Чим запам’ятався спортивний 2020 рік: олімпійський осередок Черкащини

5 Січня, 2021

Епідемія коронавірусу та карантин внесли помітні зміни в життя спортсменів та діяльність олімпійських осередків усієї України. Проте незважаючи на нові умови та обмеження, відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області продовжувало поширювати олімпійські цінності на Черкащині, залучати дітей, молодь і дорослих до фізичної активності і занять спортом через онлайн-заходи. Вдалося реалізувати чимало заходів, запровадити нові конкурси, фестивалі, уроки, челенджі тощо. Пропонуємо ознайомитися із коротким підсумком діяльності минулого року.

Досягнення

Спортивний Оскар

Уперше в історії черкаського спорту одразу четверо спортсменів були номіновані на звання Героїв спортивного року: Назар Чепурний (гімнастика спортивна), Анастасія Сапсай (самбо), Нікіта Руслов та Іван Ткаченко (баскетбол). Вони стали учасниками всеукраїнської премії.

Онлайн-презентацію Олімпійського комітету Черкащини визнано найкращою в Україні

З нагоди відзначення Олімпійського дня відбулася Всеукраїнська масштабна онлайн-естафета, ініційована Національним олімпійським комітетом України.  За результатами оцінювання колег відділення НОК України в Черкаській області посіло перше місце в рейтинговій таблиці.

Черкаське відділення стало третім за рейтингом

Відділення НОК України в Черкаській області посіло третє місце в рейтингу відділень НОК усієї України. Такий підсумок діяльності відділення за 2019 рік.

Придбали спортивний інвентар та форму спортсменам Черкащини

Перспективним спортсменам регіону, які входять до складу збірних команд України з різних видів спорту, придбали спортивний інвентар та форму. Ці речі необхідні спортсменам для якісної підготовки до змагань. Спрямували на це 42 тисячі гривень.

Крім того, Чемпіону ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор у Буенос-Айресі-2018 з академічного веслування, черкаському спортсмену Івану Тищенку придбали човен спортивний академічний-одиночка від світового виробника інвентарю для веслування «Swift». Срібному призеру Олімпійських ігор-2016 Сергію Куліш придбали пневматичну гвинтівку для стрільби на 10 метрів та новий стрілецький костюм індійського виробництва.

 Заходи

Власний міжнародний проєкт

Вперше влаштували міжнародну зустріч для школярів двох країн – онлайн-міст навчальних закладів України-Литви. Таке спілкування відбулося в онлайн-форматі. Участь у заході взяли представники Черкаської гімназії № 9, прогімназії міста Каунас (Литва), черкаські олімпійці та відомі спортсмени Литви. Усіх учасників зустрічі привітав президент НОК України, Посол доброї волі ЮНЕСКО в галузі спорту, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка. Гімназисти з України та Литви знайомили один одного зі своїми навчальними закладами, особливостями навчання, презентували спортивні здобутки та виступи. Основною ж темою спілкування став один із напрямків проєкту #OlympicLab – «Олімпійські і загальнолюдські цінності».

Партнерські заходи

Відділення налагоджує партнерські зв’язки з різними організаціями заради проведення нестандартних якісних заходів та популяризації спорту й здорового способу життя. У 2020 році відбулися такі партнерські заходи: індивідуальна мультиспортивна гонка SwimRun Sprint 6700/1300, змагання з командного бігу на одну милю в закритому приміщенні Battle Mile, заплив на відкритій воді «Байда. Натуральна забава», Міжнародний заплив через Дніпро та інші.

DO like OLYMPIANS

На Черкащині відбувся масштабний фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я». Кожен охочий міг стати учасником цієї руханки щодня в онлайн режимі – за посиланням на платформі ZOOM. Проводили руханку щоранку відомі спортсмени Черкащини.

«Олімпійська толока»

Черкаські спортсмени стали учасниками «Оліміпйської толоки». Олімпійська та спортивна спільнота міста гуртом на території дитячого оздоровчого центру «Дахнівська Січ» висадили саджанці 120 дерев.

Олімпійський день

Черкащани стали активними учасниками онлайн-челенджу від НОК України  нагоди Олімпійського дня. Гімнасти, веслувальники, стрілки, футболісти, важкоатлети, триатлоністи, велосипедисти та звичайні любителі спорту демонстрували заняття різними видами спорту та передавали естафету далі. Професіонали, аматори й просто любителі здорового способу життя долучилися до спортивних заходів.

Естафета відділень з нагоди Олімпійського дня

Це був своєрідний парад видів спорту, що розвиваються в регіоні. Презентацію спортивної Черкащини провели на березі Дніпра. Участь в Олімпійському дні взяли представники влади та відомі спортсмени Черкащини: Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч, срібні призери Олімпійських та Паралімпійських ігор Сергій Куліш, Олександр Феденко, Олександр Мотузенко, Антон Скачков, Олександр Дріга, чемпіони ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор Іван Тищенко, Валерія Іваненко, а також спортсмени Діана Залевська, Марина Мальована, Денис Нечипоренко.

Олімпійський урок

На Черкащині масово та масштабно пройшли Олімпійські уроки та Олімпійський тиждень. У Черкасах відбувся відкритий легкоатлетичний пробіг «Черкаська десятка». Всі охочі мали можливість взяти участь та подолати дистанцію у 10 кілометрів. Олімпійський урок влаштували також на Центральному стадіоні Черкас, в Черкаському національному університеті ім.Б.Хмельницького, у Черкаському професійному училищі, у містах Умань, Ватутіне, Тальне.

#OlympicLab

У зв’язку з карантинним обмеженнями низку заходів провели в онлайн-форматі. Зокрема зустрічі #OlympicLab на теми гендерної рівності, екології та лісових пожеж, збереження водних ресурсів, лідерства тощо.

Ініціативи

Запровадили низку власних онлайн-конкурсів

Під час карантинних обмежень у відділенні вирішили запровадити нові заходи в онлайн-форматі, аби продовжувати зацікавлювати заняттями спортом та залучати дітей, молодь і дорослих до олімпійських активностей – навіть на відстані та вдома. Відбувся конкурс дитячої творчості «Олімпійський прапорець», конкурс карантинної фотографії, конкурс фотоісторії із символом Олімпіади. Переможці та учасники отримали олімпійські призи.

Щорічний календар

Відділення НОК України в Черкаській області щороку в грудні видає настільний календар на наступний рік. На календарі зображено фотографії черкаських спортсменів, які за попередній період здобули перемоги на світових змаганнях. Це – популяризація спортсменів, їхніх досягнень та реклама відділення НОК України в Черкаській області.

Відзначення кращого спортсмена місяця

На Черкащині діє церемонія відзначення «Кращого спортсмена місяця». Щомісяця експертна комісія визначає переможця за результатами змагань попереднього місяця. Кращий спортсмен та його тренер отримують відзнаку та грошову премію відділення НОК України в Черкаській області.