Віталій Миколенко: «У моменті з пенальті в наші ворота я не порушував правила»

24 Червня, 2020

Захисник «Динамо» Віталій Миколенко провів на полі весь матч із «Колосом», після гри він поділився з офіційним сайтом клубу – fcdynamo.kiev.ua враженнями від поєдинку:

– Особисто у мене осад від нашої гри залишився. Але головне, що ми перемогли і заробили три очки, які для нас зараз дуже важливі. Не люблю обговорювати суддівство, але, те, що робив арбітр із VAR… У нашу сторону поставив пенальті, тому що я, нібито, порушив правила, але там фолу і близько не було! Мене цей пенальті трохи психологічно надломив. Після нього було складно нормально продовжувати гру. Якщо в чемпіонаті України впроваджують VAR, потрібно нормально моменти розглядати, а то скоро будемо грати за баскетбольним правилами, згідно з якими будь-який дотик – це фол.

І в їхню сторону рішення з одинадцятиметровим ударом було, м’яко сказати, дивним. Вербич сам підійшов до арбітра і сказав, що там пенальті не було, що проти нього правила не порушували, і VAR можна не дивитися, а суддя його просто відігнав, для мене це незрозуміло.

– Постійні зупинки гри дратували?

– По п’ять-шість хвилин просто стояти і чекати, поки він подивиться повтор і прийме рішення, будь-якого футболіста, як мінімум, напружує.

– «Динамо» добре провело два попередні матчі, але в поєдинку з «Колосом» гра команди була не настільки переконливо. Із чим це пов’язано?

– Не можу сказати, що щось пішло не за нашим сценарієм. Ми непогано почали – у «Колоса» майже не було моментів. Потім почалися стандарти, незрозумілі штрафні удари, які ми заробляли поблизу своїх воріт. Напевно, це трохи надломило нас, і ми почали нервувати. Крім того, ми намагалися швидко забити м’яч, і коли відбирали його, бігли в атаку без будь-якого контролю. У результаті вийшли «гойдалки». «Колос» у цьому плані краще контролював м’яч, і коли його відбирав у нас, не завжди вибігав у контратаку.

– Напевно, легше стало вже після вилучення у складі суперника?

– Звичайно, грати було легше, оскільки у нас на одного гравця більше. Але особисто мені за рахунку 1:1 легше не було через постійні зупинки для перегляду VARа, які мене засмучували, адже було неможливо нормально грати. Ми п’ять хвилин грали, потім шість хвилин дивилися VAR.

– Переможний м’яч де Пена забив уже наприкінці матчу. До цього гра була нервовою та напруженою?

– Ну, звичайно! Я був упевнений, що ми переможемо. Тим паче в більшості, але нічийний рахунок змушував трохи понервувати.

– Яке враження на вас справив «Колос»? Це сильний суперник?

– Можу сказати, що ця команда однозначно гідна першої шістки, вона дуже добре оборонялася, і атаки у них були досить перспективні. Вони цілеспрямовано готувалися до поєдинку з нами і гідно себе проявили в цій грі. Одним словом, молодці.

– У вас буде достатньо часу на підготовку до наступного суперника – чернігівської «Десни», оскільки ви будете працювати в тижневому циклі. Уже думали про цей поєдинок?

– Ми дивилися їхній минулий матч із «Зорею». «Десна» бореться за медалі і дуже добре виглядає в іграх, як і «Зоря» і всі інші команди в першій шістці. Словом, бойовита, хороша команда. Відчуваю, що і ми вже провели достатньо ігрового часу, і в матчах стає набагато легше працювати на повній швидкості.