкісний, коли і наближено не спостерігалося суперечок. І таке ж попередження. Мало бути. Але бригада арбітрів чомусь «пожаліли» захисника, який до того ж був би вилученим. Оскільки мав в пасиві вже «гірчичник». Вилучення і імовірні 0:3 остаточно «закрили» б того дня гру. Але не сталося ні вилучення ні голу (до чого арбітри не причетні) – Потапов втратив шанс оформити яскравий хетр-трик, оскільки Манжела парирував удар в лівий від себе кут .

Гра залишалася повністю під контролем гостей, але рахунок теоретично ще якісь шанси залишав і «Златокраю-2017». До того ж гості продовжили «аукціон небаченої щедрості», транжирачи чудові гольові нагоди! На 62 хвилині класно з підбору метрів з 8 бив Подколзін – поряд! На 66 хвилині Зоря забракло пари сантиметрів, щоб замкнути енний простріл від Поплавки.

І тут оте старе як світ – «не забиваєш ти – заб’ють тобі»! Гарнага використовує рідкісну помилку оборони суперника і скорочує відставання! 1:2.

Такий укол адреналіну пришпорює «Златокрай-2017», який знаходить сили, яких вже і не спостерігалося до цього. Починаються гойдалки. Нерви. Емоції. З огляду на ще змарновані нагоди (той таки Лебедєв мав два просто класних шанси, але вкотре не забив – Казанюк не витримав і замінив молодого нападника на опорного півзахиника, що виглядало логічним в останні хвилини матчу) це все тривало до фінального свистка.

Цікавий і видовищний матч на старті чемпіонату задасть, сподіваюся, гарний тон турніру. А важлива і заслужена перемога, надіюся, задасть і переможний імпульс на сезон «УТК».