Чергове «дербі Уманщини» вибиває з чемпіонської гонки «УТК»

14 Жовтня, 2019

Футбол. Чемпіонат Черкаської області серед команд вищої ліги. 12 жовтня. Умань. Центральний стадіон. 850 глядачів. «УТК» (Паланка) – «Базис» (Кочубіївка) – 0:1 (0:1)

«УТК» – «Базис» 0:1 (0:1)

12 жовтня. Умань. Центральний стадіон. 850 глядачів.

Арбітри: Погорілий М., Ларін К., Труба С.

«УТК»: Щербина, Дудник, Подколзін, Яловенко (84, Рудь), лут (71, Єжаченко), Горобець, Новіков, Потапов, Троян, Ібрахім (57, Король), Лебедєв (46, Раковський).

«Базис»: Кліменко, Чернишенко, Каплюченко, Мачульський, Гірський, Тастанкулов (58, Тепляков), Гріщенко, Довгопятов (53, Панов), Попсуй (71, Осіпчук),Смілянець (77, Тарасюк), Янчук (87, Рибак).

Гол: Гірський (43)

Попередження: Подколзін (68), Горобець (70), Троян (70), Гірський (70)

Цьогорічний чемпіонат області виходить на фінішну пряму. І можна говорити про кульмінацію – саме в останніх турах всі чотири претенденти на медалі і чемпіонство зустрічаються в особистих зустрічах між собою. Цього гарного осіннього дня в Умані був матч саме з числа таких. Та ще й дербі Уманщини – традиційно поєдинки між «УТК» та «Базисом» проходили видовищно, результативно та драматично. Цього разу деякі з традицій було підкореговано – вдруге в 15-ти матчах переміг СК «Базис» і лише вдруге одна з команд не забила бодай одного м’яча. Але що залишилося незмінним – привід поговорити в уболівальників і цей матч залишить на тривалий час.

Поєдинок розпочався з ряду штрафних ударів в безпосередній близькості від карного майданчика «УТК». Але два найнебезпечніших з них прийшлися в «стінку». Поступово стало очевидним, які орієнтовні плани вибудовували головні тренери команд на гру. «Базис» орієнтувався на тактичну схему 4-5-1 і сконцентрувався на своїй половині, не застосовуючи високого пресингу. «УТК» ж мали більше орієнтовану на атаку тактику 4-4-2. Правда, при цьому доводилося добряче помізкувати і постаратися, щоб знайти шпарини в захисних побудовах суперника. Але це вдавалося. На 10-й хвилині зряче зльоту в дальній кут бив Потапов. Але трішки не поцілив. На 18-й хвилині супер-шанс мав Подколзін. Дмитро підключився до атаки під час стандарту і саме до нього відскочив м’яч у чужому штрафному. Але Дмитро промахнувся метрів з 10-ти… На 23-й хвилині тепличники провели гарну комбінацію, в кінці якої Новіков вивірено подав справа на дальню штангу і там зльоту майже «ножицями» пробивав Лебедєв, але поцілив у воротаря. А на 31-й хвилині того таки Лебедєва взагалі тонкою передачею вивели сам на сам з воротарем. Але Владислав не зміг переграти досвідченого Кліменко.

У відповідь «Базис» створив гострий момент на 41-й хвилині. Довгою діагоналлю Попсуй виводив сам на сам з воротарем Смілянця, але Щербина своєчасним виходом за штрафну підстрахував партнерів і ліквідував загрозу. Попри таке співвідношення моментів на перерву команди пішли за рахунку … 0:1 на користь «Базису». На 43-й трапився дивовижний гол. «Базис» скористався позиційною помилкою правофлангових гравців «УТК» (Лут і Троян чомусь опинилися в одній точці) і запустив у вільну зону передачею Гірського. Той намірився виконати навісну передачу, яка була логічною. І виконав. При цьому м’яч дещо «звалився» і по неймовірній дузі влетів в … дальній кут воріт «УТК». Це було неочікувано для досвідченого Володимира Щербини і абсолютно всіх на стадіоні… Але факт є фактом – номінальні гості відкрили рахунок.

Рахунок першого тайму не передбачав кардинальних змін в тактиці і поведінці команд. «Базису» тим паче тепер не було потреби «розкриватися». А «УТК» тим паче потрібно було активно йти вперед. Казанюк замінив нападника – на поле вийшов досвідчений Раковський. І саме він мав два чудових шанси забити. На 56-й хвилині чудову подачу справа виконав Дудник. Раковський без перешкод пробивав головою зблизька. Бив в дальній кут. Схибив… А за 7 хвилин Король виводив того таки Раковського сам на сам з воротарем. Але Олександр затягнув з ударом і Каплюченко врятував свою команду, наздогнавши нападника і заблокувавши удар. Між цими епізодами майстерність продемонстрував Щербина, коли парирував удар Панова з кута штрафного.

Ну а 69-й хвилині трапився ключовий епізод матчу. Раковський тонким пасом з центрального кола виводив практично сам на сам з воротарем партнера. Рятувати ситуацію кинувся фланговий оборонець «Базиса» Чернишенко і голкіпер Кліменко. В епізод реактивним ривком втрутився ще один нападник «УТК» Король. Таким чином в одній точці опинилися відразу четверо – в підкатах стелилися оборонець і воротар «Базиса» і на ривку двоє гравців «УТК». М’яч в результаті опинився у тепличників і вони вдвох вискочили на порожні ворота!!! Пробігши десяток метрів, вони таки спрямували м’яч у ворота, але саме в цей момент … пролунав свисток арбітра матчу Миколи Погорілого. Ні на стадіоні я не вгледів там гри рукою, ні під час багаторазового перегляду відеозапису. Традиційно для ФК «УТК» ми викладаємо відеофрагмент для того, щоб кожен зміг сам сформувати власну думку.

Акцентую увагу ще на кількох нюансах. Арбітр відверто відстав від моменту і перебував на такій відстані від епізоду, як більшість глядачів на трибунах. Асистент арбітра, який теоретично міг бачити епізод краще, жодним чином нічого не сигналізував. Того більше – асистент арбітра продовжував рухатися до лінії воріт, спостерігаючи за тим як забивають м’яча! Далі. Арбітр чомусь так затримав свисток, що двоє гравців пробігли ще десяток метрів і вже спрямовували м’яч у порожні ворота. Все це нагадувало епізод з культового фільму «ДМБ»: «Ти суслика бачиш? Ні! А він є!». Після такого рішення арбітра на полі почалася штовханина за участю практично всіх гравців обох команд. В результаті штовханини троє отримали по попередженню і гра поновилася. Поновилася, але відверто була зламана! «УТК» намагалися відігратися, але того, що було до того епізоду на 69-й хвилині, вже не було. Та і «Базис» вчепився у свій шанс мертвою хваткою – ті таки Каплюченко та Мачульський, що грали центральних оборонців, помилок не припускалися. В одному з моментів знову продемонстрував майстерність Щербина – тепер він видовищно парирував гарний удар Юрія Гріщенка. На 86-й хвилині ледь не було знято всі питання у грі – арбітри (асистент Ларін) запустили з очевидного офсайду сам на сам з воротарем Янчука. Але форвард, що скільки років на горі списків бомбардирів обласного чемпіонату, непритаманно собі не реалізував «буліт» (розрядив свою «гармату» поряд зі штангою). Вісім (з компенсованими) хвилин інтрига ще прожила, але рахунок не змінився. «Базис» продовжує боротьбу за чемпіонство. «УТК» натомість втрачає навіть теоретичні шанси на чемпіонство і на друге місце, але продовжує боротьбу за «бронзові» медалі.