Половина очок у переможному матчі України над Італією на рахунку вихованців БК «Черкаські Мавпи»

6 Вересня, 2022

Чоловіча збірна України 5 вересня зуміла створити сенсацію на Євробаскеті-2022, обігравши в Мілані співгосподарів турніру збірну Італії 84:73 і гарантувати собі місце в 1/8 фіналу. У складі збірної України 42 очки на двох набрали вихованці черкаської баскетбольної школи Святослав Михайлюк і Іван Ткаченко.

Україна – Італія 84:73 (16:21, 22:21, 19:15, 27:16)

Україна: Лукашов 0, Михайлюк 25 + 3 перехоплення, Близнюк 4 + 6 підбирань + 6 передач, Герун 5, Лень 3 + 11 підбирань – старт; Ткаченко 17 + 5 підбирань, Санон 17, Пустовий 8, Сидоров 3, Бобров 2

Команди почали не надто результативно, але до кінця чверті розігрались. Італійці виграли десятихвилинку 21:16, використавши наші нечисленні помилки та втрати.

Уже на початку другої чверті триочкові Санона та Сидорова дозволили нам вперше вийти вперед 22:21. На це Італія відповіла ривком 7:0, змусивши Айнарса Багатскіса брати таймаут. Це не дуже допомогло, адже італійці збільшили свою перевагу до 10 очок. Правда, ближче до кінця чверті українці зуміли перехопити ініціативу і підібратись в рахунку до суперника, пішовши на велику перерву за рахунку 38:42.

На відміну від серпневого матчу цих команд, у другій половині гри українські баскетболісти не просіли, відмінно зіграли в захисті, а з індивідуальними проходами Санона та Михайлюка у італійського захисту часто було проблеми.

В результаті в третій чверті ми кілька разів зрівнювали рахунок, хоча і ні різу не вийшли вперед, але перед останньою чвертю команди мали рівну кількість очок 57:57. А четверту чверть українці почали 13:2, маючи +11 за чотири хвилини до кінця. Зігравши зібрано до останніх хвилин, українці втримали перевагу, одержавши третю перемогу в трьох матчах на Євробаскеті-2022.

Найрезультативнішим в нашому складі став Святослав Михайлюк, який набрав 25 очок, але відмітимо також Іссуфа Санона та Івана Ткаченко, які до свого активу записали по 17 балів. Хоча насправді на високому рівні зіграла вся команда.

Завтра, 6 вересня, Україна зіграє з Грецією в матчі двох команд, які поки йдуть без поразок на чемпіонаті Європи. Початок о 18:00. В цьому матчі визначиться переможець групи, але вже точно можна сказати, що Україна гарантувала собі місце в плей-оф.