Сторінки історії: півфінал Кубка України 2013/14 рр. “Славутич” (Черкаси) – “Шахтар” (Донецьк). ВІДЕО ГРИ

28 Травня, 2022

У травні виповнилося 8 років з дня проведення легендарного матчу «Славутич» – «Шахтар» Донецьк
Черкащани, вміло і результативно скориставшись прихильністю жереба, на той час стали першою командою ПФЛ, яка досягла півфінальної стадії національного Кубка.
Спочатку в додатковий час у Овідіополі був подоланий місцевий «Реал Фарма», потім – домашні перемоги над сімферопольською «Таврією» та першоліговим «Авангардом» із Краматорська. Гра 1/8 фіналу запам’яталася аварійним відключення світла на арені стадіону та автоголом у компенсований час.

Навесні на черкащан очікував поєдинок чвертьфіналу проти іншого представника першого дивізіону – тернопільської «Ниви». 26 березня Центральний стадіон міста Черкас не зміг втиснути в себе всіх охочих подивитися матч 1/4 фіналу розіграшу національного Кубка. Попри сухі цифри запису в протоколі – 10.300 (місткість арени), за грою де-факто спостерігало близько 13 тисяч уболівальників, які активно освоїли паркан та східці між секторами. Черкащани розпочали матч феєрично: створили за чверть години низку небезпечних гольових моментів, проте, забивши гол, збавили оберти. У грі нервів – серії післяматчевих пенальті – сильнішими виявилися господарі 4:3. Кілька тисяч уболівальників під вибухи салюту прямо на футбольному полі разом із командою святкували перемогу.

Історичний для черкаського футболу півфінальний матч проти донецького «Шахтаря» відбувся 7 травня 2014 року. Із високо піднятою головою залишали поле гравці «Славутича» – незважаючи на рахунок на табло, глядачі проводжали своїх улюбленців стоячи. Залізна дисципліна, неймовірна самовіддача та витримка підопічних Юрія Бакалова «затягнули» гранда вітчизняного футболу в додатковий час. Друголіговий колектив зумів утримувати 105 хвилин свої оборонні редути проти на той час понад десять років незмінного учасника кваліфікаційних й основних раундів Ліги Чемпіонів УЄФА.

Кубковий шлях:
1/32 фіналу. 07.08.2013 р. 250 глядачів.«Реал Фарма» Овідіополь(2 ліга) «Славутич» 2:3 (2:2) д.ч.
Голи: Продан 36, Лобов 56 автогол – Чеботарьов 52, Андрєєв 80 автогол, Ушаков 112
1/16 фіналу. 25.09.2013 р. 4850 глядачів. «Славутич» – «Таврія» Сімферополь(Прем’єр-ліга) 3:1 Голи: Полтавець 25, Захаревич 55, Лобов 90 – Калюжний 50
1/8 фіналу. 30.10.2013 р. 6700 глядачів. «Славутич» – «Авангард» Краматорськ (1 ліга) 1:0
Гол: Сангаре 90+2 автогол
Не реалізував пенальті Свиридов («Авангард»), 74 – вище воріт
1/4 фіналу. 26.03.2014 р. 10300 глядчів. «Славутич» – «Нива» Тернопіль (1 ліга) 1:1 (1:1), пен. 4:3
Голи: О.Тарасенко 12 – Семенюк 90+5
Післяматчеві пенальті реалізував: О.Тарасенко, Чеботарьов, Батальський, Лобов – Малиш, Гринченко, Яворський.
Післяматчеві пенальті не реалізував: Гонщик (воротар) – Семенюк (воротар), Мельник (вище воріт).
1/2 фіналу. 07.05.2014 р. 10300 глядачів. «Славутич» – «Шахтар» Донецьк (Прем’єр-ліга) 0:3 (0:0) д.ч.
Голи: Едуардо 105, Тайсон 110, Бернард 120.

07.05.2014 р. «Славутич» – «Шахтар» Донецьк (1 тайм)

07.05.2014 р. «Славутич» – «Шахтар» Донецьк (2 тайм)