2 Листопада, 2021
Звіти матчів чергового туру Чемпіонату країни з футболу серед команд Другої ліги (група «А») +турнірна таблиця
ГРУПА «А»
АФСК Київ – Дніпро (Черкаси) – 0:3 (0:2)
Голи: Бистрицький, 33, Мартян, 37-пен, Савісько, 83.
Друге коло АФСК Київ і черкаський Дніпро розпочинали відповідно на 14-му і 12-му місцях. Між командами була різниця у три очки, отже у разі перемоги столична команда наздоганяла черкасців. В матчі першого кола між цими суперниками Дніпро у компенсований час врятував нічию, тому зустріч на стадіоні Лівого берега мала дати відповідь хто саме сильніше у цій парі?
Вже на початку зустрічі команди обмінялися небезпечними нагодами. Спочатку Ключик був першим на м’ячі після розіграшу кутового, але не влучив з семи метрів у ближній кут. Після чого Баранцов помилився на виході і Кос, зігравши на випередження, пробив головою у поперечину. Ближче до середини тайму гості потроху прибрали ініціативу до себе. Міг забивати Копил, але після його удару м’яч просвистів над поперечиною.
Втім, на 33 хвилині Дніпро досяг свого. Кос вийшов на ударну позицію, його спробу заблокував хтось із захисників киян, але м’яч відлетів до Бистрицького, Нагорний не зміг завадити Кирилу і нападник черкасців вразив ближній кут – 0:1. А за п’ять хвилин гості заробили пенальті. Дувняк пасом у карний майданчик знайшов Коса, а Олега буквально зрізав капітан Києва Семен Ключик. Віктор Мартян ударом з позначки переграв Кирила Баранцова – 0:2.
Маючи таку перевагу, гості вже могли дозволити собі грати за рахунком. Для Дніпра головним було не пропустити, тому черкасці у другому таймі переважно грали другим номером. В обороні команда Тараса Ільницького зіграла досить надійно, а попереду черкасцям вдалась ще одна результативна контратака вже під кінець матчу. Голом відзначився Ярослав Савісько, який вийшов на заміну у середині тайму. У цьому епізоді нападник Дніпра вдало підстеріг відскік м’яча від Рогульського, після чого з розвороту пробив по центру воріт. Вдруге у цьому матчі невдало зіграв Баранцов, пропустивши м’яч між руками – 0:3.
Дніпро здобув впевнену перемогу і повернувся у боротьбу за місце у першій десятці. Щодо киян, то дебютант Ліги ніяк не може виграти вдруге у цьому чемпіонаті, залишаючись у таблиці не передостанньому місці.
ЛНЗ (Черкаси) – Лівий берег (Київ) – 2:1 (1:0)
Голи: Войцеховський, 10, Норенков, 66 – Петренко, 13.
Центральна гра туру у групі А, а може і всього другого кола, відбувалась у Черкасах, де в другий раз протягом сезону зійшлися між собою ЛНЗ і Лівий берег зі столиці. Напередодні матчу команди перебували у трохи різному становищі. Черкасці кілька тижнів були на карантині, через що пропустили два тури і навіть не тренувалися довгий час. Тому Юрію Бакалову та його тренерському штабові довелося добряче поламати голову у питанні, яким складом виходити на гру проти лідера групи. Лівий берег грав постійно, у киян не було проблем з ігровою практикою, але в останніх матчах команда Анатолія Бузника досить важко набирала очки. Тож у Черкасах на Лівий берег чекав ще більш складніший матч.
Сама гра розпочалася цікаво і багатообіцяюче. До 13 хвилини суперники обмінялися голами. Рахунок відкрили господарі поля. Норенков зліва від воріт накрутив Старгородського і зумів зробити простріл у воротарський майданчик. На диво м’яч долетів до Войцеховського, пройшовши повз Іщенка, і ударом з розвороту Владислав переграв Проценка у ближньому бою – 1:0.
Але за кілька хвилин гості відігралися. Ксьонз проривався справа до воріт ЛНЗ і Норенков у підкаті зумів вибити м’яч на кутовий. Навіс у карний майданчик робив Старгородський, а Іван Петренко на ближній стійці відклеївся від Сторчоуса і ударом головою вразив ближній кут – 1:1.
