У Красенівку завітали спортивні функціонери Франції, Польщі, Казахстану, Узбекистану і України

3 Грудня, 2019

У рамках Другого сателітного симпозіуму наукової комісії UWW «Виклик та перспективи боротьби», який проходив в Києві, його учасники з-за кордону відвідали малу батьківщину відомого на весь світ борця з греко-римської боротьби Івана Піддубного.

Усі разом з представниками місцевої влади шукали можливості для популяризації боротьби як виду спорту та вивчали феномен відомого борця Івана Піддубного.

Вітчизняні науковці Національного університету фізичного виховання і спорту разом зі своїми іноземними колегами досліджували систему підготовки Піддубного, яка дозволяла йому десятки років поспіль бути у формі і залишатися чемпіоном світу.

«Для всіх борців світу Іван Піддубний є легендарною особистістю. Його система підготовки дуже цікава. Те, що він застосовував на початку 20 століття, воно актуальне й нині. Це й підходи до навантаження, його техніка виконання прийомів тощо», – відзначає професор Національного університету фізичного виховання і спорту Георгій Корабейніков.

Нагадаємо, свято богатирської сили та турнір з греко-римської боротьби відбувається щороку в серпні в селі Красенівка, де народився всесвітньовідомий український борець. Наступного року відзначатимуть 150-ту річницю від дня народження Івана Піддубного. Оргкомітет свята обіцяє грандіозну масштабну подію. Тож підготовку розпочали вже зараз. Земляки борця прагнуть, аби до організації цієї події долучилася й центральна влада, оскільки спортсмен все своє життя прославляв Україну.

«Наше свято вже вийшло на всеукраїнський і навіть міжнародний рівень. Але 150-річчя хотіли б відзначити так, як ніколи ще досі не вдавалося. Прагнемо, щоб особливу увагу на цю подію звернули і керівництво держави, і Верховна Рада. Можна передбачити й випуск ювілейної монети, медалі, вкласти кошти в інфраструктуру села Красенівка, де відбувається свято, підтримати Музей І.Піддубного», – відзначає голова оргкомітету свята богатирської сили ризи пам’яті І.Піддубного Петро Душейко.

Як наголошує начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Максим Зеленський, обласна влада розуміє важливість проведення такого заходу, тож на сьогодні вже ведеться вся необхідна робота для виділення коштів та організації турніру з греко-римської боротьби та свята богатирської сили наступного року.

nocch.ck.ua