Відбувся фінал Кубку відкритого чемпіонату Уманщини з футболу

13 Жовтня, 2021

У вирішальному матчі, який відбувся на «Ніка-Арені», зустрілися «НІКА» (Родниківка) і МФК«Христинівка»

10 жовтня. Умань. Центральний стадіон «Ніка-Арена» – 300 глядачів. Арбітр: Віталій Атаманенко(Умань). Асистенти: Володимир Бондаренко, Анатолій Кузьменко (Уманський район).

«НІКА» (Родниківка) – МФК«Христинівка» – 2:3 (0:1,2:1,0:1)

Христинівка: 1.Паримський, 5.ЖУРАВЕЛЬ; 9.Лут; 17.Лисенко; 19.Панасюк – 4.Деркач; 8.Ординський; 20.Троян(49.Гріщенко 72); 21.Руденко (39.Устіменко 61); 28.Кривіцький (18.Т.Алієв 52) – 7.Бурковецький (93.Пономар 79).

Тренер: Юрій Гріщенко.

Ніка: 1.Бондар, 2.Скрипка; 3.Є.Казанюк (4.Вакулинець 78); 13.Трегубов; 16.Бурда – 5.Лісовий; 14.Івченко; 7.КУЦИЙ; 17.Безденний(10.Склярук 86); 19.Любченко – 9.Лебедев.

Тренер: Валерій Гордєєв.

Голи: Руденко(23), Лебедев(59), Любченко(72), Т.Алієв(76), Скрипка(115) – у власні ворота.

Попередженні: Ординський, Лут, Бурковецький, Деркач, Лісовий

Драма, трагедія одних і радість зі щастям інших – так закінчився сезон в Уманщині. Про те, що фінальний матч за кубок ВЧУ буде складним для обох команд не сумнівався взагалі ніхто. У поєдинках приблизно рівних за силами суперників, все вирішує вміння не допускати фатальних помилок поблизу власних воріт. У цьому плані більш спрощена система гри “Христинівки” виглядала надійніше від десь романтичного орієнтованого в основному на атаку футболу у виконанні Родниківки. Хтось скаже, що все це всього-лише передматчеві розклади і буде абсолютно правий, якби не одне але … Справа саме в тому, що номінальні гості якраз допустили на одну таку помилку менше ніж їх суперник. І якщо відвертий ляп на виході голкіпера Дмитра Бондаря його товариші по команді згодом успішно виправили, то невдалу гру головою захисника Ігоря Скрипки, виправляти вже не було ні сил, ні часу. Самі гравці МФК”Христинівка” теж пропустили 2 голи з центральної зони, причому перший – мало не з меж воротарського майданчика, а в цілому перший тайм не вразив, млява, монотонна гра в ході якої трохи гостріше діяли гравці в зеленій формі, власне це і призвело до того, що юний школяр Павло Руденко легким парашутом вразив порожні ворота. А ось вже в другому таймі команди забігали. Викликане це було в першу чергу було доброго прочуханкою в роздягальні від рульового “Ніки” – Валерія Гордєєва. Коли другий тайм перевалив через екватор, господарі поля вже вели 2:1. Спочатку лідер Родниківських атак останніх років Владислав Лебедєв після вкидання м’яча з-за бокової, легким кивком голови зловив на протиході Андрія Паримського, а через 12 хвилин красивий гол вдалося забити Анатолію Любченку(на жаль саме в той момент техніка дала збій і цей м’яч не потрапив в картинку). Здавалося, що і в цей раз “Ніка” свого не упустить, але дуже швидко Михайло Бурковецький запустив по лівому флангу свіжого Тимура Алієва і той зробив найголовніше – не став гальмувати і прибирати м’яч під себе, а добіг всю спринтерську дистанцію до кінця і пробив з району кута воротарського в дальній кут. У додатковий час було мало осмисленого футболу, обидві команди смертельно втомилися і дбали більше про те, як би не дати забити суперникові і краще це вийшло у “Христинівки”. Йшла 115-я хвилина матчу, багато вболівальників вже передчували серію післяматчевих пенальті, але злощасний для “Ніки” кутовий, поданий Юрієм Гріщенком закінчився зрізанням м’яча у власні ворота. Завіса.

Хитко чи, погано чи, але Христинівська, яка почала сезон з жахливих 3:8 в Родниківці, надалі примудрилася покласти золоті медалі чемпіонату в кубок. Поки Шляхова експериментувала зі своєю обороною, а Родниківка (не від хорошого життя) зі складом, “Христинівка” тим часом, не особливо дбаючи про модні тенденції сучасного футболу, послідовно вигравала один матч за іншим. У підсумку, все закінчилося так, як повинно було. У цьому році також кращою стала команда, яка поставила на чільне Результат.

По закінченню фінального матчу відбулася церемонія нагородження та підбиття підсумків ВЧУ сезону 2021 року. Голови федерацій футболу міста Умань та Уманського району Олександр Карнаушенко та Артем Баланюк нагородили призерів чемпіонату та Кубку, а також свої індивідуальні нагороди отримали кращі гравці сезону. Отже, чемпіоном Уманщини сезону 2021 став МФК”Христинівка”, минулорічний переможець ФК”Світанок-Агросвіт”(Шляхова) – другий і третя – СК “Ніка”(Родниківка).

Кращі в номінаціях:

Голкіпер – Микола Менюк(Світанок-Агросвіт).

Захисник – Денис Куций(Ніка).

Півзахисник – Олексій Піддубний(Жашківська громада).

Нападник – Сухраб Алієв(Христинівка).

Тренер – Володимир Дем’янчук(Сокіл).

Молодий гравець – Андрій Бровченко(Отаман-Д).

Ветеран чемпіонату – Олександр Кривіцький(Христинівка).

Кращий арбітр – Віталій Атаманенко(Умань).

Джерело: umansport.site