Ірина Надюк про «золотий» виступ Іллі Ковтуна на етапі Кубку світу зі спортивної гімнастики

27 Лютого, 2023

На стартовому етапі Кубку світу у Німеччині черкащанин Ілля Ковтун воборов «золото» на паралельних брусах та був пятим в опорному стрибку та на поперечині.

В інтерв’ю XSPORT тренер Іллі Ірина Надюк акцентувала, що цей етап Кубку світу був дуже складний, адже він зібрав кращих з кращих з усього світу.

«Конкуренція була неймовірною, гімнасти були сильними на кожному снаряді. Про це свідчать їх фізична й моральна підготовка, а також оцінки суддів в протоколах. Усі спортсмени були налаштовані показати свій клас та майстерність. Ілля – багатоборець, він відпрацював усі шість приладів. Він завжди намагається працювати на максимум стосовно наших з ним цілей, завдань та планів на кожному турнірі. Так, хотілось потрапити у фінал й у вільних вправах та на коні, але на вільних ми трохи не впоралися, хоча шанси були. На коні нам не пощастило з жеребкуванням, також ми дуже довго чекали на виступ на цьому снаряді, весь день були в залі. В нас планувалася для виконання нова комбінація, проте, ми припустилися помилки – падіння. Але це спорт, ми зробимо висновки та підемо далі. Стосовно медалей, то ми ніколи саме на них не концентруємося, не обіцяємо нікому, що ми щось завоюємо. Ми завжди намагаємося виступити та показати свій максимум на даний момент, здолавши самих себе й перемігши суперників. Щодо опорного стрибка, то я дуже здивована й дуже задоволена Іллею, адже ми не стрибуни, і в цій дисципліні ми не спеціалісти. Ми почали працювати над другим стрибком, який в дитинстві колись намагались стрибати. І після нашого виконання хтось написав «Новий стрибок у виконанні Іллі Ковтуна!» Це все ще раз підтверджує, що для нього не має нічого неможливого, і що він вміє наполегливо працювати. Результатом на поперечині я також задоволена, ми на такий виступ не сподівались. У майбутньому трохи додамо клас у виконанні, а також адаптуємо сюди декілька нових елементів, і, дасть Бог, незабаром зберемо й тут нову комбінацію» – зазначає тренерка у коментарі.