Віце-президент АФУ Володимир Гримайло: Ми хочемо розвивати історію «Матчу усіх зірок»

14 Грудня, 2021

Вже 15 грудня у Черкасах відбудеться виставковий матч за участі найкращих футзалістів країни

Віце-президент Асоціації футзалу України Володимир Гримайло у коментарі UA-Футбол поділився своїми очікуваннями від Матчу усіх зірок, який 15 грудня відбудеться у Черкасах.

– Чому саме Черкаси обрали місцем проведення матчу?

– Варіантів як завжди було декілька. По-перше, з точки зору умов, запропонованих містом. По-друге, Черкаси – розташовані географічно у центрі країни, тому зручні для приїзду учасників. По-третє, тут паралельно проходить навчально-тренувальний збір чоловічої національної збірної України, яка потім поїде на товариські матчі до Азербайджану. Тому це була така локація, де не потрібно було розриватися усім. Це вийшло ідеальне поєднання.

– Тонке питання. Чому цього року вирішили поділити команди не на “Південь” та “Північ”, а на “Схід” та “Захід”?

– Абсолютно без жодного підтексту. Зазвичай всі ліги, коли проходять такого родо матчі, поділяються на “Схід” та “Захід”. Коли проводили в перші сезони, це було пов’язано із військовими діями на сході країни, тому це питання більш гостро стояло. Ми на той час вирішили від такого відмовитись. Зараз вирішили повернутись до класичного поділу, який відбувається на всіх матчах зірок у всіх лігах та усіх видах спорту.

– Наскільки Матчі усіх зірок допомагають популяризувати футзал?

– Якщо ми все-таки говоримо, що Матч зірок – це шоу, то якраз ми показуємо концентрацію та потенціал можливостей, які може дати футзал. Тобто не завжди це відбувається на клубному рівні чи рівні збірних в силу різних причин. А тут ми на Матчі зірок, на Суперкубку країни можемо показати максимум медійної складової, максимум рекламного потенціалу і максимум шоу, яке супроводжує, власне, гру. Тому я вважаю, що це один із ключових разових матчів, який викликає величезний ажіотаж навіть для осіб, які цікавляться спортом, але не є прихильниками футзалу. Тобто такі матчі дивитться навіть публіка, яка не є типово футзальною, однак за рахунок таких матчів потенціал цієї публіки значно збільшується. Плюс тому що у нас є титульний партнер, співпраця з яким дозволяє реалізувати цілий ряд медійних і маркетингових можливостей.

– Що більш цікаво для аудиторії: Матч зірок чи Суперкубок? Та чи можна їх порівнювати?

– Важко поєднати такі матчі. Хоч Суперкубок і вважається матчем виставковим, але в ньому все-таки грають команди, які здобули це право за спортивним принципом. В Суперкубку є приз, який так чи інакше рахується в історії титулів конкретної команди. І це все-таки виступають клуби. В даному випадку в Матчі зірок грають представники усіх клубів Екстра-ліги. За критеріями відбору у нас брали участь і головні тренери, і тренери конференцій, і президенти клубів. Однак базова умова – щоб із кожного клубу було мінімум по одному гравцю. Тому це наче зріз найкращих футзалістів країни. Причому, у відборі приймали участь як вболівальники, так і спеціалісти. Відповідно, зіграють не з точки зору тренера найкращі гравці. Це зірки у своїх командах. Тобто це, мабуть, суміш спортивних здобутків футболістів та їх медійної привабливості, впливу та значення у конкретному клубі.

– Що чекає глядачів на Матчі усіх зірок 2021?

– Матч складатиметься із трьох частин: перша і третя частини буде, власне, спортивний поєдинок між конференціями “Схід” та “Захід”. Другий тайм буде конкурсною програмою за участю зірок футзалу. Буде конкурс з умовною назвою “Найвлучніший”, “Найшвидший” і “Найтехнічніший”. Й відповідно переможці конкурсу отримують пам’ятні подарунки. А під час самого матчу буде тісна кооперація із вболівальниками – розіграші, конкурси, призи тощо. Тобто залучення публіки до шоу – це іще одна характерна відмінність таких виставкових матчів. І воно буде максимально можливим.

– Які очікування від Матчу усіх зірок 2021?

– Перше. Ми хочемо розвивати історію цього матчу. Для нас це буде третій матч за усю історію українського футзалу. Північноамериканські ліги вже більше п’ятидесяти проводять такі матчі, а ми стоїмо біля джерел формування бренду “Матч зірок” в українському футзалі. Ми хочемо зробити свято для самих гравців, яке не замикається на самій грі. Ми хочемо створити дійсно суттєвий інформ-привід та максимально огорнути таким поняттям, як шоу. Крім цього, у нас декілька днів тому була визначна історична подія: 25 років від моменту, коли українська футзальна збірна здобула перші та єдині нагороди на Чемпіонаті світу і стала бронзовою. Ми на цю гру також запросили представників тренерського штабу та гравців тієї збірної. Вони будуть нагороджені пам’ятними відзнаками і ми вшануємо їх вклад в український футзал.

Нагадаємо, що Матч усіх зірок відбудеться 15 грудня у Черкасах. Купити квитки на подію ви можете тут.