Черкащанин Максим Коваль став переможцем Паралімпіади-2020

31 Серпня, 2021

Збірна України здобула «золоту» та «срібну» нагороди на Паралімпійських Іграх у Токіо у штовханні ядра.

За повідомленням Суспільне Спорт на Паралімпіаді-2020 українці попередньо виграли “срібло” та “бронзу”. Максим Коваль здобув “срібло”, а Олександр Яровий – “бронзу” у секторі з штовхання ядра. А перше місце було у малазійця Мухаммада Зіяда Золкефлі.

Проте згодом результат у цій дисципліні було переглянуто. І медалі найвищих гатунків здобули саме українці.

Що трапилося?

Малазійське видання Astro Arena повідомило, що від представників України були подані протести щодо результату Зіяда. Українці звернули увагу організаторів змагань на те, що малазієць та ще два легкоатлети прибули із запізненням у кімнату очікування перед початком змагань.

У підсумку результати Зіяда, а також ще двох легкоатлетів – еквадорця Хорді Патрісіо Конго Вілалби та австралійця Тодда Ходжетса були анульовані. У протоколі їм зарахували DNS (не стартували).

У фінальному протоколі фіналі із штовхання ядра було зараховано результати п’ятьох спортсменів. Два з них – українці Коваль та Яровий – відповідно здобули “золото” та “срібло” Паралімпіади-2020. А Коваль ще й став володарем світового паралімпійського рекорду.