Регламент розіграшу Кубку Черкаської області з футзалу сезону 2022 р.

9 Лютого, 2022

Боротьба за почесний футзальний трофей Черкащини проходить у кілька етапів.

І.     МЕТА І ЗАВДАННЯ

Кубок  Черкаської області з футзалу серед чоловіків сезону 2022 р.

проводиться з метою популяризації та піднесення престижу футзалу в області, забезпечення

необхідної майстерності гравців для успішного виступу на обласних та Всеукраїнських змаганнях.

Завданням змагання є:

 • залучення населення до занять фізкультурою і спортом;
 • пропаганда здорового способу життя;
 • підготовка резервів;
 • визначення володаря  Кубку  Черкаської області  з футзалу сезону 2022 р .

ІІ. СТРОКИ  ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

 

Змагання  Кубку  проводяться  згідно з календарем ігор з  3 січня  2022 року ( згідно розкладу в групах)

ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯМ ЗМАГАНЬ

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює Ассоціація фут залу Черкаської області.

Головний суддя Зубко Микола Миколайович.

 

ІV. УЧАСНИКИ ТА СКЛАД КОМАНД

 

У змаганнях  Кубку мають право брати участь команди фізкультурно-спортивних товариств,  відомств та спортивних і фізкультурних клубів, а також команди громадських об’єднань, підприємств та комерційних структур, які взяли зобов’язання виконувати Статут та регламентні норми Ассоціації і цього Положення, надали до Ассоціації необхідну документацію, своєчасно сплачують внески та здійснюють обов’язкові платежі у встановленому порядку та терміни. До участі в змаганнях допускаються команди м. Черкаси та Черкаської області, гравці яких мають дозвіл лікаря і спортивну форму згідно з «Правилами гри у футзал».

 

 1. До змагань не допускаються:
 • Гравці, вік яких, на день подання заявки на турнір, менше 15 років.
 1. Склад команди: 18 гравців та 2 тренера. Безпосередньо на гру до рапорту (протоколу) арбітра вносяться не більше 15 гравців.

 

 1. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
 2. Кубок Черкаської області проводиться згідно з діючими «Правилами гри у футзал» :
 3. Гра складається з 2 –х таймів по 20 хвилин грязного часу.

Ігри у Кубку проводяться за змішаною системою  :  Перший етап проводиться за коловою системою  . Команди учасники розподілені за територіальним принципом на 3 (три ) групи:

 • Група « А» (ігровий зал Черкаси )
 • Група « В» (ігровий зал Звенигородка)
 • Група « С» ( ігровий зал Монастирище ).
 • Команди груп « В» та «А» грають в одне коло , команди групи « С» в два кола ( в зв’язку з меншою кількістю команд в цій групі).  За результатами першого етапу  команди які зайняли місця  1(перше)  ,  2(друге) та 3 (третє)  в групах « В» та « А» та 1(перше)  та 2 (друге) місце в групі « С»  виходять у другий етап (1/4)

На другому етапі команди грають за кубковою системою яка складається з чверть фіналу ( 1/4) , півфіналу ( 1/2 ) та фіналу  Кубка. Переможці 1/4 визначаються за  результатом однієї ігри, у разі нічийного результату пробиваються по 5 (п’ять ) шестиметрових ударів,якщо переможя не виявлено  виконання ударів триває доки одна з команд не забила більше м’ячів , за умови виконання однакової кількості ударів.  Дисциплінарні санкції та кількість жовтих та червоних карток після першого етапу не анулюються. Пари 1/ 4 формуються наступним чином  :

1)1 «А» – 3 « В»

2)1 «С» – 2 «В»

3)1 «В» – 3 « А»

4)2 «С» –  2 «А ».

Півфінал складають переможці пар 1-2 та 3 -4 переможці визначаються за результатом  однії ігри. у разі нічийного результату пробиваються по 5 (п’ять ) шестиметрових ударів,якщо переможя не виявлено  виконання ударів триває доки одна з команд не забила більше м’ячів , за умови виконання однакової кількості ударів. Переможці  зустрічаються у фіналі, переможці визначаються за результатом  однії ігри. у разі нічийного результату пробиваються по 5 (п’ять ) шестиметрових ударів,якщо переможя не виявлено  виконання ударів триває доки одна з команд не забила більше м’ячів , за умови виконання однакової кількості ударів.

