Черкаський обласний центр «Інваспорт»: 30 років – це багато чи мало?

4 Квітня, 2023

30 років тому, на початку квітня 1993 року, з метою  впровадження в життя державної політики з питань фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю в Україні та їх реабілітації засобами фізичної культури, був створений Черкаський регіональний центр „Інваспорт”.

Нажаль, не відзначає з нами цю дату, наш керівник Горященко Юрій Володимирович, який створив та очолював Центр майже 30 років. Саме він зробив значний особистий внесок щодо розвитку закладу та паралімпійського руху на Черкащині, дав поштовх до розвитку багатьох видів спорту.

Пишаємося, що сьогодні на чолі Центра та ДЮСШОІ наші перші чемпіони – дворазові чемпіони Паралімпійських ігор, чемпіони світу та Європи з легкої атлетики  Дріга Олександр та  Скачков Антон.

Згадуємо сьогодні наших ветеранів, перших призерів обласних та національних змагань. Це завжди усміхнені і щирі, доброзичливі і відкриті для спілкування   Микола Баландін,  Наталія Капустян, Олександр Кобець,  Борис Баркар, Микола Кобилка, Борис Герда, Ігор Ткаченко, Алла Зубко, Наталія Кузнець, Наталія Герда.

Завдяки наполегливій праці всього колективу, перших тренерів-викладачів В’ячеслава Кудрявцева, Володимира Капаруліна, Віктора Ірлика, Наталії Ткаченко, Олександра Бойка, вже через рік спортсмени області завоювали свої перші нагороди на чемпіонатах України.

А вже у 1998 році першу міжнародну нагороду – бронзову медаль у стрибках в довжину, на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Бірмінгемі (Великобританія), здобув Антон Скачков.

В 1999 році, при Центрі, була створена Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю, яку багато років очолював «Заслужений працівник фізичної культури і спорту» Коляденко Анатолій Леонідович. В 2023 році в школі працюють відділення з легкої атлетики, стрільби кульової, голболу, пауерліфтингу, футболу, плавання, фехтування на візках. Тренування проводять досвідчені тренери: Кирдода Іван, Дем’яненко Ніна Трохимівна (легка атлетика), Ткаченко Наталія (плавання), Микитченко Максим (футбол), Коба Сергій (голбол), Шкалікова Людмила (фехтування на візках), Аханкін Віктор, Польськой Володимир (стрільба кульова), Данілов Геннадій (пауерліфтинг, пара-армрестлінг).

Щороку Центром проводяться обласні змагання з різних видів спорту та табір фізкультурно-спортивної реабілітації, на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру. Започатковані та проводяться змагання «Спортивна родина» серед сімей, які виховують дітей з інвалідністю, та Відкритий кубок області з футболу, пам’яті тренера Пасічника К.Д.

Протягом цих років багато талановитих спортсменів представляли Черкащину на міжнародних змаганнях. Згадуємо чемпіона ХІІ Всесвітніх ігор глухих Олександра Стебляна, чемпіонів Дефлімпійських ігор Орешнікову (Терещук) Олександру (волейбол) та Кулика Миколу (легка атлетика), чемпіона зимових Паралімпійських ігор Вовчинського Григорія (біатлон, лижні перегони), чемпіона літніх Паралімпійських ігор Ковальчука Василя (стрільба кульова), Царука Юрія (легка атлетика), чемпіонів Європи Тихонова Євгена (легка атлетика) та Тарана Валерія (стрільба кульова). Саме вони та їх тренери Остапенко Микола (волейбол), Бас Микола, Масляков Валерій (легка атлетика), Пасічник Костянтин (футбол), Польськой Володимир (стрільба кульова), створювали історію Центру.

Сьогодні з гідністю представляють країну на міжнародних змаганнях наші провідні спортсмени  – Данилюк Роман, Дорошенко Олександр, Коваль Максим (легка атлетика), Кулинич Богдан, Доненко Іван, Пустовіт Віктор (футбол), Манько Артем (фехтування на візках), Котик Дарія (веслування академічне), Єпіфанов Владислав (параканое), Дорошенко Володимир (пара-армрестлінг), Теліженко Анастасія, Денисенко Олександр (стрільба кульова).

Приймаючи участь в 7 Паралімпійських іграх, спортсмени Черкащини вибороли 22 нагороди (7 золотих, 9 срібних, 6 бронзових медалей).

Чемпіони та призери Паралімпійських ігор – Скачков Антон, Дріга Олександр, Вовчинський Григорій, Царук Юрій, Ковальчук Василь, Дорошенко Олександр, Данилюк Роман, Коваль Максим, Стельмах Андрій, Кулинич Богдан, Манько Артем.

4 спортсмена приймали участь в 4-х Дефлімпійських іграх та вибороли   9 нагород (золоті – 4, срібні – 5).

Чемпіони та призери Дефлімпіад – Орешнікова (Терещук) Олександра (волейбол), Кулик Микола (легка атлетика), Пустовіт Віктор (футбол).

Вітаємо спортсменів, тренерів, працівників Центру «Інваспорт» з ювілеєм! Бажаємо нових здобутків і досягнень!

Джерело: сторінка Черкаського обласного центру «Інваспорт» у Фейсбуці