Далі гра йшла на зустрічних курсах, але гольових моментів командам створити не вдавалося. Тому на перерву суперники пішли за рівним рахунком, що було цілком справедливо.
Рівна боротьба точилася між командами і після перерви. А ключовий момент, який вирішив долю матчу, трапився у середині другого тайму. Чергову атаку ЛНЗ зупиняв Іщенко, після чого арбітр зустрічі призначив штрафний у бік воріт Лівого берега в 23 метрах від воріт. На думку рефері, Микола зіграв рукою, але як показав повтор епізоду, Афанасьєв міг помилитися у своєму рішенні. Втім господарі поля все ж пробили штрафний і зробили це відмінно. Денис Норенков ледь дочекався свистка, як одразу з лівою перекинув стінку і влучив у самісінький кут. Проценку пальцями вдалося дістати м’яч, але врятувати свою команду він не зміг. Гол-красень від Норенкова – 2:1.
Саме цей гол вирішив долю матчу. Так, Лівий берег намагався врятувати гру, але не зміг. Відверто кажучи, стовідсотковий момент гості і не мали. Черкасці на досвіді дограли цю зустріч, утримавши переможний рахунок. Що ж, перемога ЛНЗ загострює боротьбу за дві путівки у Першу лігу. Звичайно, до фінішу чемпіонату ще далеко, тому попереду нас очікує багато цікавого.
Карпати (Галич) – Любомир (Ставище) – 0:0
Вилучення: В.Шевчук (К), 45+2.
В останніх 8 матчах галичани виграли лише раз і звичайно, що у грі проти аутсайдера групи, іншого завдання, як перемога, у прикарпатців не могло і бути. Любомир програв усі 15 матчів першого кола, але у кількох зустрічах ставищенці були близькі до того, щоб набрати перше очко на професійному рівні. З такими думками представник Київщини відправлявся і до Львова, це цього разу галичани проводили домашню гру.
Карпати почали матч потужно, закривши суперника на його половині поля. Уже на 7 хвилині Лебедь ледь не забив зі штрафного – м’яч пролетів над поперечиною. До середини тайму господарі поля кілька разів розігрували небезпечні стандарти – гості відбивалися відчайдушно. А на 27 хвилині Кваку уже забив в своїх думках, перегравши голкіпера Любомира, але Ібадов встиг врятувати свою команди на лінії воріт.
Лише після півгодини гри галичани трохи знизили натиск і одразу з’явився момент у гостей. Комісар опинився зліва воріт на ударній позиції, але переграти Зеленського не зумів. Тайм вже наближався до завершення, коли Володимир Шевчук грубим чином зустрів у центрі поля Козія. Це була друга жовта картка для півзахисника Карпат у цьому матчі. Звичайно, за нею було вилучення. На весь другий тайм галичани залишались в меншості.
Чи вплинуло це малюнок гри після перерви? Частково, так. На початку другого тайму, поки були сили, Карпати продовжували штурмувати ворота гостей. Але після екватору тайму атаки галичан вже ну були такими гострими. Тем більше з кожною хвилиною господарі поля все більше поспішали, а відтак – частіше стали помилятися і втрачати м’яч. До того ж і Любомир виглядав впевненіше, та сміливіше ходив вперед. Саме у Комісара була, мабуть, найкраща можливість забити у другому таймі, але після удару Микити м’яч пролетів поруч з дев’яткою.
Гостям вдалося зберегти нульову нічию і здобути історичне перше очко на професійному рівні. Галичани знову не виграли і не забили. Маленька криза у стані Карпат триває.
Нива (Вінниця) – Епіцентр (Дунаївці) – 3:5 (3:2)
Голи: Загорулько, 1, 6, Громок, 45+1 – Кривобедрий, 33, Немтінов, 36, Захарченко, 74, Барбоса, 81, Буй, 90+6
Протягом жовтня Нива не змогла виграти жодного разу. Невдалі результати вінничан були напряму пов’язані з відсутністю на полі головного голеадора і президента клубу Артура Загорулька. На поєдинок з Епіцентром лідер Ниви не тільки був у заявці, але й вийшов зі стартових хвилин. Дунаєвчани прибули до Вінниці маючи дві поспіль перемоги з рахунком 1:0 і амбіції здобути чергові три очки за для того, щоб не відстати від групи лідерів. Отже, гра очікувалась напруженою.
А неймовірно цікавою її зробив Артур Загорулько вже на 22 секунді матчу. Саме у цю мить Нива відкрила рахунок. Маляренко грудьми скинув м’яч на президента після пасу з глибини, Загорулько увірвався до карного майданчику суперника і лівою ногою пробив під поперечину. Чернобай дунаєвчан не врятував – 1:0. Минуло ще п’ять хвилин і Загорулько оформив дубль. Нива подавала кутовий, Граматик навісив у карний майданчик, Слінкін пробив головою, але м’яч прилетів в ноги до президента Ниви. Загорулько з близької відстані в один дотик пробив Чернобая у рамці – 2:0.
Здавалося б після такого невдалого початку матчу Епіцентру буде важко знайти свою гру. Втім гості відіграли так само швидко, як і двічі пропустили на старті зустрічі. А почалося усі біди Ниви з грубої помилки воротаря вінничан Шкарбана. Гості зробили звичайний навіс зі штрафного, Кравченко головою не сильно направив м’яч у ворота, але голкіпер не зміг зафіксувати у руках простий м’яч і за мить Арсен Кривобедрий заніс м’яч за лінію воріт – 2:1.
А за 4 хвилини прийшла черга помилитися Бондарю. Чернобай ввів м’яч у гру від воріт, вийшов пас на ривок Барбосі, але першим на цей епізод встигав саме захисник Ниви. Вже за мить Дмитро невчасно послизнувся і бразилець Епіцентра зміг прострілити на лінію воротарського майданчику. Туди першим на пас встиг Євгеній Немтінов, перегравши Шкарбана у ближньому бою – 2:2.
На 36 хвилині матчу команди починали все спочатку, але психологічно вже гості були на підйомі. Дунаєвчани продовжували йти вперед, але за сценарієм жанру знову забила Нива, зробивши це у роздягальню. Захарченко порушив правила проти Маляренка – таким чином господарі поля заробили штрафний справа від карного майданчику Епіцентра. До м’яча підійшов Денис Громок і пробив повз стінку у ближній кут. Чернобай реагував на м’яч, але не зміг його зафіксувати у руках, після чого м’яч на кілька десятків сантиметрів пересік лінію воріт – 3:2.
Після такого результативного першого тайму вболівальники були вправі очікувати таку ж саму і другу половину матчу. Але на 46 хвилині, мабуть, ніхто не міг навіть уявити, що усі м’ячі, які влетять у ворота протягом наступних 50 хвилин, заб’є лише одна команда – Епіцентр. Причому довгий час вінничанам вдавалося зберігати переможний рахунок. На 55 хвилині Барбоса не реалізував вихід віч-на-віч. Далі були чудові удари Кривобедрого і Кравченка. Після вистрілу останнього Шкарбан витягнув м’яч з-під поперечини. Гол гостей, як то кажуть, назрівав. І він відбувся на 74 хвилині. Дунаєвчани розіграли кутовий, Немтінов зробив навіс у карний майданчик і м’яч якимось чином долетів на дальню стійку, де на нього чекав Захарченко. В один дотик Євгеній переправив м’яч у сітку – 3:3.
Далі пішла відкрита гра, Нива намагалася переломити хід матчу на свою користь, але нарвалася на чудову контратаку суперника. Кравченко увірвався до карного майданчику зліва, зробив навіс на дальню стійку, а звідти Немтінов скинув м’яч Барбосі, який майже з метра підправив м’яч у ворота – 3:4.
Господарі поля пішли відіграватися і вже у компенсований час пропустили ще. Барбоса втікав на ворота і був збитий Чухно неподалік від карного майданчику вінничан. Микола Буй вирішив пробити прямим ударом по воротах і не схибив – м’яч влетів у ближній кут, який мала прикривати стінка – 3:5.
Трилер у Вінниці закінчився на користь команди, яка на шосту хвилину матчу програвала з рахунком 0:2. Епіцентр здобув чудову вольову перемогу, збільшуючи переможну серію до трьох матчів. Дунаєвчани не відпускають далеко третій у таблиці Діназ. А Нива продовжує падіння. Вінничани вже дев’яті.
ФК Чернігів — МФА Мункач (Мукачево) — 0:2 (0:1)
Голи: Стень, 38, Гірний, 90+6 (пен.)
Вилучення: Литвиненко (Ч), 78, Порохня (Ч), 85.Перше коло Чернігів закінчив з серією у три матчі без поразок, в яких городяни взяли сім очок. Мункач навпаки двічі програв наприкінці першої половини чемпіонату. Тож команда з різним настроєм підходили до очного протистояння. У грі першого кола між цими команда мінімальну перемогу святкували господарі. Отже у Чернігова був ще додатковий стимул – взяти реванш.
Перший тайм з самого початку складався з брудної боротьби з обох сторін. Футболу було мало, здебільше команди сподівалися на вдалі розіграші стандартних положень. Ключовий же епізод першої сорокап’ятихвилинки трапився на 36 хвилині. Пищур намагався заволодіти м’ячем неподалік від карного майданчику Чернігова і у боротьбі з Романченком буквально намалював штрафний. Усова гравцю Мункача повірила і призначила небезпечний штрафний. До м’яча підійшов Стень, який до того вже одного разу гостро пробивав зі штрафного. Друга спроба Сергія вийшла більш вдалою – м’яч через стінку прилетів у кут воріт – 0:1.
А після перерви досить несподівано почала помилятися арбітреса матчу Катерина Усова. На 49 хвилині вона продемонструвала другу жовту картку Ментею і вилучила гравця Чернігова з поля. Але після протесту з боку господарів поля і консультації з асистенткою, рефері відмінила вилучення і попередила Бибіка. Далі Чернігів мав кілька непоганих моментів зрівняти рахунок. Спочатку Порохня, а потім і Мироненко спробували пробити Чернятинського – голкіпер Мункача потягнув ці удари. Загалом у матчі було дуже багато пауз. Гості при першій же нагоді намагалися потягнути час і багато лежали на полі.
З 85 хвилини футболу, як такого, вже не було. Спочатку Усова продемонструвала червону картку чернігівцю Литвиненку. Потім Андрій Порохня заробив друге попередження і був вилучений за грубий фол проти Василя Луціва. Тут же Ментей доторкнувся рукою до представника медперсоналу Мункача і той впав на газон – почалася штовханина. А коли пристрасті уляглися, стався ще один суперечливий епізод. Було закидання м’яча на Стеня, здалося що Сергій буквально настрибнув на Шумило у боротьбі за м’яч, порушивши правила. Але від Усової свисток не пролунав. Тоді Стень продовжив хід у карний майданчик, де був збитий Романченком – пенальті! Максим Гірний виконав вирок бездоганно, встановивши кінцевий рахунок гри.
МФА Мункач виграє після двох поразок і прямує до лідируючої групи з шести команд. Чернігів вперше програє за чотири останні матчі і залишає за собою 10 сходинку у турнірній таблиці.
Буковина (Чернівці) — Чайка (Петропавлівська Борщагівка) — 1:0 (0:0)
Гол: Сивка, 59Під керівництвом нового головного тренера Дениса Хомутова Чайка проводила другу виїзну гру поспіль. Тиждень тому борщагівці втратили очки у Чернігові, але до Чернівців команда поїхали з іншими проблемами – п’ять травмованих гравців і один відбував дискваліфікацію. Буковина мала свої особливості перед грою – Євгенія Коваленка вже другий матч не було на тренерській лаві. При цьому коуч поки що залишається на посаді. Обов’язки головного тренера чернівчан виконував Юрій Кисилиця.
Гості почали матч агресивніше і вже на 6 хвилині Нівалдо заробив небезпечний штрафний. Сам бразилець його і виконував, але влучив у голову Логінову, майже відправивши захисника Буковини у нокдаун. Згодом господарі поля відповіли атакою за участю Елли. Камерунець майже втік на ворота, але треба віддати належне Михайлові Цебру, який наздогнав гравця Буковини і ліквідував небезпеку у власних воріт. Далі чернівчани заробили кілька непоганих стандартів, але на останньому рубежі у Чайки впевнено діяв Злотар.
Другий тайм розпочався з небезпечного стандарту від Чайки. Після подачі у карний майданчик головою пробивав Потопальський, але Пономаренко не без труднощів зупинив м’яч на лінії воріт. Буковина відповіла десь хвилин через 10 і це була атака із взяттям воріт. Чернівчани провели атаку правим флангом, Гакман зробив навіс, Палагнюк до м’яча не дістав, але й не дав зіграти Малишкіну. Після цього м’яч долетів до Сивки, за яким не встиг Василенко. Тарас першим дотиком обробив м’яч, а другим відправив його під поперечину – 1:0.
У другій половині тайму борщагівці перехопили ініціативу і створили кілька небезпечних моментів. Зокрема у девятку крутив м’яч Коваленко, але удару трохи не вистачило влучності. Ледь сам на сам не втік Нівалдо, після чого Логінов врятував свою команду перервавши пас на Тименка. Буковина відбивалася і зуміла зберегти переможний рахунок. Відтак чернівчани піднімаються на дві сходинки вище і тепер займають у таблиці сьому позицію. Чайка залишається на 11 місці.
Діназ (Вишгород) – Рубікон (Київ) – 4:1 (2:1)
Голи: Чепурненко, 12-пен, 47, Ічанський, 41, Бафталовський, 63 – Могіль, 23
Вишгородський Діназ досить вдало провів кінцівку першого кола, вигравши три матчі поспіль – у Любомира, Чайки і Мункача, забиваючи у кожному з цих матчів по три м’ячі. А минулий тур команда Володимира Бондаренка пропускала, тож мала можливість якісно підготуватися до поєдинку звітного туру. Рубікон на фініші першого кола мав протилежний результат. В останніх п’яти матчах кияни змогли зіграти гостьові нічиї з Чайкою і АФСК Київ, а ось між цими матчами команда Віктора Курята зазнала три поразки.
Діназ виглядав фаворитом цього протистояння і мав бажання якнайшвидше підтвердити свій статус. Але перші нагоди відзначитися господарі поля втратили. Так на 6 хвилині після удару Чепурненка зі штрафного, м’яч влучив у стінку і змінивши напрямок польоту пройшов в сантиметрах від стійки. А за кілька хвилин вишгородці вдало подали кутовий, але Бафталовський якимось дивом не замкнув дальню стійку.
А на 12 хвилині Олексій Бриженко продемонстрував, що не тільки вміє грати у футбол, але й має непогані акторські якості. Гравець Діназа увірвався до карного майданчику гостей і самотужки перечепився через стегно Давиденка, намалювавши порушення правил. Віталій Маляр з Хмельниччини гідно оцінив можливості Бриженка і призначив пенальті. Євгеній Чепурненко без труднощів переграв у рамці Ферта – 1:0.
До честі гостей, вони знайшли в собі сили не звернути увагу на цю несправедливість і у середині тайму змогли зрівняти рахунок. Цього разу Бриженко зіграв вже в мінус для своєї команди, порушивши правила біля власного карного майданчику на Тетеруку. Штрафний пробивав Улянченко – голкіпер вишгородців відбив м’яч перед собою, але першим на добиванні був Євгеній Могіль, який головою добив м’яч у сітку – 1:1.
Діназ одразу посилив тиск на ворота суперника і одразу подав кілька кутових. В решті решт саме розіграш стандарту привів до другого взяття воріт киян. Чепурненко зробив навіс з кута поля, а Могіль не встиг завадити Сергію Ічанському, який підключився до атаки, пробити головою з восьми метрів у самісінький кут – 2:1.
Важко сказати, яким би вийшов другий тайм, якби не гол Діназа, забитий одразу після перерви. Бороденко порушив правила проти Бриженка неподалік від власного карного майданчику, чим дав шанс супернику на прямий удар по воротах. Євгеній Чепурненко не став нічого вигадувати, а просто пробив на силу у ближній кут, Денис Ферт реагував на удар, але просто не втримав м’яч у руках – 3:1.
Далі гра йшла на зустрічних курсах, доки у середині тайму у ворота Рубікону не влетів четвертий м’яч. Островерх під пресингом Малєя втратив м’яч у середині поля, Юрій віддав пас на Чепурненка, а Євгеній видав передачу праворуч на хід Бафталовському. Артем увірвався у карний майданчик справа від воріт і потужним ударом влучив під поперечину – 4:1.
До фінального свистку господарі поля могли забивати ще, а гості майже нічим не запам’яталися. Відтак Діназ здобув впевнену перемогу і закріпився на третій сходинці у турнірній таблиці. Рубікон також третій, але з кінця. Кияни не можуть виграти вже у шести матчах.
За матеріалами сайту Sportarena.com
Фото АФСК «Київ»