 1. На першому етапі місця команд визначаються за більшою кількістю очок: за перемогу нараховується 3 очки(, за нічию 1 очко, за поразку (неявку) – 0 очок. При однаковій кількості очок у двох  команд перевага надається команді яка має:
 • Кращий результат  в особистих зустрічах.
 • кращу різницю забитих та пропущених м’ячів в усіх зустрічах на першому етапі .
 • більшу кількість забитих м’ячів в усіх зустрічах на першому етапі .
 • Меньшу кількість пропущенних м’ячів в усіх зустрічах на першому етапі .
 • -більшу кількість перемог в усіх зустрічах на першому етапі .
 • Fair play очки . Жовта картка – 1 бал, червона картка – 2 бали. Переможець команда з меншою кількістю балів.
 • Жеребкування

При однаковій кількості очок у трьох і  більше команд перевага надається команді яка має:

 • більшу кількість очок в особистих зустрічах.
 • Краща різниця забитих та пропущенних м ‘ячів в особистих зустрічах.
 • Більшу кількість забитих м’ячів забитих в особистих зустрічах.                    –  Меньшу кількість пропущенних м’ячів  в особистих зустрічах .                                                                                    –     Краща різниця забитих та пропущених м’ячів  у всіх зустрічах .
 • Більшу кількість забитих м’ячів у всіх  зустрічах .
 • Меньшу кількість пропущенних м’ячів у всіх зустрічах .
 • Більшу кількість перемог у всіх зустрічах .

– Fair play очки . Жовта картка – 1 бал, червона картка – 2  бали. Переможець команда з меншою кількістю балів.

