О.Печеров: «Для Святослава Михайлюка дуже багато залежатиме, в яку команду він поїде»

10 Серпня, 2021

Колишній гравець НБА Олексій Печеров, який впродовж трьох сезонів грав за «Вашингтон» та «Мінесоту», розповів про перспективи Святослава Михайлюка у найпрестижнішій баскетбольній лізі світу.

Нагадаємо, український захисник розпочав свої виступи у Національній баскетбольній асоціації у 2018 році. За цей час Михайлюк встиг пограти у «Лос-Анджелес Лейкерс», «Детройті» та «Оклахомі».

– Святослав Михайлюк зараз у пошуках нової команди в НБА. Як гадаєте, в українця буде можливість обирати з кількох пропозицій, чи краще не затягувати із підписанням контракту?

– НБА – це бізнес. Від Свята не залежить, затягнеться підписання, чи ні. Тут вже робота агента, будуть вестися перемовини. Подивимося, яка команда його підпише. В принципі, він провів хороший сезон в Оклахомі. Набирати, у середньому, 10 очок за гру в НБА – це дуже добре.

Просто, зараз настав незрозумілий час. Для прикладу, Денні Грін, у минулому сезоні, набирав 9 очок. Зараз гравець підписав дворічний контракт із Філадельфією на 20 мільйонів доларів.  У Святослава, у середньому, показники на пів очка більші. Здавалося б, він має претендувати на такий ж контракт. Зрозуміло, що у Денні Гріна більше досвіду, він триразовий чемпіон НБА. Однак, за продуктивністю на майданчику, їх можна порівняти.

Михайлюк провів гарний сезон, у нього хороші акції на ринку. Думаю, з підписанням контракту не має виникнути проблем. Це лише питання часу та питанням – у яку команду їхати? Потрібно обрати клуб, щоб у нього була можливість отримувати 20-25 хвилин ігрового часу.

– Зважаючи на три проведені роки у лізі, як ви оціните перспективи Святослава у НБА?

– У нього все лише починається, він молодий хлопець. За минулі три роки Свят набрався досвіду, зрозумів, що таке НБА. У Михайлюка великий потенціал. Йому потрібно прдовжувати працювати, вірити у себе та ставити максимальні цілі. Зараз він це і робить.

Останні два сезони склалися для Святослава досить непогано. Він грав, проявляв себе. Ті відрізки ігрового часу, які у нього були, він відпрацював добре. Я гадаю, що у нього хороші перспективи. Команди НБА теж бачать, що він працелюбна людина, розвивається, з кожним роком підвищує свої ігрові якості. Я думаю, протягом найближчого місяця-півтора, ми дізнаємося, в яку команду він поїде.

– На вашу думку, які ігрові компоненти Михайлюку ще треба підтягнути?

– Святу потрібно прогресувати, працювати над усіма компонентами. Дуже багато буде залежати від команди, у яку він потрапить. Кожен тренер бачить гравця по своєму. Ось в Оклахомі він почав більше йти у прохід, грати з м’ячем більше. Якщо раніше він був виключно шутером, то в Оклахомі, справді, почав значно більше грати з м’ячем. Для нього – це великий плюс, він почав впевненіше себе почувати у цьому напрямку. Тому, потрібно так і продовжувати працювати та розвиватися. Я думаю, що у повинна скластися дуже хороша кар’єра.

Джерело: fbu.ua