МСК «Дніпро» (Черкаси): Працюємо на перемогу України

23 Квітня, 2022

Про поточний стан справ у муніципальному спортивному клубі «Дніпро» у період російсько-української війни розповідає його директор Юрій Гончаров

– Юрію Андрійовичу, так склалося, що зараз наше життя в Україні розділилося на те, що було до 24.02.2022 року, яке спокійним назвати через відомі події на сході країни також не можна було, і після цієї дати – відкритого воєнного нападу РФ на Україну. Як змінилося життя МСК «Дніпро»? 

– Скажу так, що життя і діяльність МСК «Дніпро» змінилися кардинально. Насамперед, протягом першого місяця воєнних дій у хостелі нашого клубу було організовано розселення та забезпечення харчуванням загалом для майже 300 осіб, які переїхали з інших населених пунктів України. Тут необхідно відзначити співпрацю з Гуманітарним центром, який у перші дні війни був створений за ініціативи міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. Зараз у нашому хостелі проживають майже 50 осіб, які через бойові дії змушені були залишити свої домівки.

У критичний період, на початку воєнних дій, нашим клубним автобусом спільно з громадськими організаціями Черкас було організоване перевезення мам з дітьми до західного кордону країни.

Студенти Черкаської медичної академії на базі нашого клубу проводили заняття з надання першої медичної допомоги, зокрема, зупинка кровотеч, серцево-легенева реанімація та інше.

З початку війни лави Збройних Сил України поповнили шестеро представників  МСК «Дніпро»: Роман Надточій (головний тренер команди з регбі), Богдан Артеменко (асистент головного тренера жіночої команди), Євгеній Полін, Олег Гребельний, В’ячеслав Бойко і Борис Царенко. Інші працівники і спортсмени клубу задіяні в багатьох волонтерських проєктах.

Для надання адресної допомоги  працівникам нашого підприємства та спортивним вболівальникам міста Черкаси – «Ультрас», що проходять службу у Збройних Силах України, наш клуб організовує у соціальних мережах проведення благодійних аукціонів. Вже відбулося три такі аукціони, де лотами були футболки відомих українських футболістів Романа Яремчука (національна збірна команда України) і Владислава Кабаєва («Зоря» Луганськ) та медаль володаря Кубку України 1994/1995 р.р. черкащанина Ігоря Столовицького.

За підтримки МСК «Дніпро» (Черкаси), усіх небайдужих і футзальної спільноти Черкащини, за що їм велика дяка, вже придбано та передано автомобіль Nissan X-TRAIL одному з лідерів черкаських Ультрасів, голові ГО «Сила. Захист. Честь» Сергію Глуховченко «Айсу» на потреби армії – для підрозділу Державної прикордонної служби України.

Продовжуємо і далі у соціальних мережах проводити благодійні аукціони. Серед наступних аукціонів будуть цікаві лоти, надані міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком, куди запрошуємо взяти участь бажаючих.

Днями МСК «Дніпро» спільно з Асоціацією футзалу Черкащини провів масштабний благодійний турнір з міні-футболу, у якому взяли участь 18 команд. Усі кошти, зібрані під час турніру, а це благодійні внески команд і партнерів турніру – магазину «Сирне королівство» і «Черкасибудгарант», будуть використані для купівлі ще одного автомобіля для черкаських ультрас і того, що необхідно працівникам  МСК «Дніпро» (Черкаси), що проходять службу у Збройних силах України.

На базі нашого муніципального спортивного клубу працює реабілітаційний кабінет, де можуть приймати процедури учасники воєнних дій.

Хочу акцентувати увагу на тому, що МСК «Дніпро» (Черкаси) анонсує початок збору речей для бійців Збройних Сил України, які перебувають на лікуванні після отриманих поранень у госпіталях та тим, які проходять там реабілітацію. Для цього їм потрібні: спортивні костюми, шорти, футболки, капці, кросівки. Просимо по можливості підтримати інціативу нашого клубу і надати необхідні речі у відмінному стані, а краще нові. До речі, на таку акцію першою відгукнулася компанія «Спорт-сервіс» (Київ), яка вже надіслала першу партію необхідних речей, за що їм велика дяка.

– Юрію Андрійовичу, у цей нелегкий час, як би це складно не було, також уваги потребує підтримка спортивної інфраструктури клубу, де особливо без нагляду не можна залишити основне футбольне поле.

– На цей рік у нас було багато планів щодо покращення інфраструктури нашого муніципального спортивного клубу, а це і будівництво нового стадіону, заміна паркету у спортивному залі, реконструкція басейну. На жаль, через  війну всі проєкти призупинені.

Але тримаємо у належному стані наше головне футбольне поле, де згідно з планом проводяться усі необхідні роботи. Крім цього, підготували наші спортивні майданчики зі штучним покриттям для надання в оренду для проведення ігор і занять. Але лише для дорослих.

Силами нашого підприємства відновлюємо газон запасного футбольного поля, незважаючи на те, що забудовник, не здавши його у експлуатацію, залишив його, але при цьому програв усі суди. Проте своїми силами і при підтримці партнерів клубу ми його будемо реанімувати.

– У сезоні 2021/2022 років сім команд представляли МСК «Дніпро» (Черкаси) у Чемпіонатах України у чотирьох командних видах спорту: футзал (вища ліга, жінки), волейбол (вища ліга, жінки), футбол (друга ліга, чоловіки), футзал (друга ліга, чоловіки), регбі-7 (перша ліга, чоловіки), волейбол (друга ліга, чоловіки) і футбол (перша ліга, юнаки U-19).

– Так, дійсно, у нашого клубу було велике представництво у різних Чемпіонатах України. Проте у зв’язку із війною усі змагання, як відомо, призупинені. Після вимушеної паузи, поступово наші тренери й гравці, які залишилися у Черкасах, починають проводити тренування. Зрозуміло, що про відновлення якихось змаганнь не йдеться, але наші спортсмени за можливості підтримуватимуть спортивну форму. При цьому, як я вже наголошував, двоє наших тренерів – Роман Надточій та Богдан Артеменко зараз проходять службу в Збройних Силах України. А днями тренер воротарів команд МСК «Дніпро» U-19  та жіночої футзальної команди МСК «Дніпро» Богдан Кулинич вже у якості гравця у складі збірної команди України візьме участь у Чемпіонаті світу з футболу серед гравців з порушенням опорно-рухового апарату, який пройде в Іспанії.

-Юрію Андрійовичу, а як загалом настрій?

– Переконаний, що спільними зусиллями, навіть маленьким внеском кожного з нас, Україна переможе!