БК «Черкаські Мавпи» попередньо підтвердили участь у Суперлізі чемпіонату України в сезоні 2022/23

12 Серпня, 2022

11 серпня відбулася онлайн-нарада, в якій взяли участь учасники минулого сезону чоловічої Суперліги та два клуби, які представляли Вищу лігу. Головними темами для обговорення були формат наступного сезону, кількість команд-учасниць, строки початку та завершення сезону 2022/23.

Представники кожного з клубів, які брали участь у нараді, висловили свої позиції щодо можливої участі в наступному чемпіонаті, відбулося обговорення можливих систем проведення змагань, які було запропоновано Федерацією баскетболу України.

У наступному чемпіонаті Суперліги (Дивізіон А) ФБУ хотіла б бачити від 8 до 10 клубів.  П’ять клубів минулорічної Суперліги вже на цьому засіданні підтвердили свою участь у наступному сезоні: Прометей, Будівельник, Київ-Баскет, Запоріжжя та Черкаські Мавпи. Ще чотири клуби — Дніпро, Харківські Соколи, Хімік та Кривбас — попросили використати регламентовану паузу для прийняття рішення до 1 вересня. Так само цей час для свого рішень є й у решти учасників минулого сезону.

Також у нараді брали участь представники клубів Вищої ліги Старий Луцьк та Рівне. Ці команди на момент завершення попереднього сезону мали найкращі показники і за спортивним принципом можуть підвищитись у класі. Команда Старий Луцьк стала шостою, яка підтвердила свою участь у наступному сезоні чемпіонату України.

Також було розглянуто формат проведення наступного сезону Суперліги: запропоновано проведення регулярного сезону в 3 або 4 кола. Обговорено систему “баблів” і турову систему: відповідно до першого варіанту, всі команди збиратимуться на одному з майданчиків та гратимуть там одна з одною по колу. Турова система — це формат змагань, за яким у минулому сезоні проводилася чоловіча Вища ліга (проведення матчів вдома та на виїзді).

Старт сезону 2022/23 заплановано на кінець жовтня, а завершення чемпіонату — наприкінці квітня.

Для проведення матчів чемпіонату України необхідно отримати письмове погодження від відповідних обласних військових адміністрацій або Київської міської військової адміністрації якщо змагання відбуваються у місті Київ.

Змагання, під час воєнного стану в Україні, будуть проходити без глядачів.

Обговорювалися трансляції матчів на ТВ та обов’язковий медійний супровід чемпіонату в умовах воєнного стану.

ФБУ продовжує працювати над регламентноми документами і остаточно склад учасників та формат наступного сезону буде відпрацьовано до початку вересня.

Джерело: ФБУ