 • Жеребкування
 1. Якщо команда двічі, протягом Чемпіонату, не з’явилась на матчі, вона автоматично знімається зі змагань, при цьому сплачені нею грошові внески не повертаються. Командам, з якими вона повинна була грати зараховується перемога з рахунком 3:0, за умови, що команда, яка вибула, зіграла 50% ігор. Якщо вона зіграла менше 50% ігор, результати всіх ігор за ії участю анулюються.
 2. У випадку припинення матчу арбітром з вини однієї з команд їй зараховується поразка з рахунком 0:3. Якщо рахунок на момент припинення матчу вищий ніж 3:0 на користь команди якій зараховується перемога, то зберігається більш високій результат. До команди винуватця застосовуються відповідні санкції. Відповідальність несе керівництво команди (клубу).
 3. У разі припинення матчу з вини обох команд їм обом зараховується поразка з рахунком 0:3 та застосовуються санкції. Відповідальність несе керівництво команд (клубів).
 4. У випадку припинення матчу до закінчення ігрового часу не з вини учасників гри або для пробиття пенальті, він дограється з хвилини на якій був припинений, гравцями команд, що внесені до протоколу на перервану гру, як правило, в тому самому спортзалі де він проходив. Час припинення матчу повинен бути відображений в протоколі (рапорті) арбітра. Рахунок та дисциплінарні санкції зіграної частини матчу при дограванні зберігаються.
 5. Гравці однієї футбольної команди повинні мати однакову за кольором форму, окрім воротаря.
 6. Ігрова форма складається з футболки, трусів та гетрів. Також кожного гравця має бути екіпіровано захисними щитками та відповідним взуттям.
 7. Якщо у двох команд кольори основної ігрової форми збігаються, то команда гість змінює форму. Команда гість в календарі ігор та в протоколі (рапорті) арбітра зазначена другою.
 8. На футболці позаду  повиннен бути  номер гравця, за яким він внесений до протоколу матчу.
 9. За участь у матчі дискваліфікованого, незаявленого або незаписаного в протокол матчу гравця, команді зараховується поразка з рахунком 0:3 і застосовуються відповідні санкції, а команді суперниці зараховується перемога з рахунком 3:0. Якщо різниця м’ячів більша або дорівнює 3, на користь команди якій зараховується перемога, рахунок залишається незмінним. Відповідальність несе керівництво команди (клубу).
 10. За участь у матчі в обох командах дискваліфікованих, незаявлених або незанесених до протоколу матчу гравців обом командам зараховується поразка 0:3 і до них застосовується відповідні санкції. Відповідальність несе керівництво команд (клубів).
 11. За участь у матчі гравця, який заявлений ще за будь яку команду, що приймає участь у змаганнях АФУ, команді зараховується поразка з рахунком 0:3 і застосовуються відповідні санкції, а команді суперниці зараховується перемога з рахунком 3:0. Якщо різниця м’ячів більша або дорівнює 3, на користь команди якій зараховується перемога, рахунок залишається незмінним. Відповідальність несе керівництво команди (клубу).
 12. Гравець, прізвище якого внесене до протоколу, вважається учасником матчу навіть якщо він не виходив на майданчик (не брав безпосередньо участі у грі).
 13. Право знаходитись в технічних зонах мають тільки гравці команди,  прізвище яких внесено до протоколу матчу. Разом з ними можуть знаходитись два тренери або керівника команди. Ці особи вважаються учасником матчу.
 14. Наявність в технічної зоні інших сторонніх осіб забороняється.
 15. З метою підтримання іміджу та створення атмосфери довіри до Ассоціації та арбітражу і інспектування взагалі, поведінка учасників матчу, навіть та, що не пов’язана зі спортивною діяльністю, повинна відповідати діючому законодавству України, принципом лояльності, прозорості, чесності та загальним морально-етичним нормам.
 16. За перші 3 жовті картки отримані в матчах гравець підлягає відстороненню на один наступний матч. За кожні наступні 3 жовті картки відсторонення збільшується на один матч. Відсторонення здійснюється автоматично без додаткового рішення Ассоціації.
 17. Гравець, який отримає червону картку, в обов’язковому порядку пропускає наступний матч та допускається до подальших ігор тільки після рішення Ассоціації.
 18. Дві жовті картки, отримані гравцем в одному матчі, при обліку враховуються як червона картка та автоматично анулюються, при цьому, раніше отримані, попередження не знімаються. Такий гравець автоматично пропускає наступний матч без додаткового рішення Ассоціації.
 19. Команда зобов’язана самостійно вести облік застосованих до її гравців дисциплінарних санкцій (жовтих та червоних карток) та несе за це відповідальність.
 20. Тайм-аут надається команді тільки якщо вона подала картку однохвилинної перерви.
 21. Тренери, представники та інші учасники матчу які висловлюються нецензурно або їх поведінка непристойна чи образлива, підлягають вилученню зі спортзалу та до них застосовуються санкції.
 22. Гравець, який висловлюється нецензурно, отримає червону картку та підлягає вилученню зі спортзалу.
 23. Якщо на майданчику в складі однієї або обох команд присутні менш ніж 3 гравця, матч не дограється та їй/їм зараховується поразка.
 24. Перенос матчу з ініціативи однієї з команд здійснюється тільки за згодою з іншою командою учасницею цього матчу та рішенням Ассоціації або, у випадку виникнення поважних причин, лише за рішенням Ассоціації. Для цього команда-позивач  повинна надати письмову заяву за 2 тижні до початку матчу за підписом представників обох команд учасниць  матчу, де має бути вказано причини переносу, нову дату та час перенесеної гри. Нова дата повинна передувати календарній. Команда-позивач самостійно вирішує питання оренди спортивного залу та медичного обслуговування матчу. При невиконанні вищевказаного або неявки на матч згідно з календарем ігор  команді зараховується поразка з рахунком 3:0.
 25. Календар ігор Кубку та розподіл команд на групи буде складений Ассоціації після подачі заявкових листів .
 26. Тренер повинен надати арбітру список заявлених на гру учасників матчу (заповнений протокол)  не пізніше ніж за 15 хв. до початку матчу.  Протокол заповнюється друкованими літерами і до нього мають бути внесені прізвища та імена не більш ніж 2 тренера та не більш ніж 14 гравців із зазначенням номерів.
 27. VI. АРБІТРАЖ
 28. Арбітр матчу має виключні повноваження приймати будь-які рішення, що відповідають «Правилам гри у футзал», обов’язком арбітра і цьому «Положенню».
 29. Арбітр може зупиняти, тимчасово припиняти чи відміняти матч через будь-яке зовнішнє втручання, а також через неспортивну поведінку учасників матчу однієї або обох команд та при виникненні якихось форс-мажорних обставин.
 30. Прохання щодо заміни арбітрів, призначених на матч, до розгляду не приймаються. Рішення щодо дисциплінарних санкцій до арбітрів спостерігачів арбітражу приймає, виключно, Комітет арбітрів та Дисциплінарна комісія Ассоціації у відповідності з Дисциплінарними правилами ФФУ.
 31. Арбітраж змагань здійснюється арбітрами футзалу, яких визначає Комітет арбітрів Ассоціації.

