12 Квітня, 2020
Про дискваліфікації Марадони, розбите обличчя Роналдо, матч довжиною в два місяці і багато іншого
Поки великий футбол поставлений на паузу, люди більше думають про своє здоров’я, переживають про новий маловивчений вірус і тривалий карантин, давайте згадаємо неоднозначні футбольні події, які викликають посмішку і допоможуть нам розслабитися.
Тренер на десять хвилин
Найшвидша відставка головного тренера. Аргентинський екс-футболіст Абель Бальбо 24 лютого 2009 року був призначений на посаду наставника італійського клубу “Тревізо”, але пішов у відставку через десять хвилин після початку першого тренування. Футболісти були незадоволені звільненням попереднього тренера Луки Готті і відмовилися займатися під керівництвом нового наставника. Сам Бальбо заявив, що він зробив помилку, погодившись очолити “Тревізо” і ризикнувши своєю репутацією. Більше аргентинець ніколи не займався тренерською діяльністю.
Забити гол, не виходячи на поле
Виявляється це можливо. Англійський футболіст зробив диво: він забив гол, що не ступивши на поле. Згідно відомої книги “Історія футболу” Вільяма Лоундса, він зміг зробити цей подвиг в 1937 році в матчі між командами нижчих дивізіонів англійського футболу. Один з гравців пізно прибув на стадіон – матч вже почався. Спортсмен переодягнувся і почав чекати у кромки поля, поки м’яч покине його межі, щоб поповнити склад своєї команди. Через кілька секунд після цього м’яч перетнув лицьову лінію, і команда в меншості отримала право на кутовий удар. Коли арбітр дав дозвіл гравець приєднався до матчу, але замість виходу на поле він побіг, не ступаючи на газон, до кутового прапорця. Йому вдався удар такої сили і влучності, що м’яч залетів прямо в сітку воріт суперника.
Роналдо отримав в око від одного з репортерів
І у великих бувають періоди суцільних невдач. Бразилець Роналдо в лютому 2008-го року в грі за “Мілан” серйозно травмувався, отримавши розрив хрестоподібної зв’язки лівого коліна. Форвард не виходив на поле 13 місяців, потім повернувся на батьківщину в “Корінтіанс”. У матчі з “Ітумбіара” його команда програла 0:2, а Роналдо вийшов на поле у другому таймі. Відразу після гри один з репортерів, які намагалися взяти у нього інтерв’ю, випадково вдарив футболіста мікрофоном в око. Обличчя футболіста швидко опухло, і під оком утворився синець. Після цього інциденту Роналдо покинув поле, відмовившись відповідати на запитання журналістів.
Арбітр показав червону картку сам собі
Буває й таке. Казус стався в березні 1998-го року в передмісті Лондона, Чарльтоні, в матчі між аматорськими командами “Саутгемптон Армс” і “Херстборн Брітіш Легіон”. По ходу матчу арбітру Мелвіну Сильвестру було дуже складно, адже абсолютно кожне його рішення викликало шалену реакцію з боку гравців. У другому таймі Сильвестр втратив терпіння. Коли його штовхнув один з незадоволених футболістів, рефері зірвався і вдарив гравця кулаком в око, відправивши його в нокдаун. Усвідомивши, що він тільки що зробив, арбітр з усією серйозністю дістав з кишені червону картку і… сам себе вигнав з поля! Він віддав свисток одному з лінійних суддів і відправився в роздягальню. Сильвестра дискваліфікували на шість тижнів, але ця санкція виявилася марною, адже арбітр вже дав собі клятву, що на поле в цій якості ніколи більше не вийде.
Дискваліфікації і повернення Марадони у великий футбол
Без легендарного аргентинця рейтинг курйозів світового футболу був би неповним. Тричі Марадона попадався на вживанні заборонених препаратів. У березні 1991 року після гри з “Барі” у нього взяли допінг-пробу і виявили в крові сліди кокаїну і виписали 15 місячну дискваліфікацію. Дієго заявив, що це було помстою італійців за поразку від Аргентини у півфіналі ЧС-1990. На Мундіалі 1994 у Марадони взяли допінг-тест вже після другого матчу: в крові гравця виявили сліди відразу п’яти препаратів, що містять ефедрин. Знову дискваліфікація – 15 місяців. Дієго розповів, що його підставили, у вирішальних матчах президент Аргентинської асоціації футболу Хуліо Грондона давав гравцям “спеціальну каву з допінгом”.
