Тренер жіночої футбольної команди УДПУ Володимир Щербина про виступ на Європейських студентських іграх

5 Серпня, 2022

Жіноча збірна команда з футболу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини під керівництвом Володимира Щербини стала срібним призером Європейських студентських ігор 2022, які відбулися в Польщі і виборола путівку на Чемпіонат Світу

Сайту УманьNews.City тренер відповів на кілька питань, щодо виступу команди у Польщі.

Чому не золото ?

─ Насправді наша головна задача була потрапити в фінал. Ми відразу знали, що на Чемпіонат Світу поїдуть дві кращі команди, тобто 1 і 2 місця. Це була дуже амбітна задача для новачків. Але команда УДПУ не випадково потрапила на Європейські студентські ігри. Йшли до цього планово і цілеспрямовано, крок за кроком: виграли обласну універсіаду і Кубок України в листопаді 2021року. Отримали путівку на Європейські ігри.

Коли війна почалася ми припинили свої тренування. Ряд змагань також відмінили. Але коли прийшло запрошення на Європейські студентські ігри ми відновили заняття, почали серйозно тренуватися. Безумовно хвилювалися, адже були дебютантами цих змагань. Потім побачили, що ми дуже достойно тримаємося.

Ми перемогли Португалію, з французами ми грали рівно, хоча це одна з найсильніших команд Європи. Наша перша з ними гра була внічию, а в фіналі ми поступилися. Але це дуже достойний і сильний противник. До того ж у нас були декілька травмованих гравчинь, нерівний склад. Але ж ми виграли срібло!

Спочатку, після гри дехто з дівчат плакав, бо хотілося перемогти. Але до церемонії нагородження опанували себе і вже посміхалися та раділи. Адже маємо путівку на Світ. Хоча не відомо, чи відбудеться Чемпіонат Світу, адже він мав би бути в Китаї. А це вже політика.

Чи може бути спорт поза політикою?

─ Я в це не вірю. Можливо, якщо гра заради гри, якщо результат не важливий. Але коли мова йде про перемогу, про те що ти представляєш свою країну.. це вже політика.

Ми це дуже добре відчули на собі ─ шалена підтримка України в Польщі. Завдяки тому що приймаюча сторона і Європейська студентська спілка взяли на себе витрати по участі української команди – ми змогли взяти участь в Іграх. росію і білорусь від ігор відсторонили. Якби вони брали участь в Універсіаді, то ми б відмовилися. А так ─ ми відчували підтримку. Особливо після фіналу, коли починається неформальне спілкування. У наших дівчат всі просили українську символіку: прапорці, футболки, кепки… Француженки після гри співали з уманчанками Гімн України. «Слава Україні!» ми чули часто.