 

VIІ.НАГОРОДЖЕННЯ

 

 1. Команда, що виграла у фіналі отримує звання « Володар Кубку Черкаської  області з футзалу серед  чоловіків сезону 2022 року» та нагороджується кубком , а футболісти і тренери (згідно заявки)   медалями.

 

VIIІ. ПРОТЕСТИ

 

 1. Протест може бути поданий на факти пов’язані з недотриманням «Правил гри у футзал» або порушенням цього «Положення» під час проведення матчу.
 2. Заява про протест може бути подана тільки офіційним представником (відповідальною особою) команди впродовж 30 хв. після закінчення матчу, про що повідомляється ГСК. Факт подачі протесту (короткий виклад) фіксується арбітром в протоколі матчу.
 3. Сам протест подається в письмовий формі до Ассоціаці впродовж 24-х годин після закінчення матчу . При цьому він має бути обґрунтованим та складеним в повному обсязі.
 4. Несвоєчасно подані та не належним чином оформлені протести до розгляду не приймаються.
 5. Протест не може бути поданий на:

а) призначення чи не призначення вільного, штрафного або 6-ти метрового удару;

б) визначення чи не визначення виходу м’яча за межі майданчику і надання права введення м’яча в

гру;

в) зарахування або не зарахування взяття воріт;

г) попередження або вилучення футболіста з гри.

 1. За результатами розгляду протесту Ассоціація, при необхідності , застосовує відповідні дисциплінарні санкції.

 

IХ.ПОРУШЕННЯ ЗА ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ САНКЦІЇ

 

 1. За невиконання або неналежне виконання положень статутних і регламентних документів до суб’єктів футзалу застосовуються дисциплінарні санкції у відповідності до законодавства України, Дисциплінарних правил, нормативно-правових документів ФІФА, УЄФА, УАФ, та цього Положення.
 2. Згідно з Дисциплінарними правилами УАФ застосування дисциплінарних санкцій покладено  на ДК Ассоціації (по відношенню до учасників змагань.)
 3. Відповідно до Правил гри, тільки арбітр має право застосовувати дисциплінарні санкції у вигляді попередження (жовті картки) або вилучень (червоні картки) до, під час та після матчу.

 

Х. ФІНАНСУВАННЯ

 

 1. Змагання проводяться за рахунок внесків команд.
 2. Команди , що мають заборгованість перед Ассоціацією до участі в змаганнях не допускаються.

 

ХІ. ЗАЯВКИ

 

 1. Форма заявки, обов’язкова сума внесків,  та строки їх подання визначається Ассоціацією. Ця інформація має бути розміщена на офіційному сайті Ассоціації
 2. До заявкового листа вносяться не більше 18-ти прізвищ гравців та 2 тренери.
 3. За одну команду мають право бути заявленими гравці з урахуванням обмежень, визначених в пп. 1 і 2 розд. ІV цього Положення.
 4. До заявкового листа заборонено вносити гравців, які заявлені за будь яку іншу команду, що приймає участь у змаганнях АФУ.
 5. Заявковий лист подається в надрукованому вигляді у одному примірнику відповідно до затвердженого Ассоціацією зразка . Додаткові заявки гравців не дозволяються
 6. Заявковий лист обов’язково підписується відповідальною особою команди та завіряється печаткою лікувального диспансеру або іншого закладу фізкультурно-оздоровчої спрямованості
 7. Гравцю заборонено бути заявленим за дві та більше команд , які беруть участь у змаганнях АФУ ,

одночасно .

 

Це «Положення» є офіційним запрошенням на участь у змаганнях.