У 1995-му році аргентинець зробив останню спробу повернутися в футбол і підписав контракт з “Бока Хуніорс”. Провів за клуб два роки, забив кілька м’ячів, але влітку 1997-го року допінг-проба Марадони знову дала позитивний результат – знову кокаїн
Марафон з пенальті
На початку століття протистояння між двома англійськими командами “Літтлтаун” і “Стортес Холл” закінчилася з рахунком 1:1, після чого суддя призначив серію післяматчевих одинадцятиметрових.
Воротарі команд не пропустили, стійко витримавши по 17 ударів з пенальті кожен. До кінця матчу на стадіоні стало зовсім темно, і глядачі освітили поле за допомогою включених автомобільних фар. Представник Книги рекордів Гіннесса підтвердив, що до цього нікому ще не вдавалося провести 34 пенальті поспіль і не пропустити жодного м’яча. У цьому поєдинку арбітр так і не зміг назвати переможця.
Зламав собі руку через пропущений гол
Голкіпер Серхіо Ромеро, який з 2007-го по 2011-й роки захищав кольори АЗ “Алкмаар”, зламав руку, вдаривши їй об стіну в матчі чвертьфіналу Кубка Нідерландів з “Бредою”. АЗ зазнав поразки з рахунком 1:2, а Ромеро сильно хвилювався через свої помилки і пропущені голи. У серпні 2008-го року Ромеро в складі олімпійської збірної Аргентини завоював золоту медаль Олімпіади в Пекіні, але, мабуть, холоднокровності йому це не додало.
Виліт з дивізіону при відставанні від другого місця в два очки
Це здається неймовірною щільністю команд у фінальній турнірній таблиці, проте, настільки рівний футбольний турнір відбувся в Румунії. У сезоні 1983/84, коли за перемогу ще присуджували по два очки, в румунському третьому дивізіоні склалася настільки конкурентна боротьба, що одна з команд вилетіла, незважаючи на відставання всього в два очки від другого місця. У турнірі було 16 учасників, і переможцем з 38 очками став клуб “Мурешуль Діва”. Друге місце з 31 балом зайняла “Тімішоара”, стільки ж очок мали два інших клуби з гіршого різницею м’ячів. Дві команди набрали по 30 очок, дев’ять команд – по 29. Передостання команда “Геларі” з різницею м’ячів “-17” втратила місце в дивізіоні разом з “Мінерул Аніноаша”, у якій було “всього” 28 очок.
Влада КНДР звинувачувала Південну Корею в отруєнні футболістів
Паралельна реальність існує. Північнокорейська футбольна команда програла південнокорейцям з рахунком 0:1 у кваліфікації чемпіонату світу з футболу. У Пхеньяні швидко знайшли причину, звинувативши Південну Корею в отруєнні зіпсованою їжею північнокорейських спортсменів. КНДР вимагало від ФІФА провести розслідування, стверджуючи, що отруєння було частиною спланованої акції дискредитації північнокорейців. Цікаво, що той матч відбувся 1 квітня 2009-го року і це не жарт.
Матч відбудеться в будь-яку погоду?
Зупинки матчів через негоду часте явище у футболі, але іноді паузи затягуються. Багато хто пам’ятає поєдинок Кубка Америки між Колумбією і Чилі в 2016-му році, який перервали більш ніж на три години через сильний шторм. Але це ніщо в порівнянні з грою “Ейрдріоніанс” і “Странрара”, яка була запланована на 12 січня в першому раунді Кубка Шотландії 1963 року. Постійні снігопади холодною зимою змусили переносити гру через погану погоду 33 рази! Матч в підсумку зіграли 11 березня на стадіоні “Ексельсіор” в місті Ейрдрі в центрі Шотландії, де господарі перемогли з рахунком 3:0 за допомогою двох пенальті від Джима Роуена і ще одного гола Томмі Данкана.
Джерело: ua-football.com