Про що говорили на нараді представники команд, учасників чемпіонату України з футзалу (II ліга, черкаська зона)

20 Січня, 2022

19 січня відбулася зустріч керівництва Асоціації футзалу Черкащини з представниками команд, які беруть участь у регіональному етапі чемпіонату України з футзалу серед команд другої ліги

Ініціаторами такої наради на початку 2022 року стали спільно обласна асоціація футзалу та керівники кількох футзальних команд.

Президент АФЧО Юрій Гончаров на початку пояснив у чому суть зустрічі. Зокрема по ходу нинішнього сезону виникають питання, які можна вирішувати вже зараз. Одне з них це суддівське. Юрій Гончаров запропонував визначити один день між турами, щоб  арбітри, які проводять арбітраж матчів нашого регіонального чемпіонату України, мали можливість по наданих нарізках матчів пояснити ті чи інші свої рішення. Це буде реакцією на претензії, які інколи виникають до дій арбітрів. Але, зрозуміло, що на результат проведеної зустрічі це не вплине. Час йде вперед і диктує свої нові умови, тож президент Асоціації футзалу Черкащини запропонував вже зараз вносити свої пропозиції для винесення на обговорення, щоб внести їх у регламент чемпіонату 2022/2023 років. Ще Юрій Гончаров запропонував створити окрему ліги, до складу якої б увійшли постійні учасники обласних футзальний змагань, а керівники команд взяли б активну участь у створенні такого турніру та несли відповідальність за його проведення.

Очільник обласного футзалу повідомив, що для покращення комунікації між учасниками змагань буде створено групу у вайбері.

Далі слово взяв президент ФК «Майфон» (Черкаси) Сергій Майчук, який виніс на обговорення присутніх – керівництва АФЧО і представників команд, кілька блоків питань.

Сергій Майчук відзначив, що у цьому чемпіонаті арбітри зустрічі допускають незначну кількість серйозних помилок, але на його думку арбітри по різному трактують один і той же момент, тому такий собі день «арбітра» був би необхідним.

Запропоновано, щоб між командами був більш тісніший контакт. Були поодинокі випадки, коли суперники виходили на гру у формі з однаковим відтінком кольору. Тому домовлятися між собою про колір ігрової форми краще напередодні гри.

Президент «Майфона» призвав керівників футзальних колективів до толерантного відношення один до одного, коли виникає бажання запросити до себе гравця з іншої команди. При цьому необхідно було б внести зміни у регламент проведення змагань зміни, щодо переходу гравців.

Популяризацією футзалу і змагань, в яких беруть участь, мають також мають активно займатися самі клуби, а не лише Асоціація футзалу Черкаської області.

Сергій Майчук зазначив, що бажано було б, щоб змагання висвітлювалися у більшій кількості засобів масової інформації.

Після цього до обговорення долучилися представники «Цетуса», «Служби порятунку», «Рятівника», «Черкаських козаків» та інших команд.

Підсумовуючи зустріч Юрій Гончаров, наголосив, що пропозиції і зауваження слушні, але потрібно враховувати, що зараз ми проводимо змагання у складний період, пов’язаний із коронавірусною інфекцією, що суттєво впливає на вирішення багатьох питань. Проте є пункти, які можна вже зараз втілювати у життя. Про створення групи у вайбері для спілкування між представниками команд вже наголошувалося. Відомий в Україні тренер Сергій Гупаленко готовий у Черкасах проводити навчання тренерів для наших обласних команд і незабаром буде оголошено набір слухачів туди. Актуальним є поповнення складу арбітрів, тож набір у групу навчання найближчим часом також почнеться. Щодо покращення трансляції матчів, а саме – зйомку вести із двох камер, то питання у стадії завершення вивчення.

Загалом вже зараз починається робота над регламентом чемпіонату 2022/2023 років та збиратимуться для цього пропозиції і побажання. Також незабаром розглянеться питання по створенню робочої групи для організації окремої футзальної Ліги.

Фото з архіву