Сенсаційна правда про те, хто в Черкасах відкрив Віталію Миколенку дорогу у великий футбол

17 Грудня, 2021

Ексклюзивна інформація від «Черкаського спорту».

У ці дні активно обговорюється питання про перехід уродженця Черкас, захисника київського «Динамо», гравця національної збірної команди України  Віталія Миколенка до англійського «Евертона». Поки офіційної інформації про цей трансфер немає, але за повідомленням засобів масової інформації, сума операції ніби складе 21 мільйон євро. Також зазначається, що офіційно про перехід має бути оголошено після 1 січня 2022 року, коли в Англії відчиниться трансферне вікно.

Відомий факт, що Віталій Миколенко почав займатися футболом у Черкасах. Згодом юний талановитий гравець переїхав на навчання до школи київського «Динамо», а зараз є футболістом основного складу столичної команди.

Про черкаський період (2005-2009 р.р.) навчання футболу Віталія Миколенка розповідалося вже чимало. «Черкаський спорт» спробував знайти знімки того періоду, що перейшло у таке собі маленьке журналістське розслідування. Пошуки світлин привели до Вадима Березюка, син якого – Едуард – свого часу починав займатися футболом в одній групі з Миколенком. У ході розмови «випливли» цікаві факти, які стали поштовхом для подальших дій. Щоправда фото того періоду так і не збереглися.

Вадим Березюк згадав, як починалося формування тренерами Сергієм Усаковським й Ігорем Столовицьким групи з дітей 1998 року народження у футбольному клубі «МАКС» (Черкаси).

–   Було це у 2005 році. Пам’ятаю, коли вже почалися заняття, тренери Ігор Столовицький і Сергій Усаковський попросили Олексія Блоху, який у ФК «МАКС» займався більш технічної роботою, пройтися по двох школах «Луначарки» і знайти дітей, бажаючих займатися футболом. Прийшло значно більше дітей, ніж потрібно було, і у тій групі тренери вибрали 5 перспективних, на їхню думку хлопців, серед яких був і  Віталій Миколенко. Він був меншим від інших дітей, але навчання почав з хлопцями на 1-2 рік старших. Майбутня зірка українського спорту вже тоді виділялася серед інших дітей своєю швидкістю в опановуванні азів футболу.

Після цієї розмови «Черкаський спорт» зв’язався з тренерами Ігорем Столовицьким, Сергієм Усаковським і Олексієм Блохою і запропонував зустрітися, щоб вони згадали про події шістнадцятирічної давнини і розповіли, як гравець національної збірної команди України і київського «Динамо» починав займатися футболом у ФК «МАКС» (Черкаси). Бесіду було запропоновано провести там, де Віталій Миколенко і багато інших черкаських футболістів проводили перші тренування. Щоправда, те старе футбольне поле, на території Черкаського інституту пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля, з часом зазнало реструктуризації.

У ході відвертої бесіди з тренерами з’ясувалося багато цікавих і, у деякій мірі, сенсаційних історій. Крім Миколенка, згадувалося, як інші, відомі зараз вихованці черкаського футболу – Артем Бондаренко і Артем Довбик – починали свій шлях у великий футбол. Цікаво, що восени цього року всі ці футболісти були запрошені до складу національної збірної команди України з футболу.

Також обговорювалося бачення ситуації із виходом дитячо-юнацького футболу Черкащини на той рівень, щоб представництво місцевих футболістів у збірних командах України була ще більшою.

А тепер до уваги – відверта розмова з відомими черкаськими тренерами Ігорем Столовицьким, Сергієм Усаковським і Олексієм Блохою: