15 Травня, 2025
Альона Унковська з Умані виборола золото чемпіонату України з боксу серед еліти, який проходив у березні в Одесі, у своїй ваговій категорії. Свого часу прийшла в бокс, аби поліпшити фізичну форму. Натомість цей спорт став для неї способом життя, в якому вона розвивається і досягає нові вершини.
Альона Унковська
Місто: Умань
Вік: 27 років
Вагова категорія: 51 кг
Клуб: боксерський клуб «Арес»
Тренер: Віктор Петриченко
…про свої перші кроки в боксі
– Починала двічі. Вперше познайомилася із боксом у вересні 2013 року – як і багато дівчат, прийшла в зал, щоб схуднити. З часом цей спорт затягнув мене й уже через пів року я перемогла на чемпіонаті України серед юніорів у ваговій категорії до 50 кг. Ще через девʼять місяців у складі національної збірної поїхала на чемпіонат Європи в місто Ассізі (Італія). На жаль, тоді в бою за третє місце я поступилася своїй суперниці роздільним рішенням суддів із рахунком 3-2.
Через надмірні навантаження в мене почалися болі в коліні, перенесла операцію. Я ще повністю не відновилася, але ще раз у 2015 році виступила на чемпіонаті України серед молоді. Боксувала у ваговій категорії до 54 кг. Тоді свій перший бій програла лідеру, дівчині, яка в підсумку посіла перше місце.
Після цього я перестала займатися боксом та й будь-яким іншим видом спорту. Повернулася через майже сім років.
Загалом перші змагальні досвіди завжди дуже емоційні – надто багато адреналіну, який ти ще не вмієш контролювати та справлятися з ним.
…про те, в чому знаходить мотивацію
– Як і в кожної людини, в мене бувають гірші дні, бувають кращі. Інколи щось болить або морально складно. Два тренування в день – це насправді досить великі навантаження. Іноді, особливо після поразок, дещо важче тримати себе в тренувальному ритмі. У ці моменти дисципліна стоїть вище мотивації.
Разом із тим, мене завжди мотивує прогрес. Яким би він не був. Якими б не були результати змагань. Навіть поразка не означає, що ти не виріс, не став фізично й технічно кращим. Із кожним днем та з кожним заняттям моє тіло стає витривалішим, я стаю сильнішою і готова підкорювати нові вершини.
…про принципи боксу, які переносить у повсякденне життя?
-Це – дисципліна. Вона має бути у всьому. Дисципліновані люди як у спорті, так і у звичайному житті досягають більшого. Мотивація може бути нестабільною, вона періодична. Сьогодні ти більш вмотивований, завтра менш вмотивований. І не завжди мотивація дає сили чи енергію для втілення поставленої мети. Натомість дисципліна рухає нами незалежно від того хочеш ти чи ні. Ти встаєш, ідеш і робиш. Дисципліна – понад усе.
…поради для початківців
-Я би порадила дітям, які роблять свої перші кроки в боксі чи в будь-якому іншому спорті, ставити перед собою великі цілі і працювати. У всьому найважливіше бажання: бажання досягати вершин та бажання багато працювати для цього. Не варто думати, що люди, які досягли успіху, це якісь геракли чи ефемерні люди, які зробили щось неможливе. Ні. Кожен із нас має таку можливість, кожен може стати чемпіоном. Головне хотіти цього й дотримуватися дисципліни.
Свого часу батьки говорили мені хорошу фразу: «Терпіння та труд усе перетруть». Це прислівʼя завжди мотивує та дисциплінує мене. Якщо сумніваюся або ж почуваюся виснаженою, згадую ці слова й розумію, що моя праця приносить результат. Тож навіть коли мені не хочеться, навіть коли мені важко, я все одно йду працювати.
…про те, що для неї бокс
-Для мене бокс – це життя. Навіть у той період, коли я не тренувалася, я не переставала його любити. Слідкувала за успіхами наших дівчат, їхніми поєдинками на чемпіонатах України, Європи й світу. Зараз радію, що я повернулася в бокс і можу втілювати свої мрії в життя.
…про свою спортивну ціль
-Як і в кожного спортсмена, моя головна спортивна ціль – це «золота» олімпійська медаль. Але, звісно, шлях до неї пролягає через перемоги на чемпіонатах Європи та світу.
Джерело: сторінка Федерації Боксу Черкащини у Facebook