Спортивна спільнота обурена діями Бубки. Він соромиться слова «війна» та не визнає Росію агресором

14 Квітня, 2022

Президент НОК провів Zoom зі спортсменами

Онлайн-зустріч Бубки зі спортсменами нагадувала «радянський партійний з’їзд»

Президент НОК України Сергій Бубка з початку війни живе у своєму власному світі і грає в якусь незрозумілу гру. З одного боку – допомагає українському спорту, але з іншого – обходить тему агресії Росії, як тільки може.

Тривалий час він не виходив на зв’язок. До нього не могли достукатися працівники НОК. І навіть зараз точно не відомо, де Бубка перебуває фізично. За інформацією сайту Kamp-Sport, він може знаходитися у Монако, де нібито має власну квартиру. Наприкінці лютого головного олімпійця України бачили в Ужгороді, звідки він начебто поїхав до Монако, перетнувши державний кордон. Наразі доказів присутності його в Україні немає.

Напередодні Бубка був присутній на онлайн-зустрічі в Zoom зі спортсменами та представниками НОК. За інформацією Tribuna.com, це зібрання нагадувало «радянський партійний з’їзд, який провели, щоб показати, що Бубка молодець, він працює, все супер і не треба розхитувати човен». Тобто, 90% засідання, яке тривало півтори години, – це були оди президенту НОК.

Зустріч вела член виконкому НОК Ніна Уманець, яка, за словами присутніх, намагалася не дати слова тим, хто міг сказати щось проти. А народних депутатів України та володарів олімпійських медалей Жана Беленюка та Ольгу Саладуху звинуватила у тому, що їхні заяви використовують, як інструмент пропаганди, щоб забруднити чесне ім’я НОК.

Зокрема, їх нібито цитує Олімпійський комітет Росії, але на сайті нічого подібного нема, а доказів своїх слів Уманець не змогла надати. На днях Жан сказав, що не знає, де Бубка, а Ольга говорила про інертність НОК та міністервства спорту України.

Беленюк попросив Бубку уточнити його особисту позицію щодо війни Росії проти України. Жану почали вимикати мікрофон. Саладуха теж звернулася до президента НОК з подібним питанням.

На цій зустрічі був присутній міністр спорту України Вадим Гутцайт, який у своїх інтерв’ю активно підтримує Бубку. А на сторінках різних спортивних федерацій дивним чином почали з’являтиcя подяки Бубці за все. Можливо, якраз за те, що їм перенаправили гроші МОК?

«Бубка нарешті публічно заговорив, але навіть посоромився вимовити слово «війна»

Після цієї онлайн-зустрічі Саладуха опублікувала реакцію на це зібрання та на слова Бубки. Дуже потужна заява, яку підтримав Беленюк.

«Назвати ворога ворогом, війну війною, окупацію окупацією – це те найменше, що українські спортсмени хотіли почути від керівництва Національного олімпійського комітету ще в перші дні вторгнення росії. І, на жаль, цього не відбулося досі!

Ще 27 лютого спортивна спільнота України почала озвучувати чітку вимогу – виключити рф та білорусь з Міжнародного олімпійського комітету та з міжнародних спортивних федерацій. Сьогодні, 12 квітня, ми підкріпили цю вимогу відповідним рішенням профільного парламентського комітету. Але Сергій Бубка досі не озвучив чіткої позиції з цього приводу, а НОК не ухвалив жодного рішення, звернення. Прикро, але НОКи інших країн були активнішими у нашій підтримці, аніж рідна організація. Лише після тривалого мовчання під час нової фази війни Сергій Бубка нарешті публічно заговорив, але навіть посоромився вимовити слово «війна», визнати росію агресором та засудити окупацію українських міст і сіл. І це в той час, коли сотні українських спортсменів стали на захист Батьківщини зі зброєю в руках, а десятки були вбиті та покалічені окупантами.

Навіть жахливі трагедії в різних населених пунктах Київщини та інших регіонів не змусили топ-менеджерів НОК отямитися й почати активнішу роботу для захисту національних інтересів України. Натомість є спроби цькувати тих, хто не боявся публічно висловитися й засудити бездіяльність Комітету та його вищого керівництва. Мовляв, підриваємо єдність в час війни. Навпаки, ми переконані, що всі політичні сили, громадяни мають об’єднуватися навколо України, Верховного Гловнокомандувача та спільно на всіх фронтах бити ворога. Але така єдність полягає не в інертності та мовчанні, а в конкретній результативній роботі кожного з нас на своєму місці. Український спорт потребує потужної підтримки, в тому числі в окупованих регіонах. Необхідно вивести його з анабіозу та налагодити процес тренування не лише для «зіркових» спортсменів, але й для усіх, хто може та хоче досягати результатів. Та замість уваги та поваги до українських спортсменів ми почули ідею щодо надання громадянства деяким росіянам, які, рятуючись від санкцій, раптово захотіли виступати під нашим прапором.

Також переконані, що вже зараз Мінмолодьспорту та НОК повинні вжити усіх можливих заходів для підтримки нашого спорту в умовах війни та відродження у післявоєнний час. Наша мета єдина – розбити ворога на спортивному фронті так само, як його б’ють українські захисники на фронті військовому. Правда, рішучість та солідарність світового спортивного співтовариства – найкраща зброя, яка дозволить нам перемогти!» – написала Саладуха.

«Публічні заяви Бубки недостойні рівня президента НОК України»

Головний редактор Tribuna.com Олег Щербаков підтримав позицію Саладухи та Беленюка, пояснивши, чому Бубці більше немає місця в українському спорті.

«Нуль публічних заяв з вимогами санкцій до російського спорту ми почули від президента НОК України Сергія Бубки від початку війни. Жодного разу Бубка не сказав слово «Росія» у своїх нечисленних твітах та псевдоінтерв’ю на сайті НОК.

Ми чуємо про санкції від МОК, голосні заяви спортсменів, тренерів, якихось окремих федерацій (українських і світових). Але не від головної людини українського спорту. Він продовжує намагатись обходити гострі кути, але в цьому куті тепер опиниться він.

І цього йому вже ніхто не пробачить – часу минуло забагато. А тим спортсменам та представникам федерацій, до яких він примазався та яких просив висловити підтримку (о, дякуємо великому Бубці), варто ще раз подумати, що ви робите.

Бубка звітує про якусь допомогу (і це добра справа), яку розподіляють спортсменам, але в контексті мовчання щодо Росії це виглядає як звичайне замилення очей.

Я не буду дипломатичним: публічні заяви Бубки недостойні рівня президента НОК України. Очищення українського спорту має розпочатись саме з нього», – написав Щербаков.

Додамо, що Бубка керує НОК України з 2005-го року – після того, як свої повноваження на цій посаді склав Віктор Янукович. Наступні вибори президента комітету мають пройти наприкінці цього року.

Джерело: ua.tribuna.com