Гімнасту з Черкас Іллі Ковтуну не вистачило п’ять сотих до 1 місця турніру у Швейцарії

4 Листопада, 2021

Черкаський гімнаст взяв участь  у турнірі зі спортивної гімнастики «Меморіал Артура Ґандера», що проходив у швейцарському місті Морж, майже з однаковими балами.

За інформацією suspilne.media Україну у турнірі представляли черкащанин Ілля Ковтун та Єлизавета Губарєва.

Нагороди розігрувалися в багатоборстві, проте за форматом воно дещо відрізнялося від класичного. Гімнасти не виконували всі вправи, а обирали снаряди на свій розсуд: у чоловічих змаганнях спортсмени мали зробити чотири вправи зі звчиних шести, а в жіночих – три з чотирьох.

Ковтун обрав вільні вправи, коня, паралельні бруси й поперечину та не став виступати на кільцях і в опорному стрибку.

Українець показав другий результат у вільній вправі, виконавши її на 14.15 бала. Вище отримав лише американець Юл Молдауер (14.4), який у 2017 році здобув у цьому виді “бронзу” чемпіонату світу.

Ковтун був лише одним із трьох гімнастів, які мали сміливість виступити на коні. За нього Ілля здобув 14.1 бала, мінімально поступившись Молдауеру (14.2). Третій учасник, німець Ґленн Требінг свою вправу провалив – лише 10.8 бала.

На кільцях, які Ковтун пропускав, найсильнішим був турок Ахмет Ондер (14.3), віцечемпіон світу-2019 на брусах. А в опорному стрибку – олімпійський чемпіон у команді й триразовий чемпіон світу, росіянин Нікіта Нагорний (14.65).

Натомість Ковтун отримав найвищі бали серед учасників на паралельних брусах – 15.5, на 0.3 обійшовши Молдауера.

Як і у випадку з конем, поперечину обрали лише троє, і українець посів серед них дрге місце з 13.65, поступившись швейцарцю Морено Краттеру (13.9).

У підсумку чемпіона й призерів визначили соті бала. Перемогу здобув Юл Молдауер із 57.45. Із такою самою сумою друге місце посів Нагорний. А Ковтун відстав від них лише на 0.05 бала (57.4) й задовольнився “бронзою”.